Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Xperia P]Pomoc dla początkującego w zmianie oprogramowania i odświeżeniu telefonu


kapi10072

Pytanie

Witajcie!

 

Moja poczciwa Xperia P ma już kilka lat i wymaga odświeżenia!

Trochę czytałem, jednak chciałbym żebyście mi doradzili gdzie mogę robić coś źle(bo np. przeoczyłem) i pomogli.

 

Obecnie mam stockowego JB z wgranym rootem, bodajże CWM i pousuwaną większością aplikacji systemowych.

Chciałbym odblokować bootloader (mogę, więc uczynię to na dniach) iwgrać kernel Nemesis(?) oraz custom rom Honami Moonwalker.

 

I tutaj mam kilka pytań.

Czy mogę zrobić backup całego systemu z poziomu CWM?

Czy najpierw wrzucić oryginalnego stockowego JB(na nowo, Flashtoolem) i dopiero potem odblokować bootloader czy mogę już na obecnym sofcie?

Po odblokowanym bootloaderze jak wgrać kernela, flasha, recovery, root i czym? (chodzi mi też o kolejność, głównie kiedy wgrać recovery, a kiedy zrobić roota na stocku juz czy na custom romie)?

 

Chciałbym żeby to przebiegło sprawnie, szybko i pomyslnie, dlatego proszę was o wsparcie!

 

PS. Czy wymieniał ktoś w swojej P baterię? Czy trzeba tam coś lutować itd. czy wystarczy tylko ją "wpiąć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kolego. Zobacz na stronie sonego, czy jeszcze mozesz odblokowac bootloader. Jakis czas temu support w tym zakresie od sony sie skonczyl. Xperia P byla tego przykladem- jak dobrze pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Temat został zakończony. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności