Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Sony Xperia Z1 Compact][Stock 5.1.1] 14.6.A.1.236 zrootowany


DaRkShAdOw

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam. Przedstawiam Wam stock prerooted rom oparty o najnowszą kompilację Lollipopa 5.1 na nasze z1-ki compact.

 

 

 

Co otrzymujesz instalując go:

 

Plik ZIP wgrywalny przez recovery, dzięki czemu możesz go aktualizować używając TWRP, bo jak wiadomo, mając ROOT nie zaktualizujesz go przez OTA(w ustawieniach systemu). Otrzymasz również XZDualRecovery, czyli PhilZ Touch i TWRP.

 

Instrukcja.png.754b4474eef434c084c49887b

 

1. Wgraj stock kitkat według tego poradnika.

 

2. Odblokuj bootloader za pomocą Flashtool(ja tak zrobiłem i nic mi się w telefonie nie nie stało, nie straciłem kluczy DRM ani nic) lub według tego poradnika(nie mam 100% pewności czy to potrzebne ale ja to zrobiłem i wszystko szło bez problemu).

 

3. Podłącz telefon z włączonym Debugowaniem USB i włączoną opcją instalacji aplikacji z nieznanych żródeł, i odpal plik root.bat z paczki root i unroot.zip, lub w Flashtool kliknij otwartą kłódkę, tak też można zrootować.

 

4. Gdy już masz ROOTa, możesz przystąpić do instalacji recovery. W tym celu odpal plik install.bat z paczki recovery.zip.

 

5. Teraz gdy masz recovery w końcu możesz przystąpić do instalacji romu!

 

W tym celu..

 

1. Wejdź do recovery - włącz telefon i gdy pojawi się logo SONY przyciskaj ciągle VOL-, aż wejdzie do TWRP(WAŻNE!! Nie używaj PhilZ!! Chyba, że lubisz animację podczas włączania telefonu, gdy użyjesz PhilZ będziesz mógł ją oglądać w nieskończoność. :) )

 

2. Kliknij Wipe>Advanced wipe i zaznacz Dalvik Cache, System, Data i Cache.

 

3. Kliknij install i wybierz paczkę .zip z romem i zainstaluj.

 

4. I w końcu reboot, do zrootowanego lollipopa ! 

 

Pobierz.png.f36a7991f2b80d65034a2221299f

 

ROM

ROOT i UNROOT.zip

recovery.zip

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy chce zainstalowac ten program nie czyta mi telefonu. Moze zle zrobilem roota? poprostu na oryginalnym sofcie od sony sciagnalem kingroota i zrootowal mi telefon. nwm czy jakies softy specjlanie pod roota mam wgrywac? Moj soft 5.1.1 [14.6.A.1.236]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jak do tej pory nie da się zrootować 5.1 od Sony na z1c, dlatego trzeba bawić się w wgrywanie innych softów. 

masz sterowniki tak w ogóle? linki zaktualizowane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności