Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG L70 D320] Posypał się system?


Michał Mateusz Grzelak

Pytanie

Hej, witajcie :).

 

Mam problem z moim LG L70 (Android 4.4.2, zrootowany dawno temu). Otóż ładuję telefon portem USB od samego początku jak nabyłem telefon i nie było z tym żadnych problemów. Wczoraj wieczorem podpiąłem się jak zwykle pod laptopa i zonk; telefon chwilę się ładował po czym zaczął samoczynnie resetować co około pół minuty (gdy był podłączony). Odłączyłem go od laptopa w celu zbadania źródła problemu i kolejny zonk; telefon zaczął żyć własnym życiem - odblokowanie go graniczyło z cudem, zwykle około minuty lub dwóch - łapał takie zawieszki. Wyłączyłem go i odłożyłem na biurko. Dzisiaj od rana zacząłem z nim walczyć - przeskanowałem przed wirusami, sformatowałem kartę pamięci, zrobiłem reset z poziomu Ustawień, hard-reset... i nic, telefon ciągle żyje jak chce. Dodam, że gdy wejdę w np. Aparat to wyskakuje okienko "Aplikacja Aparat została zamknięta", Wi-Fi nie działa - gdy klikam by się uruchomiło, "ładuje się" ciągle jego ikonka i nic się nie dzieje. Połączenia i SMS nie dochodzą jak i nie wychodzą, gdy chcę dzwonić to telefon się wiesza i jedynie wyjęcie baterii pomaga. SMSów nie da się pisać, bo klawiatura się wiesza... Telefon ma rok, root jest od tego czasu i nigdy nie miałem takich problemów. Nic nie grzebałem w ustawieniach, po prostu go podłączyłem... Macie jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
40 minut temu, NeoCM napisał:

Nie instalowałeś jakiś modułów xponsed ?


Zostaje Ci wgranie stocka przez LG Flash tool

Nic nie instalowałem, bo się na tym nie znam :P. Jak pisałem, używałem go normalnie - jak każdego smartfona - wifi, facebook, messenger, smsy i połączenia.

 

Dobrze, spróbuję - dziękuję za podpowiedź. 

 

 

Edycja: użyłem poradnika z pewnego forum o Androidzie, robiłem wszystko według instrukcji i wyskoczyło powiadomienie: (mniej więcej) "Nie można zaaktualizować aplikacji [Zamknij]", potem kilka kolejnych okienek z błędem aplikacji i wszystko siadło, a na telefonie postęp stanął na 13%... 

Podczas tej operacji program wywala błędy, natomiast instalacja na telefonie trwa dalej w najlepsze. Aplikacja krzyczy coś o braku połączenia z serwerem i mamy spróbować ponownie.

 

U mnie wgrany nowy firmware, zaraz dam znać czy się udało.

Udało się. Wgranie nowego firmware'u pomogło i telefon znowu śmiga jak ta lala! 

Bardzo dziękuję @NeoCM za naprowadzenie mnie na właściwe rozwiązanie. 

Pozdrawiam, MM :).

Edytowane przez Michał Mateusz Grzelak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności