Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Galaxy S4 i9505] Kushan CyanogenMod 13 Marshmallow Rom


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam się upewniać w tym , że jak narazie nie znajdę działającej wersji Gapps dla CM 13 android
Marshmallow 6.0.1 .

Czy ktoś instalował CM 13 6.0.1 i posiada dobrze działające Gapps ( usługa google play przestała działać ) próbowałem już prawie wszystkich jakie znalazłem, teraz zainstalowałem właśnie ostatnią wersję dla tego CM jaką znalazłem , może zadziała. Przed instalacją Gapps działało wszystko prócz sklepu google , teraz nie działa mi większość rzeczy ( wiadomości nie dochodzą ani nie wychodzą ) no w sumie tylko dzwonić mogę :).

Jeżeli komuś się udało wszystko zrobić i działa system poprawnie to proszę o podpowiedź. Pozdrawiam. 

Mój tel to Samsung Galaxy S4 (I9505 ) wersja LTE


Rozwiązałem problem znalazłem odpowiednią paczkę GAPPS , jak narazie brak błędów , a przede wszystkim działają wiadomości. Zrobiłem jeszcze WIPE po zainstalowaniu nowych GAPPS i jak narazie śmiga. Gappsy pobrałem stąd : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=58047099&postcount=1 , wersje dla androida 6.0.1. Po fleshowaniu zrobiłem WIPE (Factory reset) i nie wywala jak narazie błędów , jeżeli się coś zmieni dodam wpis. Pozdrawiam i życzę miłego korzystania :) 

 

 

 

Pierwszy błąd problem po uruchomieniu bluetooth , za pierwszym razem działa , kolejne uruchomienie (błąd aplikacja bluetooth przestała działać). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem z założenia i nie warto się "bawić" jak na razie w "przesiadkę" z 12.1 na 13.0 gdyż gapps'y nadal nie są poprawnie skompilowane i nie chodzi o to czy używa się CWM czy TWRP dobrze działające gapps'y się zainstalują jeżeli są dobrze skompilowane z CM 13.0 tak jak jest w przypadku CM 12.1 gapps'y się instalują bez problemów zarówno na CWM jak i na TWRP więc puki problemy nie zostaną definitywnie rozwiązane z gapps-ami dla CM 13.0 nie przesiądę się na wyższy CM i pozostaje przy CM 12.1 i radzę to innym niecierpliwym :-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

dzisiaj przesiadłem się z CM 12.1 na 13.0 wersja ze strony: https://download.cyanogenmod.org/?device=jfltexx aktualne wydanie z dnia 22.01.2016

więc od początku: :-)

1. wgrałem na nowo  niebrandowanego androida w wersji 5.0.1 PL przez odina 3.10.6

2. później wgrałem roota przez odina 3.10.6

3. wgrałem philz touch 6.07.6 przez odina 3.10.6

4. wyczyściłem pamięć itd w trybie recorvery

5. wgrałem CM 13.0 przez recorvery

6. wgrałem open_gapps-arm-6.0-nano-20160108 przez recorvery

7. zainstalowałem TB (Titanium Backup)

8. przywróciłem kopie swoich aplikacji z CM 12.1 na CM 13.0 przy pomocy TB

9. restart telefonu

10. sprawdzenie czy wszystkie przywrócone aplikacje działają (działają)

11. ustawienie CM 13.0 pod swoje potrzeby

12. restart telefonu

13. Gotowe :-)

w czasie wgrywania CM 13.0 i gapps nie wystąpiły ŻADNE problemy czy błędy tak samo w przypadku aktywacji sklepu play i innych usług Googla nie było także żadnych problemów z przywróceniem kopi aplikacji przez TB

jeżeli ktoś ma jakieś pytania to proszę pisać :-)

mam nadzieję że ten krótki "poradnik" pomoże wszystkim tym którzy mają lub mieli problemy z przesiadką z CM 12.1 na 13.0 zwłaszcza jeśli chodzi o gapps'y

 

Pozdrawiam :-)

 

Witam Dodaje aktualne informacje co do CM 13.0:

1. Super SU dokładnie tą wersję: BETA-SuperSU-v2.67-20160121175247 należy wgrać przez tryb recorvery ponieważ w przeciwnym wypadku SU w CM 13.0 nie będzie działał po zainstalowaniu wszystkie programy wymagające SU działają poprawnie

2.Program ACR (ALL CALL RECORDER) nie będzie działał jeżeli posiadacie starszą wersję aktualna to 16.5 należy odinstalować starszą zrestartować telefon zainstalować aktualną z GP (Google Play) przy pierwszym uruchomieniu przyznać wszystkie prawa (4) ustawić tryb nagrywania itd i wszystko śmiga

3. w CM 13.0 wreszcie jest opcja wykonywania kontaktów telefonicznych na karcie SIM jak i w formie pliku .vcf jak ich przywrócenie z tych "lokalizacji" czego brakowało w CM12.1

4. jeśli chodzi o kartę pamięci w tel. to proszę wybrać pierwsza opcje po pierwszym uruchomieniu systemu a nie druga bo wtedy system zrobi format karty pamięci mało tego przekoduje ją tak ze TYLKO w telefonie będzie widoczna i NIGDZIE indziej

 

jeżeli coś jeszcze "zauważę nie tak" z CM 13.0 to o tym napiszę i w miarę swych możliwości i wiedzy podam rozwiązania zaistniałych "problemów"

 

Pozdrawiam :-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Dnia 14.12.2015 o 15:33, FILAGOL House napisał:

...zainstalowałem CM 13.0 to po zainstalowaniu system uparcie chciał sformatować mi kartę pamięci w telefonie gdy wreszcie się zgodziłem okazało się że system poinformował mnie że moja karta pamięci jest zbyt wolna mało przed sformatowaniem system poinformował mnie "Karta będzie widoczna tylko na tym urządzeniu" i tak też się stało nawet po włożeniu do czytnika karty pamięci system Windows ani linux jej nie widział musiałem programem zewnętrznym tworzyć na nowo partycję gdyż po powrocie do CM 12.1 CM 12.1 nie widział karty pamięci...

Witam a mógł byś mi podać jakim programem udało Ci się odzyskać kartę? Bo niewiem czy mi zepsuło kartę 32GB czy "zaszyfrowało" tylko, bo nic mi jej teraz nie widzi ani komputer ani żaden telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności