Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia L] Jak zrobić factory reset CM12


Gryon72

Pytanie

Witam,

 

niedawno wrzuciłem na swoją L-kę CM12. Zrobiłem to w celach edukacyjnych, telefon i tak leżał w szufladzie. Jednak olśniło mnie i postanowiłem go sprzedać, w końcu chodzi dużo lepiej niż na fabrycznym sofcie. Przy pierwszej konfiguracji zsynchronizowałem go ze swoim kontem google. Ot mądry, zamiast na konto testowe go regnąć to dorzuciłem go do konta roboczego. A raczej nie chcę by ktokolwiek miał dostęp do moich danych. Trzeba więc zrobić factory reset.

 

Próbuję z menu telefonu - włącza mi się recovery mode, nagle wywala błąd.

 

Próbuję więc prosto z recovery - wipe data, wipe cache, niby przeszło, telefon odpala się normalnie z moimi danymi.

 

Próbuję zrobić update from zip i jeszcze raz wrzucić CM + Gapps. Błąd, nieznany format pliku.

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to wgranie mu stockowego romu i jeszcze raz przejście przez proces wgrywania CM. Może jest jakiś łatwiejszy sposób? Nie chce mi się z tym bawić aż tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

zły dział.. przeniosłem..

najpierw zapamiętaj. mówię to tobie i innym użytkownikom. w cm'ach ustawienia fabryczne robi się tylko przez recovery. bo inaczej sam widzisz co jest.

a teraz spróbuj format system, data, cache i wgraj jeszcze raz. jak nie to jak mówisz, Stock i od nowa.

a tak w ogóle, dawno siedziałem na cm'ie i tam nie ma przypadkiem usuń konto? bo gdzieś pamiętam, że coś było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W moim recovery mam tylko opcje: reboot system now, apply update, wipe data/factory reset, wipe cache partition, reboot to bootloader, power down, view recovery logs. Nie mam nic o formacie systemu.

 

Jeżeli chodzi o usunięcie konta spod GUI to niestety nie ma takiej opcji. W stockowym sofcie na Samsungach i pamiętam że na tym telefonie też miałem opcję usunięcia konta. Tutaj przekopałem wszystkie menu i nigdzie nie znalazłem.

 

Edit, po wipe data i wipe cache ponownie wgrałem CM, instalka przeszła, ale przy Gappsach wywaliło błąd. Efekt - telefon dalej z moimi danymi tyle że uruchamiał się jakby wrócił do fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Gryon72 tak, to normalne że masz cegłę, zrób przez te cwm dokładny wpie

czyli:

cache, data, system, dalvik/art

następnie wgraj te cyan recovery z zipa potem uruchom go w trybie reocvery i wgraj rom i gaapsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności