Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG G2 F320L] Nie udana próba rootowania + ciągły wipe


extremerogo

Pytanie

Witam,


 


Historię zacznę od tego, że chciałem zaktualizować właśnie tego G2 F320L do Lolipopa. Za pierwszą próbą nie udało się, ponieważ nie wybrałem "CSE Flash" tylko "Normal flash" przez co, system nie chciał wstać. Potem zflashowałem ponownie, lecz metodą "CSE Flash". Udało się od razu, system się załadował bez problemu. Chciałem jeszcze tylko wgrać root'a i custom recovery. Root'a chciałem wgrać narzędziem "LG One click root". Stanęło na 90%. W końcu zrezygnowałem, wyłączyłem najpierw One click root'a, potem odpiąłem G2. Wtedy, system nie chciał wstać(wisiał na logu LG, dioda zmieniała kolory). Postanowiłem ponownie zflashować system. CSE Flash, niby wszystko okej, system wstaje. Po koreańsku jest napisane o aktualizowaniu aplikacji. Gdy się zaktualizują, telefon się restaruje. potem po wyświetleniu loga "LG" widać androidowego robocika, a pod nim napis "Usuwanie", potem znowu restart i włącza się system, aktualizuje aplikacje, restart i tak w kółko... Co teraz mam zrobić? Downgrade do 4.4.2? Zflashować innym programem? 


 


Pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Spróbuj tym

Dzięki, spróbuję tylko jak? :P mógłbym liczyć na jakąś metodę? Ponieważ nie chce jeszcze bardziej tego G2 zepsuć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

awaryjne odzyskiwanie oprogramowania chyba powinno być, najlepiej lg mobile support tool ale nie wiem czy jest dostępny na G2

Zadziała gdy mogę wejść tylko do Download Mode i (chyba, ponieważ nie znam Koreańskiego i nie wiem czy to jest właśnie hard reset) hard reset?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

vol- i podłączasz pod kompa to chyba jest download mode

To jest (na wersji d802) recovery, które u mnie nie działa i nie moge znaleźć jak w to recovery na F320L wejść, ale spróbuję z download mode zrobić. Aa i download mode to podpięcie kabla USB do tel i trzymanie vol+ i włącznik :P

Jak myślicie? Udałoby się tą metodą? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2475045 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

sory, robiłem w życiu tylko 2 lg'ki i teraz download mode trochę myli mi się z Microsoftowym UEFI

Spoko, dzięki za rade ale jak na razie poczekam na więcej opinii :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@extremerogo downgrade to zawsze jakieś wyjście, spróbuj, potem wgraj lizaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Udało mi się zrobić downgrade do 4.2.2. Wgrałem następnie 5.0.1. Teraz kolejne pytanie, jak zrootować go? Ma ktoś jakiś pomysł oprócz tego głupiego One Click Root? :D

 

___EDIT___

 

Przy próbie rootowanie przez Kingo Root(chciałem pójść na łatwizne) coś się nie udało, telefon się zrestartował i za każdym razem gdy dochodził do loga "U+" i gdy tak po prawdzie miał się już włączyć, restartował się i tak w kółko. Postanowiłem ponownie zreflashować 5.0.1 i znowu z efektem ciągłego wipe. Znowu zrobiłem downgrade do 4.2.2 i na tym 4.2.2 jest taki problem że telefon co jakieś 30-40 sekund (w zależności od tego co zrobię) restartuje się. Więc znowu chciałem wgrać 5.0.1. Więc po raz kolejny CSE flash. Po zflashowaniu niestety znowu jest ciągły wipe przy włączaniu (czyli logo lg, potem wipe, znowu logo lg, bootanimacja, aktualizowanie aplikacji, restart, logo lg, wipe i tak w kółko). Spróbować zflashować inaczej? Czy Flashtool 1.5 obsługuje pliki KDZ? Jakaś inna metoda? Inny program? Z tego co czytałem, lg g2 bardzo trudno jest uwalić kompletnie. 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@extremerogo lg flashtool obsługuje tylko pliki dz i dll, kdz obsługuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Telefon naprawiony, wystarczyło wgrać root'a na stock, i jakiś custom Rom +baseband do f320l, i zasięg wrócił i funkcjonalność też. Temat do zamknięcia.

 

Dziękuję za pomoc :) 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Temat został zakończony. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)
Jak poprawnie założyć temat -> http://forum.cyanmod.pl/index.php/forum-0/announcement-2-jak-zak%C5%82ada%C4%87-tematy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności