Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Galaxy S4] [CM 12.1] Bateria rozładowuje się w 3h.


Marcin Rakoczy

Pytanie

Witam, dzisiaj telefon trochę mnie zaskoczył, ponieważ wstając rano telefon był w pełni naładowany. Dojeżdżając rano do szkoły słuchałem muzyki i przy odłączaniu słuchawek zauważyłem, że poziom naładowania spadł do 50%! Następnie na przerwie chciałem sprawdzić godzinę i telefon był rozładowany. :/ W tle nie działały żadne aplikacje, ekran był cały czas wyłączony. Co może być tego przyczyną? 
Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na początku obejrzyj baterię, wyjmij ją z telefonu i połóż na płaskiej powierzchni, palcami naciśnij w przeciwległych rogach. Jeśli bateria się "buja" to lepiej ją zmień bo zaczęła puchnąć.

Jeśli wykluczymy uszkodzenie baterii to zainstaluj sobie z Google Play apkę "CPU Spy". Po jakimś czasie sprawdź w niej czy telefon wchodzi w Deep Sleep. Jeśli nie to jakiś program niepozwala wejść procesorowi w tryb oszczędzania energii i ten działa cały czas.

Tu masz przykładowy screen z mojej Xperii :026dcaa88ec659d168fc03da23f5ffe7.jpg

Jeszcze inną przyczyną może być włączony "Performance" jako zarządca procesora i procek chodzi non stop na full obrotach. Tutaj może pomóc w sprawdzeniu apka "No Frills CPU control", chociaż w ustawieniach Cyjana pewnie jest odpowiednia do tego opcja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli się buja to któreś przyszłe ładowanie może się okazać ostatnim dla niej i telefonu. Zdecydowanie nie powinna się "bujać". Ładowanie spuchniętej baterii jest dość ryzykowne bo może ją rozsadzić razem z telefonem(może wybuchnąć)...

W CPU Spy procek przechodzi w Deep Sleep? Jeśli tak to prawdopodobnie winna jest bateria... A wogóle to jak stara jest ta bateria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem ten sam problem, bateria tak spuchła, że od razu wymieniłem. D: generalnie 75 złotych kosztuje oryginalna. Sprawuje się bardzo ładnie. (Od miesiąca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moja siostra miała tak, że spuchła jej bateria, kupiła nową, podobno pojemniejszą i trzymała tyle samo, może nawet gorzej. Potem ta spuchnięta bateria się "odpuchła" i trzyma dużo dłużej, więc spuchniętych baterii raczej nie warto wyrzucać tylko położyć w dobre miejsce, że jakby wybuchła to żeby nie wyrządziła szkody, a jak się "odpuchnie" to może być dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja kiedyś kupiłem Andide o powiększonej pojemności, pół roku trzymała jak oryginał(nie była spuchnięta). Później telefon od niej świrował, a stara wróciła do normy po pół roku urlopu;-) Ale w sumie nie polecam dalszego używania spuchniętej baterii, pisałem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Temat został zakończony. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)
Jak poprawnie założyć temat -> http://forum.cyanmod.pl/index.php/forum-0/announcement-2-jak-zak%C5%82ada%C4%87-tematy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności