Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Ace 2] Jak zrobić SWAP pamięci CM 11


karaninio

Pytanie

Mam problem dużo rzeczy prubowałem rożnych swap gotowych przez flashowanie ale tylko dobrze mi dziela swap storage na 10.2 a na 4.4.4 nie chce działać. Proszę o jakąś rade lub pomoc ktory rom i jaki flash zainstalować bo nie chce mi ona dzialać bo cały czas chce używać pamieci wewnętrznej a zależy mi żeby mieć kit kata. Dodam ze mam moda 2.64 gb. Dodam żę dużo sposobów probowałem i nie mogę z tym sobie poradzić. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jaki masz CM11? by Chronomonochrome?

Teraz aktualnie korzystam z 10.2 i kernel od Chronomonochrome 3.4. W 4.4.4 swap robiłem przez chrono sittings i tak to nie pomogło wykrywało ze jest zmieniona pamięć ale i tak zapisywało na wewnętrzną dodam zauważyłem to jak nie miałem moda na zwiększoną pamięć i tak zapisywała na zewnetrzą czyli tą wb udowaną 1,1 gb po swap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem mogę to zrobić a co powiesz na ten temat ??? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2571555

 

Próbowałem na Vanir 4.4.4 i nie poszło mi???

 

Czyli nie mogę posiadać moda na zwiększoną pamięć tak ale bardzo mi na tym zależy??

 

A może tak zapytam który wgrać najlepiej rom na którym by działał swap tak jak na 10.2 najlepiej z modem ale jak się nie da to już spróbuje bez moda????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego pisałem wyżej je maiłem tego moda tylko na ram zrobiłem swap i tak mi zapisywało na 1,1gb.


Kolego pisałem wyżej je maiłem tego moda tylko na ram zrobiłem swap i tak mi zapisywało na 1,1gb.

Były zamienione pamięci system widział zamianę i tak to nie działało

 

Czyli co źle robię??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@karaninio

 

Kolega @DaRkShAdOw jasno napisał, że oba mody się będą gryźć dlatego Ci nie działa. Musisz wybrać co jest dla Ciebie ważniejsze, to wtedy Ci ta modyfikacja zadziała na kernelu, który to obsługuje. Amen :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@karaninio

Zrób format pamięci wewnętrznej przez cwm (albo się nazywa emmc albo sdcard0) i wtedy zrób swap w ustawieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@karaninio no to coś nie dokońca działa ten swap pamięci z ustawień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie nie do końca robiony swap przez novathor w ustawianiach była zamieniona nawet próbowałem przez chronosettings i też nie pomogło :(


Więc Najlepiej jak ktoś ogarnął temat to pomoże Jaki rom Kit Kat żeby dobrze działał swap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od kitkata dodawało się pare linijek kodu do bulid.prop, gdzieś na xda o tym czytałem, może moderatorzy Ci pomogą, bo ja zaraz zaczynam prace

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Za pomocą jakiegoś Root Explorera otwierasz plik build.prop i zamieniasz persist.sys.vold.switchexternal=0

na

persist.sys.vold.switchexternal=1

Powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Było atm napisane z persist.sys.vold.switchavable=sdcard0, sdcard 1 wiec ustwaiłem tak jak napisałes dokaldnie persist.sys.vold.switchexternal=1 ale cos nie tak czytak tą drugą karte bo galerii nie chce czytać aparat tez nie chcial mi sie odpalić :(

DOdam nie było bootloopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności