Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Jak przenieś aplikację na kartę SD?


LaxerPL

Pytanie

Witam. 

Wczoraj zainstalowałem sobie Cyanogenmod 11. 

I po ściągnięciu paru aplikacji ze sklepu chciałem je przenieść na kartę SD.

Ale niestety nie mogę tego zrobić ponieważ nie ma tam takiego przycisku do przenoszenia na kartę SD.

Więc chciałem spróbować przenieść aplikacjami (Link2SD, AppMgr III) lecz gdy wybieram aplikacje z listy którą chce przenieść w aplikacji Link2SD pisze: Nie odnaleziono drugiej partycji, a pod spodem jest przycisk przenieś i gdy go klikam wyskakuje: App2SD nie jest obsługiwana przez twoje urządzenie. Ponieważ urządzenie posiada podstawową pamięć zewnętrzną, która est emulowana w pamięci wewnętrznej. 

W aplikacji AppMgr III przenosi mnie do : ustawienia -> aplikacje -> (aplikacja) i nie ma tam przycisku żeby przenieść.

Dziś też miałem tak że próbowałem sobie pobrać piosenkę i zapisać ją na karcie sd to wyskakiwał jakiś błąd a w innej przeglądarce wogóle przycisk zapisz był zablokowany.

Telefon: LG L7 II

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@LaxerPL

Co do apek, to niestety normalne i raczej nic nie zrobisz :/

Co do pobierania plików etc, proponuje użyć apki FolderMount lub Luckey Patcher

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najpierw sprawdź kolego czy karta pamięci jest sprawna (o ile ją masz). @DaRkShAdOw o ile się nie myle podczas wgrywania systemu jest on wrzucany na partycję ext czyż nie ? Co do zmiany softu to raczej nic nie pomoże. Mnie pomagał root, dopiero wtedy mogłem rzeczywiście przenosić apki na zewnętrzną kartę SD (tą wyjmowaną) a co do problemu to może jeszcze być tak że po prostu nie masz tam miejsca.  Poproś kogoś kto się na pewno zna (i to dość dobrze) żeby Ci zmodyfikował jakiś wybrany rom tak by utworzyć odpowiednie partycje ręcznie (mój kolega to potrafi jednakże jest nieosiągalny no a ja... niestety nie jestem aż tak zaawansowany :) ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

System instaluje się na partycji /system o systemie plików f2fs albo ext4 a aplikacje ext2/3/4 ale to juz inna partycja znajdująca się na sd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A takie buty. No, niewiele sie minąłem :) Aczkolwiek telefon telefonowi nie równy i to raczej wina softu że coś nie tak z przenoszeniem niżeli telefonu. Miałem podobnie na SGS2 jeszcze za czasów gdy c### wiedziałem o softach. Kolega mi polecił żebym wgrał cystom rom'a - jak dla mnie to była czarna magia i nawet nie miałem pojęcia co mówi ale po tym jak mi pokazał co, gdzie i po co to jakoś poleciało :) Ale wracając do sedna - po wgraniu innego ROMu (wgrywalismy chyba 4 czy 5) oraz zrobieniu ROOT'a wszysko było cacy i przenosiłem wszystkie apki programem Link2SD a na poprzednim telefonie (SGS4, obecnie mam i9300) AppMgrII oraz też Link2SD i App2SD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności