Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S3 i9300] Wywalanie aplikacji.


Adrian Yuki

Pytanie

Witam wszystkich forumowiczów.

Od niedawna jestem posiadaczem dość styranego życiem Samsunga Galaxy S3. Dokładniej to posiadam go od piątku i krótkim słowem powiem że słuchawka dobrze leży i świetnie działa. ALE no właśnie, ale. Niestety mam z nim mały problem. Od wczorajszej nocy (od około 1/2) telefonik sam zamyka aplikacje bez żadnych komunikatów, w szczególności gry. Zdarza się, że pogram 2h i nic a nieraz jest to kilkanaście sekund i bach, jestem na ekranie głównym. To samo jest z innymi aplikacjami. Pisząc SMSa wychodzi sam do ekranu głównego. W telefonie oryginalny ROM od nowości, w sobotę po południu robiłem full wipe bo nie chciało mi się wywalać z niego śmieci ręcznie. Potem root na chwile żeby wywalic apki systemowe i unroot bo gierka świrowała że chackuje (o.O) . Od tamtego czasu wywala aplikacje. Nie wszystkie ale wraz.

Jakieś pomysły o co chodzi ?? Bo mnie się już skończył limit możliwych przyczyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Aktualnie jestem na etapie unofficial CM12 (5.0). Zobaczymy co z tego wyniknie. Dodam że wcześniej nie było problemu, aplikacje działały jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

CM12 nie pomógł, ba, jest nawet gorzej :D Co do wypowiedzi : 

 

@Adrian Yuki 

 

Zainstaluj sobie lepiej ArchiDroid. Jest bardzo chwalony (obserwacja tematu dotyczącego tegoż ROM'u).

Próbowałem, szukałem, download nie działa + nie mogłem znaleźć gapps do tego (chyba że zawierają a nie doczytałem... UPS?). Byćmoże źle szukam  lub jestem leniwy ale cóż ;) 

 

Wracając do tematu - teraz wywala nawet aplikacje które wczesniej działały prawidłowo, co więcej, po kilkukrotnej (mówie kilkukrotnej ponieważ pobierałem i próbowałem zainstalować kilka paczek cm jak i gapps ale niestety philz paczkowany nie dawał rady instalować) wipie, i już konkretnej instalacji CM12 oraz gapps w telefonie ZOSTAŁY DANE APLIKACJI. Skąd to wiem ? 2 z gier, posiadają coś na ordzaj launchera. Jedna po odpaleniu pobiera dane a druga już z marketu razem z "aktualizacją". Po slashowaniu CMa i kolejnej wipie po instalcji gapps oraz odpaleniu pulpitu i piobraniu gier NIE MUSIAŁEM niczego więcej do nich pobierać co jest bardzo dziwne. 

 

Jak myslicie, powrót do stocka coś pomoże ? I kolejne wipy :v ?

Archi odpada w zasadzie bo mi się trochę niepodoba ale już z braku laku jak dostanę download to mogę zassać i potestować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://forum.cyanmod.pl/index.php?/topic/5495-[samsung-Galaxy-S3]-ArchiDroid-3.1---CyanogenMod-12.1 tu jest link do archiego a gapps musisz pobrać do cm12.1 ze strony http://cyanmod.pl/gapps/

A ten aplikacje wgrywasz ze sklepu czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dosłownie przed sekundą przeglądałem ten temat :) Czytałem odpowiedzi i martwi mnie prądożerność tego ROMu. Niestety dla mnie bateria to rzecz święta w telefonie i musi mi wytrzymać minimum 6h ciągłego grania (co aktualnie PRAWIE się sprawdza, mówię prawie bo nie gram JESZCZE 6h non-stop :P ) a widząc że jest ten ROM prądożerny mogę raczej założyć że tyle nie wytrzyma :D 

 

 

Co do apek - oczywiście, instalowane z Marketu, brak roota ani jakichkolwiek innych tego typu rzeczy. Czysty rom + kilka gierek, facebook, messenger i jakieś systemowe apki.

 

Być może przez przypadek wywaliłem coś ważnego z systemu gdy zrobiłem roota :genius-rage-face: ? (Przyznam się że kilka rzeczy wywaliłem bo mnie denerwowały).

Aktualnie wczoraj w nocy około 1 wyrzuciło mnie z marketu z błędem proces.android.gapps został zatrzymany. 

 

P.S. nie, roota nie robiłem teraz tylko jak już wcześniej wspomniałem jeszcze przy wersji stock 4.3 Na chwile dosłownie był. 


Kolejna zmiana softu - tym razem na ArchiDroid'a - nie pomogła. Wręcz telefon chodzi gorzej niż wcześniej... Nie wiem czemu ale po prostu potrafi się zawiesić i muszę wyjąć baterię bo nic innego nie idzie zrobić. Po wyłączeniu aplikacji w inną przez jakieś 10 minut nie mogę wejść bo się po prostu nie odpala :I 


Dobra, do zamknięcia. Okazało się że zarówno CM12 jak i ArchiDroid (tak zachwalany jako najszybszy na S3) zajmują zbyt dużo pamięci operacyjnej :) Po przegrzebaniu się przez tonę danych i ustawień znalazłem dane na temat ilości pamięci ram - ogólnodostępne było nieco ponad 500 z czego wolnych jedynie 300mb  :mamaijustkilledaman:  ArchiDroid okazał się najwolniejszym systemem jaki miałem, musiałem czekać do 5 sekund na pojawienie się ostatnio odpalonych aplikacji żeby je pozamykać. Po powrocie do stock'a (do 4.0 właściwie) wszystko chodzi płynnie i cacy  :D (ba, nawet lepiej niż powinno :D)

 

 

Zamykamy  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Temat został zakończony. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)
Jak poprawnie założyć temat -> http://forum.cyanmod.pl/index.php/forum-0/announcement-2-jak-zak%C5%82ada%C4%87-tematy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności