Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Android na PC/laptop/tablet


eldolaso

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dla ciekawostki dodam że jeśli ktoś ma stary komputer/laptop który ledwo działa z Windows, to zawsze można wgrać mu androida :), to nie żart. Najnowszy dostępny jest android 4.0.4 ale tylko dla wybranych platform Asus, IBM , Lenovo, AMD. Dla wszystkich pozostałych komputerów/laptopów/tabletów jest Android 2.2, słyszałem nawet że ktoś zainstalował go w swojej nawigacji z „biedronki” ;)…. Wracając do konkretów, można zainstalować androida na stałe na dysku hdd, lub po prostu sprawdzić jak on wygląda startując z płyty, czyli potocznie „LiveCD”. Osobiście sprawdziłem działanie tego Androida poprzez LiveCD ( w tym trybie nic się nie instaluje i nie traci się obecnego systemu i plików) na moim laptopie Acer, wszystko działa dobrze, androida obsługuję się myszką i klawiaturą, wygląd jest identyczny jak na telefonie, tak więc odblokowuje się ekran też tak samo tylko myszką a nie palcem ;).

Opis instalacji na wszystkie komputery android 2.2 :

1. Ściągamy „Android-x86 2.2 live & installation iso for generic x86 PC/notebook/netbook/tablet”

2. nagrywamy ściągnięty obraz na CD botowalną, tak jak to się robi z system Windows

3. uruchamiamy ponownie komputer i startujemy z CD

4. mamy do wyboru : LiveCD bez instalacji

LiveCD VESA mode

LiveCD Debug mode

Instalacja „Install Android do harddisk”

5. jeśli chcemy tylko zobaczyć system jak działa to wybieramy LiveCD, system się uruchomi na tym koniec. Jeżeli chcemy zainstalować system na stałe to pkt 6.

6. wybieramy install

7. mamy do wyboru instalacje z formatem (kasuje poprzedni system), lub zainstalowanie bez formata wraz z instalacją programu, w którym będziemy za każdym razem wybierać który system ma się uruchomić w trakcie włączenia komputera

8. gdy system się zainstaluje, nastąpi restart, cieszymy się android 2.2 na PC :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem wiem, zawsze używałem linuxa w serverch które robiłem na moich starych komputerach :P, ale tutaj na forum poruszamy się w temacie Androida dlatego dodałem info że jest taka opcja :D. Teraz z ciekawości próbuję zainstalować tego androida na mojej starej nawigacji Manty 520, która ma w sobie Windows CE ... ciekawe jaki będzie tego efekt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie opisz co i jak bo sam jestem ciekawy - mam larka 5" wiec jest to przyjemne urzadzenie. Szkoda ze to tylko nakladka (winCE jest wysmazony na chipe, wiec fizycznie nie mozna go usunac).

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna już testowałem tego Androida na moim lapku ,i nie tylko testowałem wersje 1.5 , 1.6 , 2.2. , 4.0.3 i prawde mòwiąc najlepsza jest wersja 4.0.3 z testowanych, wszystko co działa i nie działa mam opisane nw chomiku i stwierdziłem że nie działają na starszych procesorach zwłaszcza AMD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że działała Ci na stacjonarnym wersja eeepc, mi wersja "generic" nie chciała działać na stacjonarnym, wgrał się kernel i reszta, ale potem cały czas tylko kropki w bios i nic się nie działo. Tak dla zainteresowanych to strona całego projektu jest tutaj: http://www.android-x86.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam tą stronę własnie z niej ściągałem te androidy i testowałem już od ponad roku czasem zaglądam na stronę i patrzę czy nie ma nowej wersji, teraz czekam na 4.1 bo 4.0 już bardzo ładnie działa na moim lapku.

Na moim chomiku opisałem co działa a co nie działa mój chomik nazywa się Rafal_0 , opisu szukajcie w folderach Systemy operacyjne -> Google -> Android

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafałku nie reklamuj swojego prywatnego chomika. Nie znosze reklam i krypto reklam - dziala to na mnie jak plachta na byka. Raz wyraziles sie jasno i starczy.

Wysłane z mojego HTC Vision

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak głęboko to się nie zagłębiałem w to zagadnienie. Myślę że są aplikacje do ingerowania w system i edycje aplikacji.

A jak to zainstalować na nawi??No i jaka wersję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności