Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia L] Problem z wejściem do Flashmode


Aroweed

Pytanie

Witam, niedawno wpadła mi w ręce Lka, zobaczyłem, że są ładne romy na 5.1 dla niej to myślę sobie odblokuje i wgram. Robiłem już takie rzeczy na sony live i tam nie było żadnych problemów, a tutaj zaczynają już na samym początku operacji. Po pierwsze nie mogę w ogóle wejść w tryb flashmode, gdy wciskam vol- i podłączam do komputera to zapala się najpierw na czerwono potem zielono(trwa to ok. 0.5 sekundy) i się resetuje. Po drugie gdy zdejmuje bl przez fastboot to on nadal jest. Na ekranie napis "done" a w configuration nadal "bootlader unlock allowed", jeśli byłby odblokowany to byłoby "bootloader unlocked" czyż nie ? 

 

Ma ktoś jakieś pomysły ? Czytałem na angielskich forach, ale tam nie rozwiązano tematu. 

Będę mega wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Aroweed sprawdź poziom naładowania bateri, połączenie z PC, kabel USB, port, sterowniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mialem podobnie z xperia p, mi pomoglo dluzsze przytrzymanie vol-,tj. przytrzymujac vol- podlaczylem tele pod pc jeszcze przez 5 sek. trzymajac vol- potem puszczasz i powinno dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@DaRkShAdOw 

 

Niestety bez efektu. To wygląda tak: trzymam vol-, podłączam pod kabel, mrugnie czerwony potem zielony, jest wykrycie sprzętu (przez windows), ale lampka się nie świeci, po ok. 10 sekundach telefon się włącza normalnie. I tak w kółko. 

 

Na live nie było żadnego problemu, ten sam sposób łączenia i od razu zielona lampka. 

 

Co ciekawe jak podłączam fastboot to najpierw czerwony, potem na niebiesko i zostaje ten niebieski, a zielony tak jakby nie mógł złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Aroweed hmmm... spróbuj z kombinacją klawiszy menu key jeśli masz hardawrowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@PeliKan 

 

Dobra, złamałem bl sposobem od Sony przez fastboot. Teraz nie wiem jak zainstalować inny system przez recovery lollipop. Tzn ściągnąłem modyfikowanego cm12.1 i cyanogen recovery nie chce go zainstalować. Jest napisane "signature verification failed" i tyle. Znasz może kernel z cwm lub twrp, który obsługuje 5.1 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Aroweed wgrałeś plik boot.img z paczki zip?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
"signature verification failed

wygląda na to że

Tak, ale znalazłem sposób na obejście tego

ten otóż sposób nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności