Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Ace 2 GT-i8160] Problem z siecią oraz połączeniami


bartolo1234

Pytanie

Witam

Jestem obecnie na Cyanie 11 by Chrono, najnowsza wersja z bodajże z 30 lipca tego roku. Wcześniej byłem na 11 by TeamCanjica.

 

A więc tak: problem zaczął się kiedy wgrałem Andka 4.1.2 na starego 2.3.6 - mianowicie telefon ma problemy z zasięgiem, gubi go. Często zdarza się, że ma full zasięg, a nagle spada do zera. Bywa, że nawet gdy ma zasięg, to nie da się wykonać połączenia - komunikat Zakończono Połączenie/Sieć zajęta. To samo sms-y - nie da się ich wysyłać pomimo pełnego zasięgu. Odpada wina sieci (Play) - na starym Sagemie wszystko pięknie działa.
Dodam, że problem występuje zarówno na 2G jaki i 3G, ręczne ustawienie sieci (na Plus) nie daje za wiele, aczkolwiek czuję lekką poprawę.

 

Problem ten ciągnie się aż do teraz, i jedyną opcją jaką widzę jest downgrade do 2.3.6. Czy koledzy widzą jakieś inne rozwiązanie?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Aa nie doczytałem że jesteś na cm, hmm.. Na innych romach występuje ten problem? U mnie też chwilowo nie łapał zasięgu ale reboot załatwił sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nic nie pomaga. Powrót do 2.3.6 (trzyplikowy z PIT), następnie JB ze strony Samsunga, potem ponownie Cyan 11 by Chrono, przy okazji zmieniłem typ pamięci z ext4 na f2fs. Ale nadal to samo. Pomaga ręczne ustawienie na sieć Plus, ale nadal pewności nie mam że mnie kiedyś nie rozłączy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wgraj stock 2.3.6 z zmodyfikowanym PIT potem stock JB,potem recovery z tego forum i przez te recovery kernel Chrono i potem wipe data i reboot system przy animacji wyjmij baterię i wejdz do recovery i wgraj ROM przez zawarte w kernelu twrp zainstaluj rom i gapps i zrób wipe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności