Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia SP] Po aktualizacji nie działa telefon


vixos1233

Pytanie

Witam, mam problem z moim spkiem.. Odrazu mówię, że nie wiem czy pisze to w dobrym dziale, ale no dobra. Miałem aktualnie cyanogenmoda 11, wyskoczylo mi ze jest aktualizacja do 12.1 stwierdziłem, że go zainstaluje. Po instalacj telefon nie chce mi się włączyć, a jeśli przytrzymam przycisk żeby pogłośnić telefon, świeci się dioda na niebiesko, a żeby przyciszyć świeci na zielono. Da się uratować telefon? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
27/051/2015 21:51:10 - INFO  - Flashing finished.
27/051/2015 21:51:10 - INFO  - Please unplug and start your phone
27/051/2015 21:51:10 - INFO  - For flashtool, Unknown Sources and Debugging must be checked in phone settings
 
 
Pytanie co teraz jak nie mogę właczyć telefonu ?

F5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

spróbuj wejść w recovery i zrób wipe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@vixos1233 upewnij się że poziom naładowania bateri jest większy niż 15%, zalecane to minimum 60%,

teraz tak, podpinasz fona w trybie fastboot do pc, wypakowywujesz plik boot.img z cm12.1 flashujesz przez konsole fastboota i wrzucasz rom przez adb sideload na recovery, jak czegoś nie rozumiesz to Ci napiszę prościej, łatwiej, bardziej szczegółowo+dam linki do poradników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@vixos1233 najprościej jak się da Ci wyjaśnię, podpinasz urządzenie w trybie fastboot, ten tryb z niebieską/fioletową (nie pamiętam już xD czy taka czy taka xd) diodą, pobierasz to http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790

nastęnie uruchamiasz ''Uruchamianie" LOGO WIN+R

wpisujesz tam CMD [enter]

następnie wpisujesz w cmd

cd lokalizacja gdzie wgrało Ci się adb

u mnie dla przykładu jest to tak cd c:\adb

potem enter

następnie wpisujesz fastboot devices [enter]

powinieneś mieć jakieś cyferki wyświetlone, to znak że urządzenie jest wykrywalne,

teraz wchodzisz do folderu gdzie masz custom rom, otwierasz go przez na przykład winrar'a, 7zia, winzipa etc, wypakowywujesz z niego pliczek boot.img

następnie wracasz do okna z cmd

wpisujesz taką komendę fastboot flash boot boot.img gdzie w miejsce boot.img przeciągasz myszką ten pliczek co wypakowałeś

potem enter

jak sflashuje odłącz urządzenie od PC, wyłącz w nim zasilanie,

uruchamiaj je następnie wciskając naprzemiennie klawisz ściszania i zgłaśniania, aż do momentu odpalenia recovery, 

następnie wybierasz opcję adb sideload, poszukaj, wiem że w twrp jest w advanced>ADB Sideload, cwm dawno nie używałem, sideloadujesz rom

tak:http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/4501-poradnik-jak-u%C5%BCywa%C4%87-adb-sideload-oraz-jak-zainstalowa%C4%87-apk-poprzez-adb/

potem gaapsy, następnie reboot i gotowe

PS: przed instalacją nie zapomnij wipe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@vixos1233 cm11 jest domyślnie zrootowany, hmmm albo wiem... wybierz ten kernel by zhotbootował via flashtool i wgraj rom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W flashtoolu masz opcje ''select kernel to hotboot'' tą że opcją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności