Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia L] Problemy (błędy) po instalacji CyanogenMod 12


greg2015

Pytanie

Hej,

 

Po przygodach zainstalowałem CM-12 (cm-12-20150813-NIGHTLY-taoshan.zip)  na swojej Xperii L (zainstalowałem też gapps-5.1-2015-04-20-15-56-24.zip).

 

Mam takie problemy:

1. Znikają mi ikony aplikacji zainstalowanych na karcie SD po każdym restarcie.

2. Znikają mi ikony aplikacji zainstalowanych na karcie SD po ich aktualizacji.

3. Nie mogę zgasić latarki po jej włączeniu -- korzystam z górnego paska narzędzi.

4. Nie widzę karty pamięci podłączonej jako pamięć masowa (czyli dysk na USB). W trybie multimedia jest OK.

5. Mam problemy z łączeniem się do domowej sieci WiFi -- wczoraj działało, dzisiaj nie chce -- inne urządzenia łączą się bez problemu.

6.  NJU wysyła mi SMS-y, że dostanę konfigurację ustawień, ale żaden nie dotarł być może to problem operatora, ale wczoraj rano jeszcze takie SMS-y dostawałem (na inny telefon).

 

Dodatkowo aparat nie ma możliwości zapisu zdjęć na kartę SD -- domyślam się, że to feature, a nie bug i ten ROM tak ma -- rozumiem, że rozwiązanie to inny ROM lub aplikacja aparatu. Na aplikację nie mam miejsca -- są jakieś inne rozwiązania -- typu linkowanie folderu DCMI?

 
Najbardziej interesuje mnie rozwiązanie problemów 1-5 -- czy to błędy, które da się naprawić, czy cechy ROM-u CM-12.
 
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@greg2015 ad1i2. inny launcher

ad3. użyj innej apki do latarki lub czekaj na update romu

ad4. lokalizacja karty sd to /mnt/sdcard1 lub /storage/sdcard1

ad5. wyłącz tryb energooszczędny modułu wlan, jak to nie pomoże to zmień konfigurację routera z b/g/n na g

ad6. NJU to to samo co orange, wejdź na strone ich i wyślij sobie konfigurację, jak to nie pomoże to pobierz apkę do APN z Google Play

ad7. użyj apki do montowania folderów


http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/4549-bezpieczny-swap-pami%C4%99ci-na-wszystkie-urz%C4%85dzenia/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedzi.

 

ad1-2 dzisiaj dotarło do mnie, że karta SD to prawdziwa karta SD, a nie ,,pamięć wewnętrzna'' jak w oryginalnym ROM-ie od Sony. Czyli jest ,,prawie'' OK.

ad3. doczytałem, że to problem ROM-u i to nie tylko tego. Poczekam na poprawkę.

ad4. Mam Windows. Dotąd sama się montowała. Nie jestem pewien, czy pod W7 da się coś z tym zrobić. Bedę żył z trybem multimedia.

ad5. Mój access point nie ma trybu energooszczędnego (a przynajmniej nie znalazłem go). Zmiana typu sygnału nic nie dała (próbowałem paru ustawień).

ad6. APN dla Orange już był. Jakoś się połączył z siecią bez mojej pomocy.

 

Rozumiem, że aby aplikacje lądowały w ,,internal storage'' (w pamięci telefonu) muszę jakąś aplikację zmusić aby tam je instalowała/przesuwała -- sam CM-12 nie ma takiego ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej,

 

Niczego o oszczędzaniu energii nie znalazłem.

 

Znalazłem natomiast w Google wątek nt. zapominania haseł do WiFi. U mnie po ponownym wpisaniu hasła poszło i działa bez problemów -- reszta ustawień (access point, telefon jest oryginalna).

Przypomnę, że podłączenie do mojej sieci WiFi po aktualizacji do CM-12 zadziałało.

Następnego dnia rano podłączyłem się do sieci firmowej.

Wieczorem w domu miałem authorisation error -- zmiany konfiguracji AP, zmiana z DHCP na static i tym podobne nie działały.

Zadziałało ponowne wpisanie hasła.

 

Może się komuś przyda.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności