Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Xperia M2] Odblokowanie sim lock


PVL94

Pytanie

Czesc wszystkim.!  Mam maly problem ze swoja Xperia. Otoz mam telefon z salonu Orange, do wczoraj myslalem, ze nie mial simlock'a. Wczoraj przenioslem numer do Play i po wlaczeniu Xperii pokazalo mi pytanie o pin do sieci czy cos takiego. Probowalem wpisywac kod pin, ktory dostalem z karta Play.  Pogrzebalem w necie i okazalo sie, ze sciaganie simlock'a w tym tel odbywa sie orzez wlasnie podanie tego pinu, a po 5 probach nie ma juz mozliwosci sciagniecia blokady. No i u mnie te 5 prob juz zostalo przekroczonych. Wpadlem na pomysl, ze wrzuce sobie nowy czysty, niebrandowany fw, ewentualnie spod brandingu Play. Siedzialem nad tym cala noc,  wgrywalem dwie rozne wersje niebrandowanego softu jak i tego ze znaczkiem Play, jednak wciaz pyta o pin do sieci.

W nocy znalazlem jeszcze na tym forum CWM do zablokowanego bootloadera w Xperii M2. I tu pytanie - czy wrzucajac to CWM beda mogl wgrac jakiegos Cyanogen'a bez simlock'a? Wiem,  ze kiedys tak robilem z jakims telefonem i sim lock sie usuwal. Czy jesli juz te 5 prob przekroczone to pozamiatane i zostaje mi zkienic telefon? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@PVL94 nawet po wgraniu innego stocka, dla przykładu, brandowanego dla plusa i tak będziesz miał simlocka, nie da się tego obejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nic nie zrobisz, bo najprawdopodobniej masz Bootloader allowed unlock NO

jak to robi orange

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokladnie tak jest jak piszesz, ale to oznacza, ze nawet po wgraniu tego CWM dedykowanego do D2303 z zablokowanym bootloaderem i tak nie bede w stanie wrzucic Cyanogenmoda? 

Btw nawet jesli mialbym odblokowany bootloader to czy samo wgranie jakiegos romu innego usuneloby simlock czy ta opcja jest jeszcze gdzies glebiej zakopana? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem został rozwiązany lub temat wyczerpany. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)
Jak poprawnie założyć temat -> http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/forum-0/announcement-2-jak-zak%C5%82ada%C4%87-tematy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności