Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Aplikacja] O luce "Stagefright". Sprawdź, czy jesteś na nią podatny!


dasiek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem odnieść się do jednego z naszych postów na blogu. Link : http://cyanogenmod.pl/2015/07/28/stagefright-grozna-luka-w-androidzie/

 

Autor podkreślił tam, że problem dotyczy MMS, jednak skala tego problemu jest ogromna.

 

Gdzie leży błąd?

 

Głównym problemem androida jest biblioteka libStageFrightktóra obsługuje każde przetwarzanie multimediów. Podkreślę to grubą czcionką - KAŻDE MULTIMEDIA. Czyli począwszy o tych, co masz w MMS, galerii, ale też na stronie internetowej (grafiki, dźwięki itp).

 

Jak to działa?

Może nie raz spotkaliście się z obrazkami, które po otworzeniu za pomocą notatnika miały "śmieszny tekst", albo "Trollface". To była tylko zabawa, uwierz mi, że odpowiednio zmodyfikowane zdjęcie może zawierać instrukcje, które wykona Twój komputer, a Ty nie jesteś tego  świadom. Może to być  głupi alert, restart urządzenia ale też wysłanie plików czy format całego dysku. 

Tu właśnie jest problem tej biblioteki. Android przetwarza multimedia tak, że gdy obrazek się wczyta, może bez problemu wykonać jakieś operacje w nim zawarte.

 

Sprawdź czy jesteś podatny na exploity!

Aplikacja firmy, która taką lukę znalazła i udostępniła o niej informacje :  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zimperium.stagefrightdetector

 

Co zrobić jak jestem podatny? 

Głównie? Czekać... Ew wyłączyć automatyczne obieranie mms, nie wchodzić na strony, których nie jesteśmy pewni, uważać na to co odbieramy w mms itp itd... 

 

 

APLIKACJĘ WSTAWIAM NIE PO TO, ŻEBYŚCIE SIĘ POCHWALILI, CZY JESTEŚCIE BEZPIECZNY CZY NIE. NIEKTÓRZY Z WAS MOGĄ MIEĆ PODANY NUMER TELEFONU A WIEM, ŻE NIEKTÓRZY Z SUKCESEM WYKORZYSTUJĄ LUKĘ, PO CO KUSIĆ LOS? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności