Skocz do zawartości

• 0
suchanek12

[Samsung Galaxy Y GT-S5360] Pewna niedogodność podczas flashowania stocka

Pytanie

Przy uruchomieniu telefonu jest napis "Samsung galaxy Y gt-s536y0" chwile postoi i nagle sie wyłącza i znowu to samo. Na necie czytałem, że złapał boot loopa i trzeba wgrać od nowa firmware. No to tak zrobiłem, próbowałem wielu i żaden nie pomógł, po zakończeniu wgrywania dalej to samo :/ Używałem Odina v 1.85, 3.04 , 3.07 i 3.09. Używałem tych firmware:

Ustawienia odina w załaczniku.

Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

wszystkich z tej strony:

post-71201-0-60651000-1439142622_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Wejdź w recovery i zrób wipe data

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Kiedy daje VOL+ Power i Home to pojawia się tylko logo samsunga i się resetuje w kółko, nie da się wejść do tych opcji wipe itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Kiedy daje VOL+ Power i Home to pojawia się tylko logo samsunga i się resetuje w kółko, nie da się wejść do tych opcji wipe itp.

Wgraj czystego softa odinem.

Widocznie telefon nie posiada recovery.

Jak łapie bootloopa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Czysty to znaczy jaki? bo instalowałem takie coś: "S5360_DXMJ1_OLBMJ1_DXMI1_wipe_by_SplitFUS2", "S5360XXMI1_S5360XEUMI1_XEU".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

http://www.sammobile.com/firmwares/ stąd wybierz najnowszy XEO i wgraj jedno plikowy, nie ma sensu wgrywać wieloplikowego przy softbricku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Logi z odinów:
1.85

<ID:0/003> Added!!<OSM> Enter CS for MD5..<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..<OSM> Please wait..<OSM> S5360XXMB1_S5360OXXMB1_RST_S5360XXMB1_HOME.tar.md5 is valid.<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..<OSM> Leave CS..<ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..<ID:0/003> File analysis..<ID:0/003> SetupConnection..<ID:0/003> Initialzation..<ID:0/003> Get PIT for mapping..<ID:0/003> Firmware update start..<ID:0/003> sbl.bin<ID:0/003> NAND Write Start!! <ID:0/003> BcmCP.img<ID:0/003> <ID:0/003> Complete(Write) operation failed.<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Odin v 3.04

<ID:0/003> Added!!<OSM> Enter CS for MD5..<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..<OSM> Please wait..<OSM> S5360XXMB1_S5360OXXMB1_RST_S5360XXMB1_HOME.tar.md5 is valid.<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..<OSM> Leave CS..<ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..<ID:0/003> File analysis..<ID:0/003> SetupConnection..<ID:0/003> Initialzation..<ID:0/003> Get PIT for mapping..<ID:0/003> Firmware update start..<ID:0/003> sbl.bin<ID:0/003> NAND Write Start!! <ID:0/003> BcmCP.img<ID:0/003> <ID:0/003> Complete(Write) operation failed.<ID:0/003> Added!!<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Odin v 3.07 ( niby się zrobiło, ale telefon jak nie działał, tak nie działa )

<ID:0/003> Added!!<OSM> Enter CS for MD5..<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..<OSM> Please wait..<OSM> S5360XXMB1_S5360OXXMB1_RST_S5360XXMB1_HOME.tar.md5 is valid.<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..<OSM> Leave CS..<ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..<ID:0/003> File analysis..<ID:0/003> SetupConnection..<ID:0/003> Initialzation..<ID:0/003> Get PIT for mapping..<ID:0/003> Firmware update start..<ID:0/003> sbl.bin<ID:0/003> NAND Write Start!! <ID:0/003> BcmCP.img<ID:0/003> boot.img<ID:0/003> system.img<ID:0/003> param.lfs<ID:0/003> csc.rfs<ID:0/003> RQT_CLOSE !!<ID:0/003> RES OK !!<ID:0/003> Removed!!

Odin v 3.09

<OSM> Enter CS for MD5..<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..<OSM> Please wait..<OSM> S5360XXMB1_S5360OXXMB1_RST_S5360XXMB1_HOME.tar.md5 is valid.<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..<OSM> Leave CS..<ID:0/003> Added!!<ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..<ID:0/003> File analysis..<ID:0/003> SetupConnection..<ID:0/003> Initialzation..<ID:0/003> Get PIT for mapping..<ID:0/003> Firmware update start..<ID:0/003> SingleDownload.<ID:0/003> sbl.bin<ID:0/003> NAND Write Start!! <ID:0/003> BcmCP.img<ID:0/003> FAIL!<ID:0/003> <ID:0/003> Complete(Write) operation failed.<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

napisz jak zareagował telefon po uruchomieniu po flashowaniu odinem 3.07

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Na ułamek sekundy pokazała się bateria ( tak jak się wyłączony telefon podłącza do ładowania ) i te napisy Samsung itp. i się uruchomił ponownie i tak w kółko ( potem już nie było baterii pokazanej )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

podłóz kawałęk kartki pod baterię, i spróbuj wejść do recovery by zrobić wipe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Można jakoś dokładniej? Bo nie rozumiem :P Mam po prostu położyć kawałek kartki i położyć na niej telefon? Czy w miejsce między baterią a telefonem?  ( jakby co mam telefon bez klapki, bo mi pies pogryzł )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Miedzy bateria a telefonem, oraz trzymaj baterie by sie nie ruszała

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Niestety, nie zadziałało. Włożyłem tą kartkę i chciałem ten wipe zrobić, to te napisy samsung się tylko pokazywały, jak wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

upewnij się czy połączenie baterii z urządzeniem jest właściwe, samsung bez baterii jest zdolny odpalic sobie download mode, jednakże po ropozczęciu flashowania wyłącza się telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Połączenie baterii z telefonem na pewno jest właściwe. Jaki musi być stan naładowania baterii przy flashowaniu? Bo ja ładowałem baterię w innym telefonie ( wsadziłem baterię i dałem do ładowania, gdzieś 50%) i baterię trzymałem w telefonie tylko jak flashowałem, więc pewnie trochę baterii zeszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Najlepiej naładować baterię do pełna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

A słabo naładowana bateria może powodować niepowodzenie podczas flashowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

@

Nie musi ale całkem możliwe, że ma to miejsce. Ja jak flashuję Odinem jakikolwiek ROM mam telefon naładowany do pełna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

witam zrobilem to cu pisaliscie i nic dalej mam to amo jak robie wipedata/factory reset wyskakuje mi E:format_volume: rfs formatfailed on /dev/stl11  Formating /cache... Data wipe complete pomocy  

ps. wspomne tez ze zaden odin nie wykrywa mi telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Masz rozwalone partycje. Odin Ci nie wykrywa telefonu. Spróbuj znaleźć oznaki życia telefonu instalując ADB i wpisując adb devices

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

sorki ze zadam glupie pytanie ale co to jest te adb ? jestem samoukiem i wszystko co z nim probowalem wyczytalem tu na forum z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

@

proszę:  

:)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

oki wszystko ladnie pieknie tylko  ze komputer nie wykrywa mi tego telefonu nie da sie tego jakos zrobic przez micro sd????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

@

Jeśli masz rozwaloną partycję to żaden telefon Ci nie wstanie. Popytaj w tamtym temacie co Ci podlinkowałem. Myślę, że Ci pomogą :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Problem został rozwiązany lub temat wyczerpany. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)
Jak poprawnie założyć temat ->

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności