Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Ace 2 GT-I8160] Gapps - wersje, kompatybilność z ROMami etc.


HostisSupremus

Pytanie

Zastanawiałem się czy nie wrzucić tego posta do Problemy ogólne, ale ostatecznie wrzucam tutaj bo w sumie odnoszę się do określonego modelu - ew. prośba o korektę lub przepięcie. W tym konkretnym wypadku odnoszę się do GT-I8160, z którym ostatnio walczę/eksperymentuję. Przede wszystkim wiem, że gappsy forumowe są tutaj: http://gapps.cyanogenmod.pl/ i postaram się nie odnosić do niczego więcej jak do oficjalnych zasobów i mam nadzieję, że nie połamię tym zakazu linkownia 'nie tam gdzie trzeba'.

 

PROBLEM:

Czy powinno się zachowywać jakąś określoną 'konfigurację' - dane gappsy do danego ROMu? Tzn. rozumiem, że jeśli ROM to powiedzmy, KK w wersji 4.4.4 to najlepsze byłyby gappsy w tej samej wersji, ale czy jest to konieczne i jakie są ew. konsekwencje niekompatybilności?

 

OPIS:

W wątku na XDA znalazłem całkiem spory spis różnych wersji. Odniosę się do kilku i do dwóch ROMÓW.

 

Przykładowo CM11, którego używam ma odniesienie do gappsów, których wątek jest zamknięty, a ew. linki martwe (ale nie to jest problemem). Linki odnosiły się do gapps 4.4.4 Paranoid Android, jeśli dobrze rozumiem skrót PA. Użyłem zatem wersji 4.4.3 Custom Aroma i wszystko grało. I tutaj kwestia signed/unsigned - nigdzie nie było zaznaczone czy są podpisane cyforowo czy nie - sądzę, że ma to znaczenie, czy nie ma? I kompatybilność 'co do cyferki' - ma znaczenie czy też nie?

 

Wgrałem też na moment LiquidSmooth, który osobiście bardzo mi się spodobał - tę wersję

I tutaj po użyciu 4.4.3 był chyba problem z uaktualnianiem, ale używałem również repo F-droid, więc nie mam pewności co go spowodowało - różnica sygnatur w każdym bądź razie i brak możliwości updateu wilu aplikacji w tym 'googlowych' - co by chyba F-droida wykluczało. Wgrałem wszystko jeszcze raz używając tym razem OpenGapps 4.4.4 Aroma z oficjalnego 'dobieracza', ale podkusiło mnie, żeby na końcu nie instalować tylko wybrać opcję sprawdzenia instalacji :/ Sprawdzenie wyszło OK, natomiast już przy właściwej instalacji otrzymałem komunikat (zdaje mi się, że o wadze ostrzeżenia) o braku jakiegoś skryptu, nie wiem jakie byłyby tego dalsze konsekwencje, bo wróciłem do CM.

 

W repo dewelopera jest jeszcze kilka zestawów gappsów: http://drdevs.com/devs/teamliquid/Gapps/kitkat/ i tutaj też mam dylemat z wersją - logika nakazywałaby najnowszą, ale np. dośw z Odinem pokazały mi, że nie zawsze jest to prawdą - stąd pytanie jak w temacie.

 

Z góry dzięki za info/odp i wyrozumiałość ;) Mnogość opcji i dociekliwość = piekło XXI wieku :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności