Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S3] ArchiDroid 3.1 - CyanogenMod 12.1


aloisy

Rekomendowane odpowiedzi

# oznacza że jakaś aplikacja korzysta z root. Nowe recovery jest w Romie - trzeba czytać ;) .

Jak nie masz pewnością co zrobić wybiez profil czysta instalacja - ustawienia systemu zostaną zresetowane.

Przepraszam, faktycznie mój błąd bo nie doczytałem :wacko: za co jeszcze raz przepraszam. Zainstalowałem najnowsze recovery. Przy wipe zaznaczyłem wszystkie opcje ale nie zrobił, więc zrobiłem wipe tego co było móżliwe. Z tym znaczkiem "#" to chodzi o aplikację "superuser". Nowy system śmiga całkiem dobrze, brakuje mi e-maila i nie wiem jak zlikwidować to białe tło które jest jak wchodzimy do aplikacji. Jedno pytanie: gdzie zmienić opcje żeby instalowało aplikacje na karcie pamięci a nie w pamięci telefonu. Bo przenoszenie każdej aplikacji czy gry to trochę irytujące.

Dziękuję

 

Stabilny | Elastyczny | Zoptymalizowany | Wspaniały

 

DOWNLOAD

Sposób wgywania:

- Full wipe

- Update recovery !!!!!!!!!!!!!!!

- Wipe pamięci wewnętrznej, albo chociaż usunięcie /data/media/0/ArchiDroid

- Unikanie przywracania danych przez TB

Teraz tak, Archi deklaruje zmianę platformy więc poprawek raczaj nie będzie (łatki może się pojawią ale andka M nie będzie), więc przyjmujemy że to ostatnia wersja romu od tego developera.

Recovery MUSI być najnowsze, a przed instalacją wymagany bezwzględny Full Wipe (nie ma poprzednich wersji więc dla mnie to oczywiste).

Ja jeszcze nie testowałem, ale na dniach zamontuje bo i tak muszę czystkę w fonie zrobić.

Miłego wgrywania ;)

09df377d805b1c999d852e5bd55f772e.jpg

8e243fc9d30a735b0cf206274b646d0d.jpg

65c16d72958223b41f0ff5c18b65fedf.jpg

I to za co kochamy te Romy:

032df2ccb5f44d216eebc65f261aa3dd.jpg

 

Mała prośba: Mógłbyś opisać co i jak warto instalować tak jak to zrobiłeś do wersji 3.0.

Z góry WIELKIE dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem jakieś 100km od domu a na jutro szykuje się kac, więc nic nie obiecuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xposed jest niekompatybilne z tym romem. Jego instalacja kończy się bootloopem więc albo czekać na aktualizację apki albo czekać na starym Romie. Przy czym nie ma pewności że aktualizacja nastąpi i czy będzie kompatybilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ktoś może się podzielić wrażeniami z uzytkowania ArchiDroida 3.1.1 z Androidem 5.1.1 ? U mnie po kilku dniach zaczyna zacinać galerię (może dlatego ze pełna karta 32G ) Wykonywanie połączeń też jest zmulone, bo od momentu wybrania w książce adresowej do samego połączenia, mija kilka sekund :( Do tego zauważyłem że mimo zaznaczonego podczas instalacji "superuser`a" nie instaluje się. Może coś źle robię :rolleyes: Do tego przycisk "HOME" też jakoś dziwnie działa, chcąc zamknąć ostanie ekrany po przytrzymaniu przycisku "home" powinno się coś pokazac a tu nic. Trzeba próbować aż do skutku. :)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna karta zawsze jest przyczyną zamuleń. Natomiast trzeba pamiętać o jednej rzeczy. SIII ma procesor Samsunga, a ten ma w nosie developerów. Archi od podstaw zbudował ten system bazując na CM. A ten jak wiadomo tworzony jest po omacku, bo Samsung nie wydał żadnych informacji na temat swoich produktów (informacji dla deweloperów). Dlatego jak chcesz mieć superszybki telefon sprzedaje samsunga i kup coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że mam full kartę, więc opinia nie jest obiektywna (choć na wersji 2.5.3 było ok ). Biorąc pod uwagę oryginalny rom samsunga z jego wspaniałą nakładką Touchwizz, to Archi poprostu działa na tym telefonie z prędkością światła :) Piszę tylko co dotąd zaobserwowałem używając najnowszej wersji. A tel. póki co nie zamierzam sprzedawać bo jest ok choć mam z nim kilka problemów między innymi sam się potrawi nagrzać i rozładowac całą baterię w kilka godzin będąc w trybie offline ( samolotowym ) że nie wpomnę już jak gram. Na dolnej części telefonu można sobie zrobić jajeczko sadzone :D po kilku minutach grania. Zastanawia mnie tylko ten SUPERUSER że się nie zainstalował :blink: przez co ciągle pojawia się ikona "#" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SU nie jest potrzebny bo jest w Romie. A ikona oznacza że jakaś apka z niego korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ściągnąć wersję 3.1.3. Pytam ponieważ ściągałem przez telefon i nie wiem czy nie mam jakiegoś błędu bo mi sie sypie system.

z góry dziękuję


Jeszcze jedno pytanie ( pewnie dla większości banalne ) mianowicie dlaczego musi być najnowsze recovery skoro na starszej wersji też działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jest zalecenie developera, a ten stara się byś nie szukał długo i recovery umieścił w Romie. Co do instalacji zawsze zalecane jest pobrać rom ze strony dewelopera na komputer i kopiować na telefon. Tak jest najbezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem :)  Niestety po blisko tygodniu od wgrania romu 3.1.3 stwierdziłem że wracam na 2.5.3 bo mimo że "lizak" wygląda ładnie to niestety nie jest na mój telefon. Wyczyściłem kartę pamięci zrobiłem całkowity wipe pamięci wewnętrznej i telefon laguje niektóre funkcje działają z dużym opóźnieniem i do tego resetuje się podczas gdy ktoś do mnie dzwoni ( nie zawsze oczywiście ) Jak napisałem na początku, że być może wina leży po stronie mojego telefonu więc proszę tego nie odbierać jako krytykę samego ROM-u bo ten jest super ! szkoda że u mnie nie działa :(:crybaby:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

3.1.4 jest już dostępny jako experimental. Więc na dniach będzie jako stabilne.

Archi twierdzi że zlikwidował znaczną część lagów - zobaczymy :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jest jakis poradnik instalacji jak w poprzedniej wersji co wybrac w

 

PROFILOWANIE BCM :

- JĄDRO SYSTEMOWE

- GŁĘBIA EKRANU -

- KLAWIATURA :

LAUNCHER :

- ANIMACJA STARTOWA :

Superuser :

- Gapp's :

ArchiDroid Apps :
-ArchiDroid Tweaks

BLOATWARE ????????????????????????????? jakies podpowiedzi dla amatora instalacji ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie amatora - bo wszystko co piszesz ustawia się podczas instalacji. To właśnie dlatego archi dał aromainstaler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale na to nie ma dobrej odpowiedzi. Instalacja jest w języku komputerowym - angielskim. Wystarczy czytać i tłumaczyć w google. Ot cała skomplikowana procedura dla nieznających języka - takich jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekać. Jak zainstalujesz nowy ROM to zawsze do 3 ładowań jest coś nie tak z baterią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności