Skocz do zawartości

kinomam0

[Poradnik] Jak przyspieszyć kartę SD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pewnie wielu zastanawia się jak to możliwe , a jednak i jak pokazuje Test Speed przyspieszenie jest zauważalne

Na czym to polega ?

Lakonicznie tłumacząc , to producenci kart wprowadzają ograniczenia tłumacząc tym , ze karty klasy niższej są produkowane z gorszych materiałów i dlatego maja ograniczenia związane z prędkością , aby wydłużyć ich żywotność.

Wymagania:

SD-Booster Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

Root

Opcjonalnie jak ktoś chce sprawdzić wyniki Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

W okienku wybieramy prędkość - patrz zdjęcie

post-2549-0-71272500-1362943259_thumb.jp

Odhaczamy set on boot i cieszymy się szybszą karta SD

• reaction_title_1 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to nie jest przyspieszanie, tylko zwiekszenie komórki na zapis ;) kosztem tego ze miejsca bedzie mniej, bo plik np. 1KB bedzie wazył nie 1KB na karcie a 1MB :P i do tego nie potrzebujemy roota czy programów, wystarczy windows i wybrac rozmiar alokacji

post-32155-0-47079700-1419781183.jpg

• reaction_title_1 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Provectus dzięki za info ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem jeśli chcesz używać karty jako pamięci wewnętrznej np. instalować na niej gry i aplikacje, i chcesz żeby to w miarę działało lepiej wydać te parę złotych więcej i kupić porządna kartę wysokiej klasy np 10 to chyba najwyzsza. Ja mam 64gb class 10 i dziala bardzo dobrze. Transfer plików też dość szybki. Kiedyś bawiłem się w takie głupoty to tylko karta się zepsuła hehe? Moim zdaniem to logiczne, jeśli karta jest fizycznie słaba ( w sensie słaby transfer danych) to nie jesteś w stanie z niej zrobić demona prędkości. Ale to tylko moja opinia oczywiście.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zwiększenie jednostki alokacji to trick mi znany od dawny, ale za to bardzo skuteczny. Co prawda zapisu nim nie zwiększymy, ale z odczytem można zrobić cuda :)

Screenshot_20170122-090607.png

• reaction_title_1 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem Ci, że zrobiłem wszystko zrobiłem, tak jak opisane i nic mi karta SD nie przyspieszyła. Może to nie działa na SGS4 - ma takie Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj . Wrzucę potem screeny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta