Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Dobry wybór smartfona


Skuchacz

Pytanie

Witam. Przyszedł czas na wybór nowego smartfona, którego poprzednik Samsung Galaxy Trend ma uszkodzone gniazdo łączące wyświetlacz z płytą główną. Do końca umowy zostało mi 13 miesięcy operatora sieci T-Mobile. Aktualnie na oku mam Sony Xperię Z C6603, fabrycznie nową, w nowym pudełku, wysyłka z działu zagranicznego producenta. Na telefon mogę maxymalnie wydać 500zł, ewentualnie 600zł. Chciałbym prosić o opinię i podpowiedź, czy dobry telefon wybieram. Interesuje mnie zakup telefonu przez allegro na aukcjach bez licytacji, czyli kup teraz... Telefon będzie rootowany, CyanogenMod wgrywany będzie, Recovery i inne te sprawy :) Nie wiem także czy na ten rok nie dałbym rady kupić używanego ale też w budżecie 500-600zł. Miło widziane są telefony producenta Sony i HTC. Niestety, ale Samsung (plastic fantastic) mi się już przejadł... Telefon miło by było gdyby posiadał Androida. Jakoś iOS i Windows Phone mi nie podchodzi, a prędzej czy później telefon dostanie ode mnie tego CyanogenMod'a z minimum KK 4.4.4 :) Czekam na propozycje i pomoc w wyborze smartfona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Skuchacz to widze że jesteś klonem mnie jeśli chodzi i jaki telefon potrzebujesz,chcesz kupić xD

podobno zetki są wadliwe, hmmm może HTC One M7?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Źle mnie zrozumieliście, chodziło mi o Xperie Z, ta pierwszą a nie z3

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pierwsze egzemplarze miały wade sudden death i następne mają wadę odklejania się ekranu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli będziesz go rootował i CM wgrywał to nie ma sensu przepłacać za nowy, bo i tak gwarancje tracisz.

Inne sony? Z1 powinieneś jakąś znaleźć, może z1 compact, ale ona mają lepsze wzięcie

Z HTC to m7 ewentualnie desire 620

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dużo słyszałem od Nexusach, ale nigdy nie zastanawiałem się nad ich działaniem... Jak się Nexusy sprawują? Nie jestem fanem LG, ze względu na słyszane opinie, jednak posłucham Waszych opinii :)

Ale tak czy siak, bardzo mi się podobają telefony Sony... Jednak dla nich wsparcie developerskie nie jest aż tak mocno wyszczególnione widzę w szczególnym odnosieniu CyanogenModa... Z2 ma jeszcze sporo przed sobą, a Z1 widać jest już ładnie rozwinięta... Z3 tragedia...  :)

 

W dodatku myślę, by wybrać jednak Z1, ale w internecie jest takie coś jak: Z1 C6902; Z1 C6903; Z1 C6906, Z1 Compact; Z1f SO-02F; Z1s;
Myślę, że dobrym wyborem byłby Z1 C6903; Z1 C6906; Z1s;

Jednak jaki model z tych kryje się na rynku, to wielki dla mnie znak zapytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem Nexusa 4 i działał bardzo płynnie. O wsparcie nie trzeba się martwić, jedynie aparat cienki. Bateria też mogła by być troszkę lepsza, ale poza tym godny polecenia ;).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To Z2 Compact może znajdziesz, albo My Phone Infinity, ma LTE, albo LG F60

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To tak... Byłem dzisiaj u 4-ech operatorów... Mam wydrukowane wszystkie oferty... Sony Xperia Z1 niestety nie był u żadnego z operatorów... Jedynie Sony Xperia Z3.

 

Każdy operator mi proponuje smartfon Sony Xperia E4/E4G.
Następnie są telefony do wyboru jeszcze:

 

Samsung Galaxy Core 2, 

Samsung Galaxy J1,
Samsung Galaxy Ace 4 LTE,
Nokia Lumia 635 LTE,
Sony Xperia M2/M2 Aqua,
Nokia Lumia 735,
HTC Desire 620.
+ Sony Xperia E4/E4G (powyższa)

Telefon wybieram jeszcze dzisiaj lub jutro. Proszę o pomoc w wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem Desire 620 będzie najlepszy z tego zestawienia, Ace 4 LTE niby to samo na papierku, ale ma touchwiza i ten niepowtarzalny "design"... M2 całkiem atrakcyjne rozwiązanie, ale Desire jest o tyle lepszy, że jest już w 64 bitach. Jeśli Windows Ci nie przeszkadza to lumię 735 postawiłbym tuż obok  desire. Lumia 635 to taki średniak, 2 pierwsze samsungi straszne słabe.

No i te dwie xperie, E4 bym sobie głowy nie zawracał, E4G natomiast wypada parametrami bardzo dobrze, chyba najlepiej z tych wszystkich, ale ja bym się go trochę bał, zazwyczaj jeśli operatorzy wciskają jakiś telefon to coś z nim jest nie tak :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmmm... Nie wiem... Aktualnie widzę, że najlepszym rozwiązaniem były by 4 telefony :)

Sony Xperia E4g LTE
Sony Xperia M2
Sony Xperia M2 Aqua
HTC Desire 620 LTE

Telefony ustawione chronologicznie z tym, jaka jest szansa na uzyskanie danego telefonu ;)
Link do porównywarki:
----> LINK <----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem został rozwiązany lub temat wyczerpany. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)

Jak poprawnie założyć temat -> http://forum.cyanoge...akładać-tematy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności