Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Ace] Problem z wgraniem ROMU - prośba o pomoc


redroses

Pytanie

Witam.

Miałam galaxy ace, nic nie było w Nim grzebane od nowości. Pobrałam kilka romów, robiłam wszystkie wipe jak w instrukcjach. Wgrałam roota i CWM, zgrałam na karte sd rom (próbowałam kilka). Instalacja zakończyła się powodzeniem, robiłam reboot ale albo telefon ładował się 20 minut i nie włączał się, tylko zatrzymywał się na logo samsunga, albo ekran był jasno niebieski i tyle... 

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak krowie na rowie co robię źle ? :)

 

Najbardziej interesuje mnie jeden z tych romów:

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1206-samsung-galaxy-ace-aospa-422-jdq39-paranoidandroid-356/

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/402-galaxy-ace-cyanogenmod-102-stable-03-10-13/

 

Roota i CWM instalowałam z tego linku:

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1955-galaxy-ace-s5830i-root-i-cwm-clockworkmod-recovery/

 

Ale jeżeli to niemożliwe, to jakikolwiek inny, byle telefon znów zaczął działać, bo na czas jakiś to mój jedyny telefon.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak tylko internet zacznie mi śmigać to zmienię. Niestety teraz przy próbie edycji wyskakuje mi błąd :( Uroki mobilnego internetu... 

A przez odina próbowałam, kiedyś już bawiłam się w te rzeczy z innym telefonem. Ale nie chce mi znaleźć romu, w którym okienku muszę to załadować? Do odina trzeba to wypakować? To są romy jednoplikowe czy kilku?

 

Dziękuję za odpowiedź. Nie wgrywałam romów już tak dawno, ze mogę w sumie nazwać się początkującą :/


Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wipe w recovery zrobiłaś? Jak tak to spróbuj odpalić telefon bez wgrywania gaaps, przed ta operacja sformatuj /system w cwm nastepnie jeszcze raz wgraj rom bez gaapsow i zobacz czy chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
<ID:0/024> Added!!

<OSM> Enter CS for MD5..

<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> S5830XWKPY_S5830XWKPA_S5830XEUKP1_HOME.tar.md5 is valid.

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<ID:0/024> Odin v.3 engine (ID:24)..

<ID:0/024> File analysis..

<ID:0/024> SetupConnection..

 

w odinie zatrzymuje się na tym... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wgraj witaninki do pc typu vcredist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wgraj witaninki do pc typu vcredist

Bardzo chętnie, ale skąd mogę to wziąć?

kurcze ciagle probuje i nic... 

@DusieKx3 wgrałam rom przez odin Multidownloader. Zrobiłam wipe z poziomu recovery i reboot. Włączyłam telefon i działa :) Czyli sposób na naprawę już mam w razie wypadku :) Dziękuje serdecznie za pomoc :)

 

I mam jeszcze jedno pytanko \ prośbę właściwie. 

Chciałabym wgrać ten rom: http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1206-samsung-galaxy-ace-aospa-422-jdq39-paranoidandroid-356/

Czy trzeba robić root? Jeżeli tak to mogę prosić o link?

Czy CWM też jest konieczne ? Jeżeli tak i jeśli można to poproszę o link. 

Z góry dziękuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To fajnie że działa :)

Ja zawsze rootuje fona jak wgrywam mody itd. Poszukaj na forum roota dla twojwgo telefonu bo ja aktualnie na telefonie lub przez apke KingoROOT na pc zrootuj ..Tak .. modyfikowane romy wgrywasz przez CWM lub TWRP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Root nie jest potrzebny jeśli masz cwm wgrywane przez odina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie koniecznie roor jest potrzebny, dla przykładu a ace 2 telefon rootuje sie przez tymczasowe cmw, więc by wgrac custom rom niepotrzebny root, oraz kolejny przyklad galaxy s3 cwm/twrp wgrywane przez odina :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności