Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Razr Maxx XT910] Kilka pytań o CyanogenMod


ystad

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

To mój pierwszy post więc witam wszystkich i proszę o pomoc w następujących kwestiach:

Posiadam Motorolę Razr Maxx XT910, na zrootowanym 4.1.2 przez KingUser.

Ogólnie z działania telefonu jestem zadowolony, powywalałem wiele apek i poinstalowałem sobie takie, które mi odpowiadają.

Jednak w niedługim czasie stanę się posiadaczem SmartWatcha LG Watch R, który do połączenia z telefonem potrzebuje na telefonie co najmniej androida 4.4 (chodzi o to by można było zainstalować apkę Android Wear) oraz bluetooth w wersji 4 z LE.

Przeczytałem wiele wątków o Cyanogenmodzie, mam niemały mętlik w głowie :) więc proszę o pomoc w rozjaśnieniu następujących kwestii:

  1. Czy instalacja Cyanogenmoda na moim telefonie umożliwi mi korzystanie z Android Wear (czy można po wgraniu cyanogenmoda po prostu wejść w Sklep Play i pobrać sobie tą apkę i będzie to działać normalnie)?
  2. Czy po instalacji Cyanogenmoda będzie działać bluetooth 4 z opcją LE?
  3. Jaką wersję Cyanogenmoda wybrać? (zależy mi na tym by nic mi się nie krzaczyło, działało stabilnie oraz umożliwiało korzystanie z takich apek jak messenger, accuweather, timely, cm browser, smartactions, solcallendar, cm security, cleanmaster, poweramp, youtube z działającą opcją parowania z apką na tv/konsoli)
  4. Czy lepiej robić instalację cyanogenmoda na slocie 1 (jeśli dobrze zrozumiałem chodzi o to,by można było wybrać system przy uruchamianiu telefonu) czy normalną jako jedyny system?
  5. Czy po zainstalowaniu cyanogenmoda, żeby korzystać z apek o których pisałem powyżej, będę musiał coś jeszcze instalować?
  6. Jak i kiedy można zrobić kopie aktualnego systemu wraz z plikami i aplikacjami, które posiadam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Już odpowiadam:

 

Ad1. Powinno. Android Wear działa z aplikacją,  więc nie powinno być problemów.

Ad2. Będzie, wbudowane masz bluetooth 4. (ale istnieje taka możliwość, iż CM może posiadać błędy z blue... chodź to mało prawdopodobne. Dla zasady biorę to pod uwagę jak coś)

 

Ad3. Najlepszą opcją jest CM11, Chociaż już masz oficjalną wersję CM 12.1 - więc spokojnie możesz instalować

 

Ad4. Nie rozumiem, chodzi ci w jaki sposób zainstalować CM-a??

 

Ad5. Wystarczy wymagana aplikacja Android WEAR

 

Ad6. A w jakim celu? Możesz wykonać backup systemu w custom recovery. Ale nie przywrócisz go na CM z tego względu, iż przywróci Ci system do momentu w którym wykonałeś backup. Inna opcja to konto google. W ustawieniach masz auto synchronizację. Po wgraniu nowego romu, wpisaniu adresu gmail i zalogowaniu się - przywraca aplikacje, te które miałeś. Ja tak mam w swoich telefonach. Najlepsze jest to, iż kopię przywraca na ten telefon, który użytkuje. Nie instaluje aplikacji, które mam na innym urządzeniu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ad4. Nie rozumiem, chodzi ci w jaki sposób zainstalować CM-a??

 

Ad6. A w jakim celu? Możesz wykonać backup systemu w custom recovery. Ale nie przywrócisz go na CM z tego względu, iż przywróci Ci system do momentu w którym wykonałeś backup. Inna opcja to konto google. W ustawieniach masz auto synchronizację. Po wgraniu nowego romu, wpisaniu adresu gmail i zalogowaniu się - przywraca aplikacje, te które miałeś. Ja tak mam w swoich telefonach. Najlepsze jest to, iż kopię przywraca na ten telefon, który użytkuje. Nie instaluje aplikacji, które mam na innym urządzeniu. 

 

Dzięki za odzew. Już wyjaśniam o co chodzi:

4) Czytałem, że można zrobić cyanogenmoda jako jedyny system w telefonie oraz jako system, który można wybrać podczas włączania telefonu. Pytałem,którą z opcji (jeśli jest to prawda, że takie opcje są) jest polecana i co się wiąże z posiadaniem dwóch systemów w telefonie (np. szybszy drenaż baterii, itp.)

6) Backup aktualnie posiadanego systemu i ustawień chciałbym mieć, aby ewentualnie móc wrócić do posiadanego w tym momencie systemu jeśli nie będzie mi się podobał Cyanogenmod. Więc pytanie czy muszę go jakoś zgrać teraz (jeśli tak to w jaki sposób?), czy taka możliwość będzie podczas procedury instalacji cyanogenmoda?

Którą dokładnie wersję cyanogenmoda (chyba zdecyduję się na 11tkę) zainstalować i dlaczego?

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.4 co do tego, jeśli masz możliwość instalacji systemu na innym slocie, tudzież miejscu gdzie system się zainstaluje, proponował bym Ci najpierw go wgrać na dodatkowy slot, a dopiero potem jak Ci się spodoba na główny slot

ad.6 backup w custom recovery, polecam zrobienie backup bez partycji /data, mniej miejsca to zajmie a po 2 apki możesz ściągnąć na nowo


a co do wersji cm, na każdym innym urządzeniu cyanogenmod działa inaczej, to znaczy, jednym cm12 tnie itd, na to raczej zwykły szary użytkownik nie ma wpływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ad.4 czy jeżeli zainstalowałem cm 12.1 na ROM-slot-1 a na głównym Stock ROM posiadam 4.1.2 to będzie obciążenie dla ogólnej sprawności systemu i baterii?

 

Dołączam moje pytania:

k1. Jeżeli zainstaluję cm 12.1 na głównym Stock ROM to 4.1.2 sam się usunie? Czytałem iż już kolega "comasz" uceglił tele wgrywająć na główny Stock ROM:/

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/3905-motorola-razr-cyanogenmod-12-oficjalny/page-2

k2. Czy w cm 12.1 jest klawiatura swype? Jeżeli tak to jak ją włączyć?

k3. Aparat posiada mniej fukcji niż w 4.1.2 (scenerie - czasami się przydają) bo w mało oświetlonych pomieszczeniach jakość zdjęć szału nie robi. W kamerze przydało by się ustawienie jasności nagrywania, które w aparacie jest.

 

Pozdrawiam

Arek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuzim wiesz co? lepiej nie instaluj na głównym slocie, co do klawiatury to raczej nie, aczkolwiek jest duży wybór w sklepie play,

co do aparatu to polecam apke Focal

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Jeżeli mogę dalej pytać to mam problem z MMSami, nie wychodzą i nie przychodzą mimo iż ustawiłem automatyczne wysyłanie/pobieranie + roaming...tyczy to się WiFi i transmisji danych.

Dziś zrobiłem aktualizację z 26.06.2015 i aparat standardowy jak i Focal (fajne ustawienia) zawieszają się "nie można połączyć z aparatem". Wcześniej też co jakiś czas tak było ale rzadziej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po miesiącu korzystania z CM 12.1 telefon z dnia na dzień chodzi coraz gorzej:/ Fakt bateria trzyma dłużej ale nie rekompensuje to "muleniem" systemu:

- jak włącze aplikację (różne) to 30sek się uruchamia i mimo że tylko 1 jest w tle to chodzi jakby na Celeronie 333MHz odpalić Resident Evil 3 a gdy włączę następnym razem (dłużej niż 15minut od pierwszego uruchomienia) tą sama aplikację to się normalnie uruchamia

- gdy włączam transmisję danych to odkładam telefon robię herbatę, wypijam i dopiero zaczynam działać bo nie ma szans aby cokolwiek w normalnym tempie się uruchomiło:(

- mmsy nie działają ale to już wiem

- czasami jak ktoś dzwoni to widzę czarny ekran i dopiero jak przycisnę power i odblokuję to widzę rozmówcę

- często wywala aparat a o nagrywaniu filmów nie wspomnę (2 filmy z wesela przepadły, albo się zapisały "gdzieś" ale szukałem i nie ma)

- aktualizacj CM są bardzo często tworzone ale nie widzę pozytywnego skutku w działaniu mojej moto a wręcz odwrotnie:( W pierwszym tygodniu użytkowania CM 12.1 byłem bardzo pozytywnie zaskoczony moto śmigało aż miło.

 

Pomocy....nie chcę wracać do 4.1.2 :/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wipe powinien rozwiązać większość problemów :)

 

Temat został utworzony w celu informacyjnym. Uzyskałeś pomoc odnośnie swoich pytań w związku z tym zamykam go. Jeżeli masz jakieś problemy przejdź do działu pomocy :)


Problem został rozwiązany lub temat wyczerpany. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)
Jak poprawnie założyć temat -> http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/forum-0/announcement-2-jak-zak%C5%82ada%C4%87-tematy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności