Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG Nexus 4] Problem z wyborem sieci


Bartek  Kuzij

Pytanie

Witam posiadam LG nexus 4 (Root) android 5.1.1 mieszkam w łodzi i wiadomo że jest zasięg Fest obojętnie jakiego operatora .... są jednak takie punkty gdzie play ETC gubi swoj sygnał i automatycznie telefon przełącza mi sie na sieć Play(t-mobile) najczęściej :P a mój problem polega na tym że gdy wrócę już do tego miejsca gdzie zasieg play jest na 100% z bardzo dobrą jakością sygnału... To moj telefon nadal trzyma sie twardo Tego badziewa z t-mobile i przy ikonce zasiegu mam "R"  co nie pozwala mi na korzystanie z internetu np... bardzo to irytuje :) jedynie co mnie ratuje to ręczne przełączanie się na normalny zasięg play :D a  podpowiedzcie mi jeszcze bo mozna wejsc w to ukryte menu w nexus 4 i tam wybiera się również preferowaną sieć jest niby LTE ale w Polsce chyba  tym zakresie nie działa ... ale co reszta jaką opcje najlepiej ustawić ... żeby nie łapał mi tego "R"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Właściwie gdyby sie dało to bym nie pisał wystarczy ze zejde do piwnicy na chwile i automatem przełącza sie na t-mobile i tak do usr*** śmierci póki nie zmienię tego ręcznie

Nawet gdy wejdziesz w opcje/ustawienia sieci i zmienisz z automatycznego wyboru na ręczny? [emoji15] Po takim zabiegu powinno pozostać w macierzystej sieci, a w momencie utraty zasięgu nie zmienia jej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dziwne, kumpel ma telefon z play z abo i ma neta na raomingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mam czegos takiego jak wybor reczny.. Wchodze w ustawienia sieci i mam wybierz automatycznie

Nie mam czegos takiego jak wybor reczny.. Wchodze w ustawienia sieci i mam wybierz automatycznie

inaczej.... Wchodze tak. Ustawienia>wiecej>sieci komorkowe(i tu po dotknieciu tej opcji odrazu wyszukuje mi innych operatorów gdy juz wyszuka... Mam do wyboru dana siec lub wybierz automatycznie). ja rowniez mam abo w play i nawet gdy mam wlaczona opcje danych przez roaming net nie chodzi przez gsm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy ja nie pisalem w ze mam w play :D ? I nie jest to normalne dlaczego innym uzytkownikom to sie nie dzieje ktorzy rowniez posiadaja play.. Z tym ze domownicy maja htc samsung lenevo sony(smartfony) wszystko w play tylko moj lg ma jakies ale... Jak juz zlapie ten roaming to ni jak nie chce wrocic do sieci macierzystej w tym jest caly szkopul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam w Play. Tam gdzie mieszkam mam zasięg T-Mobile.

 

Play korzysta z zasięgu innych sieci, dlatego wyświetla się "R" oznacza to jako roaming (czyli korzystanie z tego co piszę na początku)

Będzie się zmieniać, bo tak już sieć ma. Nie rozczulaj się, bo tego nie zmienisz. Szukasz dziury w całym i nie wiem po co. Nie patrz na innych, tylko na siebie. 

Relatywnie wracasz do sieci, a sieć odnajduje się w zasięgu anten zbiorczych T-Mobile, bo subiektywnie ma lepszy zasięg. Więc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie miałem dopisać coś na temat krajowego roamingu [emoji4]. Nie wiem jak się sprawy mają w sieci Play, ale jeśli kolega go wyłączy to teoretycznie powinien uzyskać pożądany efekt, czy się mylę? Możliwe, że Play wymusza działanie w roamingu krajowym tam gdzie nie ma wystarczającego pokrycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szczerze to każda sieć tak działa. Ostatnio u nas w pracy był przedstawiciel T-mobile. I sam mówił, że działa też z zasięgu innych sieci. A na telefonie tego nie widać. Więc to sprawa normalna. TYLKO play pokazuje to, iż działa na innych pasmach sieci. 

 

Jak wyłączy, to będzie miał brak sieci itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A na to recepty nie mamy. Bo to Play Ci udostępnia sieć. Ja nie mam spadków internetu. Ale u ciebie może być. Na to zbytnio metody nie mamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli telefon do obslugi klienta xD po prostu chcialem wykluczyc inne problemy za nim do nich zadzwonie ... A i bede mial jeszcze pytanko ale to za chwile musze ciut po pracować ....

Dobrze teraz pytanie w kwestii radia fm nie będę zakładał nowego tematu bo po co... Posiadam glosniczki takie komputerowe (skrzyneczka+2 głośniki) włączając radio fm w telefonie przy tym sprzeciku gra bardzo cicho.. Wszystkie inne sprawy typu mp3, youtube graja na normalnym poziome. Sprawdzane na 3 telefonach z androidem ... Poradzcie opinia na ten temat czy radio ma swoje wlasne prawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miales racje sa opcje dodatkowe lecz nic to nie zmienia .... Dodam rowniez ze np z google play radio internetowe tez cicho gra ... A czemu inne multimedia graja ladnie i tak jak powinno... To mnie wlasnie gryzie [emoji14] tak jak mowilem moze radio rzadzi sie swoimi prawami, nie odtwarza przez karte dzwiekowa , no tego wlasnie nie wiem ale iz jestem chory poki takich ciekawostek nie rozwiaze dlatego pytam was fachowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba nie do końca zrozumiałeś co napisałem. Tak głośniki maja swoje pokrętło volume i teraz tak... Podłączając głośniki do komputera(te same) nie ważne co włącze grają głośno i wyraźnie mówiąc głośno mam na myśli ze w miarę idzie jaja urwać(lecz nie bez przesady to nie wieża) podłączając je do telefonu i puszczając przykładowo muzykę z karty sd (jakimkolwiek playerem) efekt jest podobny tak jak przy kompie :) tylko radio fm gra cicho słychać ze te głośniki chcą z siebie wydać więcej pary ale coś je dusi problem występuje tak jak mówiłem tylko przy Radiu Fm i tylko w telefonie

Witam serdecznie! wracamy do problemu sam nie mogę sobie z tym poradzić chodzi o to radio FM w telefonie dziś sprawdziłem dokładniej co i jak podłączaj telefon do głośników .... Otóż Youtube oraz Radio FM na tych głośnikach (przypomnę 2 głosniki+soobofer) grają mniej więcej na 50-60% swojej głośności natomiast gdy w telefonie włącze mp3 obojętnie jakim playerem czy seryjnym czy winampem itp.itd głosniki grają tak głośno jak powinny .... I teraz tak posiadam drugi telefon Pentagrama x5 rownież root itd. Problem jest taki sam jak na nexus4. Czekam teraz na wasze pomysły bo wy jesteście tutaj bardziej ogarnięci niż ja taki zielony robaczek :P Dodam wam również że Pentagrama możemy przeznaczyć na Eksperymenty w ogóle mi go nie szkoda więc KAŻDY wasz pomysł lub Sztuczka będzie wykorzystana ja próbowałem się bawić plikiem build.prop ale nie wszystko wiem co i jak wujek google owszem pokazał mi mniej wiecej co i jak mozna edytować ale na temat Radia FM nic nie znalazłem.... Pamietajcie MP3 Gra Dobrze i głośno natomiast Radio FM o 50% ciszej ..... i gdzie jest pies pogrzebany ? :D przecież sygnał z mp3 oraz z radia wychodzi z tej samej "dziurki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no niby tak jednakże tej samej wtyczki i kabla telefon używa jako antena, dlatego dla bezpieczeństwa nie uszkodzenia przewodów ta głośność jest ciut słabsza, aczkoliwek wgraj sobie apke DSP Manager i włącz kompresje na full, może to coś da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ta blokada nie jest programowa, to blokada sprzętowa, ewentualnie spróbuj na apce spiritfm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

cały czas mam connecting w tej apce ;/ a po 2 to ja nie chce przez neta cisnąć radia bo na robocie nie mam WI-fi ^^ a nexus 4 nie ma wbudowanego/wgranego radia FM


apka działa problem jest ten sam.....co ze zwykłym radiem :) no dobrze mowisz że radio gra ciszej zeby nie uszkodzic przewodów "blokada sprzetowa" Ale jakoś nie bardzo mogę w to uwierzyć ... bo na mp3 można śmiało sobie uszkadzać :D ? tak na chłopski rozum moim zdaniem wyjscie audio FM i Radia interntewe  itp przechodzą przez inne sterowniki niż mp3uje .... no właśnie i dlaczego radio "internetowe" które nie ściaga przeciez fal FM też gra duzo ciszej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SpiritFM to apka do radia fm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności