Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Chyba brick. Pomocy!


PowerpointPL

Pytanie

Witam wszystkich,

Wczoraj bawiłem się z modyfikowaniem mojej SE Xperii X8 (root,xrecovery,nowy rom).Root się pięknie, ładnie wgrał. I tutaj zaczyna się komplikować sprawa. No więc,xrecovery zostało wgrane (jakaś wersja się nazywała Zdzihu czy jakoś tak). Ściągnałem CyanogenMod'a z jakiejś stronki (zip nazywa się update-cm-7.1.0-X8-signed). Najpierw coś nie grało bo był najpierw status 7, potem status 6, więc według porad w internecie zmieniłem, a raczej usunąłem kilka linijek w updater-script. No ok, super CM wgrał się. Zrobiłem full wipe, ucieszyłem się, że wszystko dobrze poszło, ale niestety nie. Zrobiłem reboot telefonu. Telefon stanął na "Sony Ericsson",czekałem jakieś 5-10 min i nic. Dobra to zacząłem szperać w internecie bo pomyślałem,że może ucegliłem telefon. Było b a r d z o dużo porad. Pierwsze SEUS , lub poprawnie SUS nie zadziałał, przygotowanie do aktualizacji telefonu (czyli wyłącz fona, podłącz usb z przyciskiem wstecz itd.) NIC. Komputer jak stał tak stoi, nie wykrywa fona, znaczy coś tam wykrywa ale jest napisane, że nie wykrywa poprzedniego urządzenia. Dobra drugie. PC Companion. Te same porady, tak samo fona wykrywa jak wcześniej. Trzecie. Flashtool, zaczął coś tam mielić, ale po sekundzie od rozpoczęcia "Instalation Aborted". Więcej nie widziałem. Telefon od wczoraj jak stoi na tym Sony Ericsson to stoi ;/. Do xrecovery nie da się wejść.

Data produkcji fona to: 11W41. Rady dotyczące roota i wgrywania rooma : (wszystko robiłem dokładnie)

Nie znam się na tych całych kernelach i romach, bo dopiero wczoraj pierwszy raz to robiłem. Proszę o pomoc ;/. Telefonu nie mogę oddać na gwarancję, ponieważ jest root itd. więc zapewne odmówią.

Pozdrawiam,

PowerpointPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

po pierwsze NIGDY NIE WGRYWAMY JAKIEGOŚ ZIPA SKĄDŚ TAM !!!! dlaczego ? ponieważ nie jest podana instrukcja instalacji ;)

niemal wszystkie cm7 na x8 są na custom kernelu wiec przypuszczam ze w tym tkwi problem , a nie wspominam o właściwym basebadzie !

Co teraz ?

Jeżeli telefon wibruje przy próbie uruchomienia znaczy ze da się go odratować

Zainstaluje sterowniki z flashtola (szukaj folderu driver tam gdzie się program zainstalował) i spróbuj jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kolega pisał ze SUSem i pc companion nie poszło ;) poza tym sony wpadł na pomysł ze aktualizacje na custom romach są ograniczone , a pojawiająca się informacja to "masz zainstalowane najnowsze oprogramowanie" i nie da się nic dalej zrobić ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

w ciągu miesiąca zmienili? Jak "Tuningowałem" x8 i LWW miesiąc temu to Racja - wyskoczyła ta informacja jednak można było dzięki niej wyczyścić telefon do stanu fabrycznego.

Jam autor tematu ma sterowniki ADB wgranę niech spróbuje zainstalować recovery via fastboot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności