Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Mini GT-S5570] SWAP i powiększenie pamięci wewnętrznej


kauczuk69

Pytanie

Witam, mam problem by zrobić SWAP na Samsungu Galaxy Mini GT-S5570. Wgrałem mu nowy CWM v5.0.2.8 i tego ROM-a http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/2018-galaxy-mini-moddedcyanogenmod-11-44x/ . Próbowalem zrobić SWAP i powiekszyć pamięć wewnętrzną (poprzez SD - tak by zapisywać wszystko na sd) ale nie widziałem w sumie zadnym efektów w pamięci urządzenia. Próbowałem także przez CronModa, ale nie jestem pewien, czy dobrze wszystko robiłem - korzystałem ze strony forum xda. 

 

Z góry dziękuje za zainteresowanie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do powiększenia ilości RAM spróbuj użyć programu RAM Expander: http://www.9apps.com/android-apps/ROEHSOFT-RAM-Expander/łatwy w obsłudze i bez większych problemów raczej działa. Tyle, że musisz mieć roota. Ja osobiście nie polecam dodawać sobie RAMu z karty pamięci mniejszej niż 8 GB, a karta pamięci powinna mieć chociaż 6 Mb/s prędkości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat mam 16GB karte clasy 1 :)

 

zaraz wypróbuję :)


Najbardziej mi zależy na tym by zapisywać wszystkie dane (zdjęcia, filmy, aplikacje, pobierane pliki) na karcie SD, bo jak wiadomo miniacz ma malutko pamieci wewnetrznej...

 

Prosiłbym o jakieś porady.

Dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pobierz aplikacje FolderMount :)

Myślę że oto Ci chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pobierz aplikacje FolderMount :)

Myślę że oto Ci chodziło :)

z tego co wiem, folder mount przenosi tylko pliki z lokalizacji Android/data i Android/obb, ale może się myle, wiem że GL to SD przenosi dane aplikacji na SD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Więc co bys polecil, bo ja znalazlem takie cos ale nie potrafie tego zbytnio wykonac...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1398797&page=5

tzn nie wiem co autor miał na myśli, nie do końca rozumiem... :(

no niema co link2sd przebija wszystko ale czekaj lukne tamten temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W foldermount możesz zamontowac katalogi.

Bluetooth,download itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuję jeszcze tego może wypali... http://www.dobreprogramy.pl/DeliVeriuS/ANDROID-Karta-SD-jako-pamiec-wewnetrzna,55447.html Właśnie kończę instalować cm 9.2 bo był chyba najbardziej stabilny :)

 

Opłaca mi się robić SWAP? mam karte 16GB class 1? :)


Nie wiem o co chodzi w tej aplikacji FolderMount... nie ogarniam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

O ile się orientuje to samo się to zrobi przy repsrtycji dla link2sd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mimo wszystko nie podoba mi się robienie tego przez apki... wolałbym żeby to było raczej coś stałego jak na tym forum xda gdzie użytkownik tel (np dziewczyna ktorej to robie) będzie mogła po prostu instalować co tam zechce...

 

stad apki sa trochę kłopotliwe... a czytalem o przerabianiu pliku vold co mi się spodobało lecz u mnie w tym pliku dziwnie to wygląda, ponieważ jest tylko 1 odnosnik do lokalozacji pamięci wyglada to tak:

 

dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/msm_sdcc.1/mmc_host
 
 
 
reszta to informacje o producencie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaka wersja cm'a/androida? Od cm11/androida 4.4 należy modyfikować plik bulid.prop a nie już jak w JB vold.fstab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Pobierz File Explorer (Root Add-On).

2.Uruchom program.

3. Wejdź w zakładkę System (Root).

4. Zaakceptuj uprawnienia Roota.

5. Wybierz folder "etc".

6. Otwórz plik "vold.fstab" w edytorze tekstu (przytrzymaj palec na pliku i wybierz opcję "Text editor"

7. Edytuj plik, aby wyglądał tak: post-59936-0-09018200-1433178208_thumb.j

8. Reboot.

Zamiast "sdcard1" i "sdcard0" może występować odmiana "extSdCard" i "sdcard." Wystarczy zamienić miejscami tak jak wyżej. Dzięki temu możesz instalować całe aplikacje na karcie pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Pobierz File Explorer (Root Add-On).

2.Uruchom program.

3. Wejdź w zakładkę System (Root).

4. Zaakceptuj uprawnienia Roota.

5. Wybierz folder "etc".

6. Otwórz plik "vold.fstab" w edytorze tekstu (przytrzymaj palec na pliku i wybierz opcję "Text editor"

7. Edytuj plik, aby wyglądał tak: attachicon.gifGotowiec.jpg

8. Reboot.

Zamiast "sdcard1" i "sdcard0" może występować odmiana "extSdCard" i "sdcard." Wystarczy zamienić miejscami tak jak wyżej. Dzięki temu możesz instalować całe aplikacje na karcie pamięci.

W poście #15... wyżej pisałem co u mnie w vold pliku pisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności