Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy Trend GT-S7560] [Samsung Galaxy Ace IIx][GT-S7560/bez M!] Naprawianie bugu po instalacji CM11


Skuchacz

Rekomendowane odpowiedzi

STAWIAM PRAWA AUTORSKIE NA TEN TUTORIAL!

Wszystko robisz na swoją odpowiedzialność!

 

Witam. Na pewno nie jedna osoba już miała z tym telefonem wiele problemów, po zainstalowaniu nieodpowiedniego systemu operacyjnego na nasz smartfon. Bardzo ostatnimi czasy stał się popularny problem z tym, że na tym forum znajduje się system z dopiskiem CyanogenMod 11 GT-S7560/M. Apeluję o poprawę tego błędu, gdyż soft jest stworzony pod GT-S7560M! Wersja bez M obsługuje system, jednak błędy są jednoznacznie aż za poważne.

 

Link do CyanogenMod 11.

post-47455-0-14020600-1432982356_thumb.ppost-47455-0-39184700-1432982357_thumb.ppost-47455-0-23487200-1432982359_thumb.p

 

Można znaleźć na forum wpis, gdzie użytkownik prosił o pomoc z naprawą swojego GT-S7560, gdyż nawet po wgraniu czystego stocka - dalej występował niedopuszczalny problem z Wi-Fi. Można jednak go naprawić... Problem polega na tym, że błąd Wi-Fi nie daje możliwości jego włączenia. Taki właśnie problem posiada w sobie CM 11 z Listopada 2014.

 

Prośba użytkownika:

 
Były już różne moje własne próby naprawy tego telefonu...
Wyczyszczenie wszystkiego CWM 5.5.0.4 nic nie dało... Mówię o formatowaniu [data, cache, system]... Dalej problem będzie występował w tym telefonie...
Przejdźmy do rzeczy jak go naprawić :) Aby nie było kłopotów, właśnie zaczniemy czyścić telefon z zainstalowanym już CM11.

Instalacja przebiega następująco:
Na początku czyścimy wszystko naszym CWM 5.5.0.4 [data, cache, system] (telefon powinien być uceglony)
 
 
1. Instalujemy nasz polski stock XEO.
 
Polski stock XEO:
http://samsung-updates.com/details/21046/Galaxy_Ace_IIx/GT-S7560/XEO/S7560XXAME9.html

Instrukcja instalacji stocku krop po kroku :)

Odin304.zip

Instalujemy stock, Odinem powyżej. Tamten z Instrukcji nie działa prawidłowo :)

 

 

2. Według instrukcji instalujemy austriacki soft, który zmienia nam numer kompilacji i model na GT-S7560M.

 

Austriacki stock:

http://samsung-updates.com/details/23919/Galaxy_Ace_IIx/GT-S7560M/XSA/S7560MXXANB1.html

Instrukcja instalacji stocku krop po kroku :)

 
3. Instalujemy Recovery ClockWorkMod 5.5.0.4 i ROOTujemy smartfon
 
Instrukcja Rootowania i wgrywania CWM krok po kroku
 
4. Instalacja CM 11, Gappsów i aparatu Google.
 
Instrukcja instalacji CyanogenMod 11
 
Teraz mamy punkt kontrolny na którym każdy będzie się znajdował...
Co robimy?
 
1. Czyścimy wszystko naszym CWM 5.5.0.4 [data, cache, system]
2. Instalujemy polski soft XEO
3. Instalujemy Recovery CWM 5.5.0.4 
4. Wykonujemy Root.

5. Instalujemy kernel
 
Sandman Kernel ExTreMe [1.3Ghz CPU, 325Mhz GPU] - polecam!
http://d-h.st/RSv

Instrukcja instalacji kernela i wybór 16 innych kerneli :)

 
6. Instalujemy hiszpański soft PHE
 
Hiszpański stock:
7. Instalujemy Recovery CWM 5.5.0.4
8. Wykonujemy Root
9. Instalujemy kernel.
10. Wykonujemy Hard Reset telefonu.
11. Wykonujemy Reboot
 
Cieszymy się ponownym odpowiednim działaniem naszego telefonu :)
 
Nie próbowałem po tym wgrywać jakiegoś innego stocka, chociażby XEO (Stwierdzający polskie obywatelstwo), ale mam nadzieję, że takowa osoba to sprawdzi :)

Gdyby jednak działało, to podaję wszystkie możliwe Polskie stocki pod telefon Samsung Galaxy Trend [GT-S7560] [GT-S7560M] [dev. Samsung Galaxy Ace IIx]
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

5. Instalujemy kernel

tu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrywam>.<

 DusieKx3 czy ci też nie działa wifi?

mam fail przy romie austriackim pomocyy!

ale go uruchomiłem i mam gt-s7560m a niby był fail

gdzie punkt 5?

:)  ;)  :)

Faila nie powinno być .. masz soft na sofcie .. jak uruchomisz to bd zolty trojkat i pisze GT-S7560 a jak trojkat zniknie to GT-S7560M .. a w ustawieniach bd pisac GT-S7560M

A co do WiFi to sam se naprawiłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem i po failu uruchamiam i miałem takie coś i w ustawieniach było gt-s7560m


jeszcze raz sprubuje (sorki za błędy)


czy po instalacji każdego romu mam czekać aż telefon się uruchomi??


<ID:0/008> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> S7560MXXANB1_S7560MXSAANB1_S7560MXXAMK1_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/008> Odin v.3 engine (ID:8)..
<ID:0/008> File analysis..
<ID:0/008> SetupConnection..
<ID:0/008> Initialzation..
<ID:0/008> Set PIT file..
<ID:0/008> DO NOT TURN OFF TARGET!!
<ID:0/008> Can't open the specified file. (Line: 2564)
<ID:0/008> Added!!
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

fasfasdff

<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> S7560MXXANB1_S7560MXSAANB1_S7560MXXAMK1_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/008> Odin v.3 engine (ID:8)..
<ID:0/008> File analysis..
<ID:0/008> SetupConnection..
<ID:0/008> Initialzation..
<ID:0/008> Get PIT for mapping..
<ID:0/008> Firmware update start..
<ID:0/008> boot.img
<ID:0/008> NAND Write Start!! 
<ID:0/008> recovery.img
<ID:0/008> system.img.ext4
<ID:0/008> fat.bin
<ID:0/008> 
<ID:0/008> Complete(Write) operation failed.
<ID:0/008> Added!!
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

niestety dalej nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo musisz wgrac odpowiednią wersje, jak masz te z M to te z M musisz wgrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm .. @daaasek jak możesz i się nie boisz o swojego Trenda to spróbuj wgrać soft inną wersją odina i jak Ci się uda to napisz jaką wersją wgrałeś :) Bo ja aktualnie na działce i zbytnio nie mam jak .. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daaasek a ok, to może autor poradnika coś poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrywam>.<

 DusieKx3 czy ci też nie działa wifi?

mam fail przy romie austriackim pomocyy!

ale go uruchomiłem i mam gt-s7560m a niby był fail

 

@daaasek a ok, to może autor poradnika coś poradzi

 

Jednak mi to umknęło xd Zawsze będzie ten fail i należy go po prostu zignorować :)

Poradnik dotyczy jak powinno się wgrać CM11 i jak usunąć błąd Wi-Fi. Austriacki soft musi być zainstalowany by CM11 działało, jednak Austriacki soft czyni cuda w naszym smartfonie, dlatego też jest ten poradnik. :) Wgranie potem normalnego stocku XEO i innych nie tylko XEO, tylko cała reszta, nie radzą sobie z tym problemem i dalej Wi-Fi i Bluetooth nie działa... Dlatego pewnego razu znalazłem jedyny, odpowiedni stock i napisałem jak się naprawia ten błąd Wi-Fi i Bluetooth 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie .. tylko teraz trzeba pomyśleć jak się pozbyć tego faila .. on się pojawia przy "FAT" a ten Austriacki soft czyni cuda z naszym trendem i jest naprawde dobry :) Może pomyślimy razem jak wgrać bez błędu ten soft ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bezbłędny... Odin znajduje dopisek M (zamiast GT-S7560, znajduje GT-S7560M) i dlatego pojawia się komunikat Failu... Na sfailowany system należy zainstalować CM11. Tak zawsze było i tak jest i niestety będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze inną wersją odina próbowałem odinem (3.09;3.07)


a na te wifi staciłem nadzieję , mam internety 1 gb na karcie sim :D prędkość światła 16kb/s  ale jak coś to dalej możemy ciągnąć ten temat :-?


@Skuchacz może masz skype to jakoś się dogadamy ??


Hmm .. @daaasek jak możesz i się nie boisz o swojego Trenda to spróbuj wgrać soft inną wersją odina i jak Ci się uda to napisz jaką wersją wgrałeś :) Bo ja aktualnie na działce i zbytnio nie mam jak .. :/

nie nie boje się:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym powiedział że problemy rozwiązujemy na forum, ponieważ czasami może pomóc inny użytkownik itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mamy punkt kontrolny na którym każdy będzie się znajdował...

Co robimy?
 
1. Czyścimy wszystko naszym CWM 5.5.0.4 [data, cache, system]

2. Instalujemy polski soft XEO

3. Instalujemy Recovery CWM 5.5.0.4 

4. Wykonujemy Root.

5. Instalujemy kernel

 
Sandman Kernel ExTreMe [1.3Ghz CPU, 325Mhz GPU] - polecam!
http://d-h.st/RSv

Instrukcja instalacji kernela i wybór 16 innych kerneli :)

 
6. Instalujemy hiszpański soft PHE
 
Hiszpański stock:
7. Instalujemy Recovery CWM 5.5.0.4

8. Wykonujemy Root

9. Instalujemy kernel.

10. Wykonujemy Hard Reset telefonu.

11. Wykonujemy Reboot
 
Cieszymy się ponownym odpowiednim działaniem naszego telefonu :)
 
Nie próbowałem po tym wgrywać jakiegoś innego stocka, chociażby XEO (Stwierdzający polskie obywatelstwo), ale mam nadzieję, że takowa osoba to sprawdzi :)

Gdyby jednak działało, to podaję wszystkie możliwe Polskie stocki pod telefon Samsung Galaxy Trend [GT-S7560] [GT-S7560M] [dev. Samsung Galaxy Ace IIx]

 

 

 

Sorki, ale prościej nie umiem :)

I od samego początku nie rozumiem, czy kolega chce sprawdzić, czy poradnik jest rzeczywiście przydatny, czy chce naprawić błąd używając stocku austrackiego. Wyżej opisałem instalację jak poprawnie się instaluje CM11 używając stocku austrackiego, a następnie naprawę telefonu. CM11 daje problemy w naszym tel i dosłownie nic nie zmieni tego problemu, tylko stock hiszpański:) Naprawę błędu nie kieruję pod CM11, tylko naprawę pod stock, bo mimo instalowania innych stocków i czyszczenia dalej błąd wi-fi występuje. ENDE. O naprawie CM11 nie ma mowy. To jest pełne bugów miejsce i raczej bym odradzał instalowanie go po raz drugi. Próbowałem napisać jak naprawić telefon po instalacji tego CM. Tak, wiem... To niemal to samo co wgranie samego stocku, że było coś takiego itd. Tylko, że mimo instalacji i czyszczenia dalej ten problem występuje. Wymaga się stocku Hiszpańskiego (ONLY!) i kernela co podałem wyżej. :) To inny model telefonu! Ten CM11 jest pod GT-S7560M, a nie pod GT-S7560. Dlatego są takie błędy potem... To tak jak zainstalowanie systemu Samsunga Galaxy S III na Galaxy Trenda. Coś w tym stylu...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominam że ja miałem bug po zainstalowaniu fly-on-mod   http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/3196-fly-on-mod-zoptymalizuj-sw%C3%B3j-system-maksymalnie/  po kilku dniach wi fi zaczęło się bugować 


mam aktualnie hiszpana i pytanie po co instalować tyle tych xeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem też jednocześnie wytłumaczyć jak poprawnie się instaluje CM 11, bo wiele miało też z tym problem. Jest mowa co inni robili, albo powinni spróbować zrobić i zobaczyć czy działa te wi-fi, a następnie kierować się do naprawiania smartfona. Słyszałem od dwóch typach GT-S7560 i niestety nawet to sam doświadczyłem... Niestety, jedna jest podróbką, a wygląda identycznie i nie posiada żadnych cech, które tak jak w podrobionym Galaxy S III można było łatwo rozpoznać podróbkę japońskiego producenta, przygotowaną na polski rynek... Tutaj jednak są dwa identyczne smartfony... Różnica jednak się mieści w oprogramowaniu telefonu... Inna wersja jądra i numer kompilacji, a koleżanka, której sprawdzałem ten telefon, był jeszcze po bokach w foliach ochronnych, więc co tu mówić? Na pewno nie było tam nic wgrywane... Te Trendy ostatnio stały się bardzo popularne i mimo tego w mojej szkole co uczęszczam to chyba znam 5 osób z tym smartfonem. Porównałem wszystkie z jednym... Mimo modelu nie wierzę, że to jest ten sam telefon. Sprawdzałem oprogramowania i stocki... Niestety, nie znalazłem numeru kompilacji tego smartfona... Bardzo dziwna sytuacja... Postaram się w najbliższym czasie odkupić ten Trend od koleżanki...

Dlatego piszę też jak się wgrywa CM11 i robię tkz. punkt kontrolny. Bo szczerze mówiąc, to mimo wszystkiego wygląda to w oprogramowaniu na inny smartfon, a nazwa modelu pozostała... Jeśli porównywałem 5 smarfonów. 2 z nich były przeze mnie już flashowane, ale jak ktoś dostaje świeży z półki, a druga osoba, której nic nie flashowałem i mimo dwóch oryginalnych telefonów, a jeden ma inny numer kompilacji, mimo sprawdzania aktualizacji itp, wszystko najnowsze a tutaj taka niespodzianka... Numer kompilacji nie rozpoczyna się na S7560 (przykłady: S7560XXBMK2, S7560XXAME9), co jest niezmiernie ciekawe... Model modelem, ale numer kompilacji mówi sam za siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to chińczyków nie sflashujesz odinem, chińczyki nie mają trybu download

na szybko wyszukane na yt zauwżyłem że są podróbki, jednakże Trend Duos

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czekam z niecierpliwością :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności