Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Ace 2] Hardbrick


Adrian Yuki

Pytanie

Witam.

Na początek wspomnę że przeszukałem cały dział Galaxy ACE 2 i nie znalazłem właściwego tematu/odpowiedzi oraz że nie jestem zielony jeśli chodzi o zmiany softu, wgrywanie go czy przywracanie do życia ubitych więc proszę o wyrozumiałość :)

 

Przechodząc do sedna - wczoraj dosłownie, dostałem w dłonie ten właśnie smartphon'e - Samsung Galaxy ACE 2 model GT - i8160 wraz z padniętym softem (z informacji jakie uzyskałem, człowiek chciał zrobił mu wipe i "przypadkowo" usunął o ile dobrze mi się wydaje cały system wraz z kernelem i loaderem :P).

 

Telefon oczywiście zabrałem do domu, podłączyłem pod ładowarkę i .. Moje zdziwienie nieopisane, zero normalniej reakcji, pokazało się "słoneczko" które pojawia się dosłownie na sekundę przed animacją ładującej się baterii i .. STOI. Nic się nie działo, a na dodatek wspomniane słoneczko tak jakby się zawiesiło.

 

Kolejne próby podłączenia ładowarki skutkowały tym samym - No tak, ubity na amen - pomyślałem, więc zabrałem się za pobranie softu, sterownikow i odina. Wszystko ładnie pięknie, po 4h pobierania instalacja i - kolejne zdziwienie, po instalacji softu telefon odpalał się do ekranu informacji o telefonie (pierwszy ekran, teleon, model itd) i stał. Domyśliłem się, że chodzi o zrobienie wipe'y jednak ... Nie mogłem uruchomić trybu recovery - dziwne ?

 

Ba, to jeszcze nic, pobrałem po kolejnych 4h dokładnie ten system - I8160XXLL2_rooted bodajże 4.1 JB (nadmienie, że wcześniej pobralem stock I8160NELG2_I8160H3GLG1_HOME GB 2,3,4 i sytuacja po wgraniu się powtórzyła. 

 

Wkurzyłem się niemiłosiernie - JA NIE MOGĘ NAPRAWIĆ ?! 

 

Więc zasięgnąłem porady Wujaszka Google i znalazłem gdzieś w odmętach internetu 3plikowy I9300XXALEF_NEWBL_alexndr wraz z Re-partition (PIT). Och jaki błąd popełniłem. 

 

Telefon wprowadzony w download mode, odin wykrył, wszystkie pliki załadowane - no to jazda ! Wszystko ładnie pięknie, odin wgrał wszystko bezbłędnie i teraz moment kulminacyjny, restart. Mało nie padłem - telefon padł na amen. Nie reaguje na jakiekolwiek działanie. ie wibruje, nie działa na "Download Mode JIG" ani na ładowarkę, włączenie czy jakąkolwiek inną akcję. Jedyne na co reaguje, to podłączenie pod komputer z wyjętą baterią a następnie jej włożenie. Komputer wtedy rejestruje podlączenie telefonu dźwiekiem (o ile to się tak nazywa xd) błędu podłączenie a następnie dźwiękiem odłączenia i  tak do us****j śmierci, póki nie odłącze a raz na 30 razy wydala z siebie dźwiek podłączenia lecz za chwile znów to samo. Telefon wciąż nie reaguje. 

 

POMOCYY ~~ Nie mam już żadnych pomysłów :/ 

 

 

Dodam tyko, że próbowałem ze wszystkimi dostępnymi gniazdami, w trype awaryjnym komputera, reinstalacji sterowników, roznychh wersji odina do proby chodźby wykrycia telefonu oraz zmiany baterii, ladowarki a nawet sprzętu pod który podłączam telefon. Pozdrawiam - zrozpaczony uzytkownik ASA :(  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

USB JIG to ja sam wykonałem i sprawuje się dobrze pod Samsungami :P A co to JTAG to racja, za mniej niż 500 zł nie kupisz @PeliKan :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I nawet przez usb jig nie chce sie wgrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O, mój, boże ... Będę chamski - umiesz czytać człowieku ? USB JIG służy do WPROWADZENIA TELEFONU W TRYB RECOVERY. A nie do wgrywania czegokolwiek. Niestety nie działa na moim ASIE bo jest twardo ubity, ostatnio komputer po wgraniu sterowników od procesora zaczął go prawidłowo podłączać ale za chwile znów go odłącza a po jakimś czasie podświetlają się w nim dolne klawisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

USB JIG, podłączasz go do telefonu i odpala Ci Download Mode,

Nigdy go nie używałam, więc nie czepiaj się i z postu którego cytuje wynika że przechodzi do DL mode, nie wiem wszystkiego, dlatego też posiłkuje się innymi komentarzami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nigdy go nie używałam, więc nie czepiaj się i z postu którego cytuje wynika że przechodzi do DL mode, nie wiem wszystkiego, dlatego też posiłkuje się innymi komentarzami

ok ok, luzik :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do zamknięcia. Udało mi się sprzedać telefon xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Temat został zakończony. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)
Jak poprawnie założyć temat -> http://forum.cyanmod.pl/index.php/forum-0/announcement-2-jak-zak%C5%82ada%C4%87-tematy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności