Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Ace 2] Hardbrick


Adrian Yuki

Pytanie

Witam.

Na początek wspomnę że przeszukałem cały dział Galaxy ACE 2 i nie znalazłem właściwego tematu/odpowiedzi oraz że nie jestem zielony jeśli chodzi o zmiany softu, wgrywanie go czy przywracanie do życia ubitych więc proszę o wyrozumiałość :)

 

Przechodząc do sedna - wczoraj dosłownie, dostałem w dłonie ten właśnie smartphon'e - Samsung Galaxy ACE 2 model GT - i8160 wraz z padniętym softem (z informacji jakie uzyskałem, człowiek chciał zrobił mu wipe i "przypadkowo" usunął o ile dobrze mi się wydaje cały system wraz z kernelem i loaderem :P).

 

Telefon oczywiście zabrałem do domu, podłączyłem pod ładowarkę i .. Moje zdziwienie nieopisane, zero normalniej reakcji, pokazało się "słoneczko" które pojawia się dosłownie na sekundę przed animacją ładującej się baterii i .. STOI. Nic się nie działo, a na dodatek wspomniane słoneczko tak jakby się zawiesiło.

 

Kolejne próby podłączenia ładowarki skutkowały tym samym - No tak, ubity na amen - pomyślałem, więc zabrałem się za pobranie softu, sterownikow i odina. Wszystko ładnie pięknie, po 4h pobierania instalacja i - kolejne zdziwienie, po instalacji softu telefon odpalał się do ekranu informacji o telefonie (pierwszy ekran, teleon, model itd) i stał. Domyśliłem się, że chodzi o zrobienie wipe'y jednak ... Nie mogłem uruchomić trybu recovery - dziwne ?

 

Ba, to jeszcze nic, pobrałem po kolejnych 4h dokładnie ten system - I8160XXLL2_rooted bodajże 4.1 JB (nadmienie, że wcześniej pobralem stock I8160NELG2_I8160H3GLG1_HOME GB 2,3,4 i sytuacja po wgraniu się powtórzyła. 

 

Wkurzyłem się niemiłosiernie - JA NIE MOGĘ NAPRAWIĆ ?! 

 

Więc zasięgnąłem porady Wujaszka Google i znalazłem gdzieś w odmętach internetu 3plikowy I9300XXALEF_NEWBL_alexndr wraz z Re-partition (PIT). Och jaki błąd popełniłem. 

 

Telefon wprowadzony w download mode, odin wykrył, wszystkie pliki załadowane - no to jazda ! Wszystko ładnie pięknie, odin wgrał wszystko bezbłędnie i teraz moment kulminacyjny, restart. Mało nie padłem - telefon padł na amen. Nie reaguje na jakiekolwiek działanie. ie wibruje, nie działa na "Download Mode JIG" ani na ładowarkę, włączenie czy jakąkolwiek inną akcję. Jedyne na co reaguje, to podłączenie pod komputer z wyjętą baterią a następnie jej włożenie. Komputer wtedy rejestruje podlączenie telefonu dźwiekiem (o ile to się tak nazywa xd) błędu podłączenie a następnie dźwiękiem odłączenia i  tak do us****j śmierci, póki nie odłącze a raz na 30 razy wydala z siebie dźwiek podłączenia lecz za chwile znów to samo. Telefon wciąż nie reaguje. 

 

POMOCYY ~~ Nie mam już żadnych pomysłów :/ 

 

 

Dodam tyko, że próbowałem ze wszystkimi dostępnymi gniazdami, w trype awaryjnym komputera, reinstalacji sterowników, roznychh wersji odina do proby chodźby wykrycia telefonu oraz zmiany baterii, ladowarki a nawet sprzętu pod który podłączam telefon. Pozdrawiam - zrozpaczony uzytkownik ASA :(  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cos Ty wgral?? 3plikowca dla s3??? Pobierz ruski 3plikowy gb, i podlacz telefon bez bateri trzymajac vol down potem jak wejdziesz w tryb dl wloz baterie, jak nie masz daleko do poznania a dokladniej nowego tomysla to moge Ci zgrac na pena 3plikowy ruski, bo wiem że ciezko go znalezc, a mój net nie powala speedem...

Nwm czy jest mozliwe odratowanie :/ ale spr tak zrobic jak Ci napisalem

/edit rony pobierasz dla i8610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sęk w tym że ten ROM był podpięty do tematu o i8160, cholera, nawet nie zauważyłem że to od S3 ... Niestety nie reaguje fon na podłączenie bez baterii z vol down do PCta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie tutaj tkwi cały szkopuł - nie mogę wprowadzić go w żaden sposób w download mode (jak na razie) :( Gdybym mógł, sprawa stała by się prostrza niż posmarowanie kromki chleba z masłem. Kombinuje na wszelkie sposoby i nie mogę sobie z tym poradzić :/

 

 

EDIT :: Tak poza tym to czytałem dosłownie każdy jeden temat w dziale od ASA. Znalazłem nawet podobny problem w dziale jednak nie była to aż tak stracona pozycja jak  moim przypadku ;x

Najdziwniejsze jest to że telefon tuż po odłączeniu od kompa nie reagował na nic, a w chwili obecnej komputer w pewnym momencie od podłączenia zaczyna mi instalować sterowniki od i8600 ( :blink: wut ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bateria jest pełna, najpierw całą noc (przed kombinowaniem z softem) ładowana w ACE a potem (już po ucegleniu) w 3 innych smartphone'ach. Wkłądałem też do innego ACE i sprawdzałem - w pełni naładowana dalej, jakieś 98% obecnie podejrzewam. Praktycznie cały czas jest podłączony do komputera - anóż jakiś cud się wydaży ^_^ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obawiam się że bez serwisowego usb się nie obejdzie :/ (tj usb JIG czy cos w ten desen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A da się go w jakiś sposób samemu wykonać ? ;x Czy tylko kupno/serwis ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gdybym mial ten tel przed oczami i widzial co z nim jest i byl by u mnie w pokoju to postaralbym sie zrobic, a tak via text to troche ciezko :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie nie wiem w czym masz problem ;x Dokładnie opisałem co się z nim dzieje, mogę ewentualnie nagrać filmik i wrzucić na dysk internetowy to będziesz może bliżej tego w czym tkwi sęk ;x Bo Telefon jak już wspomniałem nie reaguje DOSŁOWNIE na nic, jedynie komputer okazuje dźwiękiem że COŚ podłączyłem, ale co tu już nie wie... Chętnie bym poza tym go dał ale no cóż, raczej mam za daleko a nie stać mnie na podróże z jednego końca polski na drugi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmmmm pogogluje... jak będę w domu,

Ps: skoro coś wykrywa to może być u8500/u8450 rom czy coś, poszukam w necie jak będę w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co wiem to wykrywa jakiś 8600 (nie pamiętam czy U ale chyba I ;x )

 

EDIT :: Zajrzałem w menedżer urządzeń - U8500 USB ROM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmmm... Wg tego

There is a trick that in most of cases can fix bircked phones!

Just remove battery and wait for a minute , then hold vol. down + Home + power button and ask someone to place battery while you are holding buttons!

tzn że musisz eyjac bat, odczekac minute potem przyczymaj vol-down home i power i popros kogos o zamontowanie bateri jak trzymasz te klawisze...

Hmmm... Ew mozesz sprobowac wgrac bootloader poprzez najnowszego odina, na tym u8500 rom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widziałem ten temat, miałem właśnie o nim napisać. Nie działa niestety, próbowałem wiele kombinacji i nic :/ A jak mam wgrać bootloader przez odina skoro nie widzi telefonu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzi te u8500 rom, przez najnowszego odina mozna wgrac tylko bootloader... Pogogluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzi ale jednocześnie nie, jak podłącze do kompa tele to pojawia się i znika to, a telefon dalej nie reaguje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

/edit skopales sb bt bez kabla JTAG się chyba nie obejdzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cholera.... Da radę go jakoś wykombinować samemu w domu xd? Bo mnie niestety nie stać na serwis czy też kupno XD

EDIT :: aczkolwiek jeśli byłby do kupienia w miarę tanio to by się przydał XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nwm, oby ktoś na forum mial i by Ci zrobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiesz, liczę na jakieś konwencjonalne rozwiązanie poza potrzebą użycia JTAG ;x

Prosiłbym moderatora o zamknięcie tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj jeszcze raz go podpiąć bez bateri i wciskać vol-down power i home button

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to samo miałem z LG GT540 raczej bez JTAG/serwisu nie uratujesz go... ewentualnie możesz poszukać tanio płyty głównej albo takiego samego tele z rozbitym wyświetlaczem i z tamtąd wziąć płytę główną, zamontować do tela i bd działał,a do tego będziesz miał zamienne części obudowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uwierz mi PeliKan że próbowałem przez 3 tygodnie uruchomić go na setki róznych sposobów i nic nie działa. Co do kupna części to mi się nie opłaca bo ten telefon nie wart funta kłaków :v  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jtag bodajze 5tke na allegro kosztuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@PeliKan   :y-u-no:  dlaczego każdy to myli... za 5zł jest USB JIG, podłączasz go do telefonu i odpala Ci Download Mode, a JTAG kosztuje ok. 500zł, a nim można naprawi ć nawet Hard Bricka ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności