Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Sony Xperia E3 D2202,D2203 i D2212] Root oraz CWM


PeliKan

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga, Ja jak i forum nie odpowiadamy za uceglenie urządzenia

 Co potrzebujemy:Instrukcja:
 
Informacja: Factory reset skasuje Twoje wszystkie dane (partycje /data) zrób backup przed zrobieniem FR
  • Odblokowywanie Bootloadera:

  • Idź do C:/Flashtool/drivers. Wybierz flashtool-drivers.exe i zainstaluj sterowniki do Flashmode i Fastboot'a.
  • Uruchom Flashtool.
  • Wybierz ikone BLU.
  • Podłącz telefon do kabla usb i do pc wciskając przycisz Vol-down. Poczekaj na skończenie flashowania.
  • Odłącz urządzenie kiedy pojawi się okno ponownie podłącz urządzenie wciskając vol-up.
  • Wyskoczy Ci kolejne okno z numerem IMEI Twojego urządzenia. Skopjuj IMEI i wybierz GET UNLOCK .
  • Teraz powinna się ukazać Ofcialna strona Sonyl do odblokowania bootloadera. Wybierz Xperie E3 z listy, wpisz swój e-mail, następnie na Twój podany e-mail zostanie wysłany e-mail od Sony z kodem.
  • Sprawdź skrzynke mailową a następnie wybierz link zawarty w e-mailu od Sony, zostaniesz przekierowany, teraz wklej Twój nr IMEI i zaakceptuj terms and conditions.
  • Pojawi się nowa strona z kodem.
  • Skopjuj i wklej kod odblokowywujący do okna z programem Flashtool. Potem kliknij UNLOCK.
  • Poczekaj aż Program swoje zrobi.
  • Twój telefon się zrestartuje.
  • Gotowe ;).
Jak sprawdzić: Wyłącz urządzenie, kliknij przycisk BLU, naciśnij przycisk VOLUME UP i podłącz urządzenie do komputera, jeśli pojawi się okno z przyciskiem RELOCK wtedy bootloader jest odblokowany.! B)
  • Instalacja Recovery(CWM):

  • Wyłącz urządzenie.
  • Przejdź do C:\Program Files\Minimal ADB and Fastboot
  • Kopiuj i wklej .img (Recovery) w tym folderze. Zmień nazwę pliku na boot.img.
  • Przytrzymaj SHIFT i kliknij prawym przyciskiem w oknie, a następnie wybierz polecenie Otwórz okno "tutaj".
  • W terminalu wpisz- fastboot flash boot boot.img
  • Podłącz urządzenie do komputera poprzez przytrzymanie przycisku VOLUME UP.
  • Zaczekaj, aż proces zostanie ukończony. Odłącz, gdy zostanie wyświetlony monit z terminalu ...
  • Włącz urządzenie i na bieżąco, klikaj VOLUME UP i VOLUME DOWN aż uruchomi się Recovery
  • Gotowe B)
  • Rootowanie:

  • Skopjuj SuperSu na karte SD lub pamięć wewnętrzną.
  • Uruchom telefon w tryb Recovery.
  • Wybierz "install zip" .
  • Sflashuj SuperSu.
  • Wybierz "reboot system now" a potem zatwierdź "Yes".
  • Gotowe B)
Źródło: http://forum.xda-developers.com/xperia-e3/development/noob-friendly-root-recovery-installation-t2989689

Bardzo dobry poradnik, D2203, android 4.4.2.
Mam jedną małą sugestię- podłączać telefon z vol- jeszcze przed kliknięciem BLU. Klikać dopiero wtedy, kiedy system poprawnie zainstaluje sterowniki ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@s00pher poradnik wzbogacony :)


/edit wgraj stocka po usprawnieniach po wgraniu cwm, lepiej chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgram Cyanogenmoda  ;)

Kurde... To jest na 4.4.2 ja mam 4.4.4 :( znow cegła  :angry:

@Edit

Czy można wgrac jakos CyanogenModa bądź AOSP 5.0 plikiem *.ftf poprzez FlashToola? Tego recovery chyba nie uda mi się wgrać...

Można zmienić format pliku z *.zip na *.ftf (tego pliku cyana) i wtedy przez FlashToola wrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu tego cwm polecam wgrac stocka po usprawnieniach, jednak jak wgrasz cyanogenmoda musisz pamiętać o wgraniu kernela przez flashtoola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak działa, ostatnio dodałem pliczek do d2203 ale na śmierć zapomniałem zedytować tytuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, kumplowi wgrywalem na starsza wersje androida xD cwm dzialalo ale poszedl brick, wgranie stocka po usprawnieniach rozwiązało problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak właśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno pójść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, system się przywraca :) pare minut to pewnie potrwa

Mógłbyś mi przetłumaczyć co oznaczają te cechy?

  1. De-odexed
  2. Pre-Rooted
  3. De-Bloated
  4.  
  5. Smooth as butter
  6.  
  7. AOSP Browser
  8.  

@EDIT:

Kurde...

Rom po usprawnieniach się wgrał.  Sflashowałem CyanogenModa przez CWM które wgrało się razem z tym stockiem po usprawnieniach. Poszło bez problemu ale jak chciałem włączyć telefon to po logo SONY czarny ekran. ..

 

ps. robię wszystkie wipe przed sflashowaniem romu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a np w tym temacie http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/4524-xperia-e3-d2203-cyanogenmod-11-nieoficjalny/ 

nie jest napisane aby wgrywać kernel. W poradniku do CM 12 równiez nie ma wzmianki o wgrywaniu kernela- więc nie muszę go wgrywać, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty masz wersje D2203 ?

Bo autor nie testował tego romu na tym modelu.

 

wymagane:

 

 

Unlocked bootloader
CWM or Teamwin Recovery
Rooted android 4.4.4 firmware 18.5.C.0.19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności