Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Odin nie widzi telefonu samsung galaxy s i9000


Gremlin

Pytanie

Witam,

W swoim czasie podjąłem decyzję o wgraniu nowego ROMu na mojego Samsunga Galaxy S I9000. Obecna wersja to ROMu to stockowy android 2.3.6 brandowany przez Plusa.

Wracając do tematu, pilnie zbierałem wiedzę i gdy już wydawało mi się że wiem wszystko przystąpiłem do działania. Niestety poległem. Z przyczyny nad wyraz prozaicznej, po przejściu w tryb download mój telefon nie jest wyłapywany przez program Odin.

Poszperałem po internecie, popróbowałem różnych rozwiązań, żaden nie pomogło. Próbowałem ręcznie zainstalować sterowniki do telefonu, zmienić port usb przez który podłączam telefon do PC oraz na innym komputerze i cały czas wynik był jeden. Kicha. Ktoś napotkał na podobny problem i go rozwiązał? Albo wie skąd taki kwiatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

plus nie branduje chyba ze o czymś nie wiem

niestety moja wiedza jeśli chodzi o samsunga to lipa ....

przypuszczam ze albo nie masz wymaganych sterowników , albo masz jakiś trefny komp przez co powoduje problem

proponuje spróbować na innym kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Branduje, branduje. Mam mase ścierwa od Plusa na telefonie z którego nie korzystam plus migawke przy włączaniu i wyłączaniu ;)

Innego kompa sprawdzałem już do wcześniej, prawdopodobne wydaje mi się że mogę nie mieć jakichś sterowników, tylko nie bardzo nawet wiem jak ich szukać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zainstaluj kisa. Tryb debugowania i nieznane źródła muszą być włączone w telefonie - daj znać życzy poszło.

wytapane ze zrootowanego P760

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jest coś na co nie trafiłem. Prawde mówiąc najpierw chciałem zrobić backup danych, a potem zrootować telefon. Na wszelki wypadek jakby mi coś nie poszło ;)

@aloisy czynię co poleciłeś i patrzę czy działa, miałem to odznaczone w telefonie ;)

Edit: wykonałem Twoje porady aloisy, jednak dalej nic się niestety nie ruszyło.

Dokonując roota i zakładając że coś pójdzie nie tak, mam szanse bezboleśnie wrócić do poprzedniego systemu bez zrobienia wcześniej backupu danych? dodam że dane raczej tam są mało istotne, wszystko co było ważne już jest na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odin nie potrzebuje roota żeby działać na telefonie. Wgrywałem ostatnio na i9000 CM i również miałem problemy z wykrywaniem. Jednak po zainstalowaniu kies i restarcie komputera wszystko było już w porządku. Spróbuj na innym komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz jakieś inne telefony z androidem które podpinałeś pod komputer? No i na jakim systemie jedziesz?

wytapane ze zrootowanego P760

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj na innym kompie. Albo postaw system na nowo.

Nieznane źródła i tryb debugowania to podstawa, oba muszą być aktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sterowniki ADB :D zaraz poszukam :D

A jakiego odina masz??

Polecam 1.85 - dostępny od zawsze u nas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności