Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Motorola Razr] CyanogenMod 12 - oficjalny


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

Motorola Razr  - http://gapps.cyanogenmod.pl 


 


Instrukcja:


  1. Pobierz ROM i Gapps

  2. Wrzuć pliki na kartę pamięci/ pamięć urządzenia

  3. Wyłącz/przejdź w tryb recovery

  4. Wykonaj pełne wipe systemu

  5. Następnie zainstaluj ROM, następnie Gapps

  6. Reboot

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obecnie - czyszczę cały telefon i będę instalował na nowo. Jak skończę opiszę jak działa.

No niestety, zrobiłem chyba wszystko w mojej mocy, wipe totalny telefonu, aktualizacja wszystkich apek po instalacji, ale telefon muli tak że opisać się nie da. Otwarcie SMSa to jakieś 2 minuty.

Jest ktoś komu sprawnie działa ten mod ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem krok po kroku coś takiego:

- wyjąłem kartę pamięci

- przeszedłem na stock - a tam totalny wipe z ustawień telefonu, root na nowo i konfiguracja safestrap na nowo.

- Instaluję CM12, po instalacji zawsze też robię wipe (w safestrap), uruchamia się, przechodzę kreatora, wszystko śmiga ładnie.

  Potem, kiedy skończy sobie aktualizować wszystkie apki (przez google play) swoich z których korzystam mam z 5 więc niewiele. Przez jakiś czas działa płynnie, a później nawet po restarcie nie da się używać telefonu.

- zrobiłem drugą partycję i wrzuciłem Liquid'a (na kitkat) i on działa naprawdę fajnie.

Może RAZR jest już za stary na Lolipopa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady nie jest taki słaby. Oficjalne wsparcie dostał czyli jest godny polecenia. Procesy w tle sprawdzałeś? Może kolejne aktualizacje poprawią jego płynność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwikłałem zagadke. Rom śmiga aż miło. Na przyszłość jakby ktoś miał taki problem to u mnie powodem złego działania był przywrócony pełen backup z KitKata. Tym razem skopiowałem tylko kontakty i SMSy i wszystko działa! ;-) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem początkujący w rotoowaniu telefony i mam nadzieję że mi pomożecie zdecydowałem sie zmienić androida na nowszego a posiadam telefon motorola xt910 z 4.0 4 ice cream.Głównym powodem zmiany systemu jest strasznie powolna praca telefonu bardzo to zamula działanie urządzenia (częste zawieszanie telefonu i długie uruchamianie aplikacji)zrobiłem przywracanie ustawień fabrycznych ale nic to nie pomogło proszę o wyjaśnienie bardziej szczegółowo instrukcji instalacji typu jak wejść w recovery i zrobić pełne wipe telefonu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam jestem początkujący w rotoowaniu telefony i mam nadzieję że mi pomożecie zdecydowałem sie zmienić androida na nowszego a posiadam telefon motorola xt910 z 4.0 4 ice cream.Głównym powodem zmiany systemu jest strasznie powolna praca telefonu bardzo to zamula działanie urządzenia (częste zawieszanie telefonu i długie uruchamianie aplikacji)zrobiłem przywracanie ustawień fabrycznych ale nic to nie pomogło proszę o wyjaśnienie bardziej szczegółowo instrukcji instalacji typu jak wejść w recovery i zrobić pełne wipe telefonu itd.

Ponieważ sam miałem kiedyś z tym problem dam Ci najprostsze rozwiązanie. https://youtu.be/5mOIcBLffYE- angielski podstawowy obowiązkowo. W tym filmiku masz poradnik jak "wgrać" CM

[eng]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich. Ponieważ na innym forum nie uzyskałem odpowiedzi to by nie zakładając nowego tematu pozwolę sobie zapytać tutaj. Będę wdzięczny za pomoc :)

Zainstalowałem poprzez safestrafe CM 11 na drugim slocie i niby wszystko pięknie na nim śmiga ale bateria przez noc spadła o prawie 30% na czuwaniu i rozłączonych usługach. Najprawdopodobniej to wina 2 systemów i teraz pytanie. Czy gdy zrezygnuję ze stockowego JB i na tym slocie zainstaluję KK to będzie potem ewentualnie możliwość powrotu poprzez RSD do ICSa lub JB ? Czy to wycieczka już tylko w jedną stronę ? I drugie pytanie. Jakich użyć gapsów bo tych paczek jest kilka pod KK,ale nie wszystkie dają się zainstalować. Ja użyłem wczesniej paczki gapps-kk-20140105-signed (85MB) bo gdy chciałem wgrać pa_gapps-stock-4.4.4-20150308-signed (430MB) to wywaliło błąd. Podejrzewam że to wina wielkości partycji (przy instalowaniu slotu użyłem wartości domyślnych). Jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc zainstaluję :) Wcześniej po instalacji CM11 na slocie drugim od razu wyskoczyła aktualizacja do CM12 jednak trochę się bałem ponieważ sporo ludzi pisało o nie do końca dopracowanym systemie. Zostałem więc przy CM11 jednak tak jak napisałem 2 systemy mocno drenowały aku i skasowałem CM. Co ciekawe po tym wciąż mam w usługach 2 systemy i oba nadal drenują batkę. Chcę więc doświadczalnie zainstalowac tylko CM i zobaczyć jak się będzie zachowywać akumulator. Jak wiadomo Razr nie grzeszy pojemnością aku więc z tym bardziej ma to znaczenie. Ładowanie codzienne przy niewielkim używaniu trochę wkurza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety żadna próba instalacji CM na stock slocie nie udaje się. Próbowałem wszystkich możliwości i dalej nic. Na innych slotach bez problemu to wchodzi. Czy mógłby ktoś pomóc jak krok po kroku wgrać CMa jako główny i jedyny system ?  :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, 

 

Posiadam JB retail.en.EU, właśnie zrobiłem roota i przymierzam się wgrać CM12. Jednym z warunków jest odblokowanie bootloader'a. Czy jest to gdzieś jakoś w miarę opisane? Czy po prostu jak mam roota to ten krok mozna pominąć?

 

Pozdrawiam

 

PS. 

Ewentualnie czy ktoś jest w stanie polecić jakiegoś roma przynajmniej lepszego od tego JB? Stał się strasznie uciążliwy muli kome, resety danych nie pomagają. Często brakuje ramu przy użytkowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co? w teori nie potrzebujesz, bo nie da się odblokować bootloadera żadnymi znanymi sposobami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, ogólnie jak 3 lata temu motka wpadła mi w ręce to był czas że zdjęcie roota było ponoć nie możliwe. Potem pojawił się JB i na tym zakończyłem zgłębianie tematu bo całkiem dobrze się sprawował. Ciekawe czy uda mi się na stockowym roomie zainstalować CM12.1 bo tutaj kolega Muzior ma jakieś problemy

 

 

PS.

Czy możliwe jest wgranie CM12.1 przez safestrap 3.11? TWRP nie wspiera razer'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co? nie mam pojęcia, proponował bym Ci cwm które dodałem, jest zgodne z zablokowanym bootloaderem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności