Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung GT-S7560 Galaxy Trend] Pomoc przy wyborze i instalacji romu


Skuchacz

Pytanie

Witajcie! 

 

Pół roku temu zrootowałem swój telefon, gdyż jego zawieszanie się, było na tyle duże, że nie mogłem wytrzymać...

Root trochę uspokoił mój telefon, wyłączając niektóre aplikacje i blokując im dostęp do internetu.

Jednak to ciągle za mało.

 

Postanowiłem zainstalować CyanogenMod na mój telefon i powiem tak. Jestem bardzo zadowolony z szybkiego działania tego ROMu, jednak błąd Wi-Fi nie daje mi możliwości jego włączenia. Pobrałem CM 11 z Listopada 2014. Wyczytałem na forum, że do tego telefonu potrzebny jest Austriacki soft... A więc:

 

1. Wyczyściłem wszystko CWM 5.5.0.4

2. Zainstalowałem nasz polski soft XEO

3. Zaisntalowałem austriacki soft i zmieniło mi numer kompilacji i nazwę telefonu na GT-S7560M

4. Zainstalowałem Recovery CWM 5.5.0.4

5. ROOT CWM

6. Instalacja CM 11, Gappsów i aparatu Google.

7. Znowu brak Wi-Fi...

 

Telefon wreszcie płynnie działa w aplikacjach, jednak jego błędy mnie dobijają... Czy państwo moglibyście mi zaproponować jakiś sposób pozbycia się lagów lub coś w tym stylu jak na CM? Jeżeli mam wybierać jakiś system to napewno 4.+ 

Nie godze się na 2.3 itp, gdyż wiem, że to jak na moje wymagania za mało. Dziękuję z góry! ;)

 

 

Edit:

PS. Aktualnie telefon posiada sys stockowy, Recovery CWM 5.5.0.4 i posiada ROOT. Na dalszą część działań posunę się po odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • 0

Tak, oczywiście :D

Sprawdzałem już tą instrukcję i przy instalacji się wzorowałem na niej :) Jednak mój CM 11 nie pochodzi z tych linków zawartych w instrukcji, tylko z tego źródła:

LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to super teraz... Po wgraniu stockowego, Polskiego XEO Rom'u - Wi-Fi nie działa... :P

Wyczyściłem w Recovery CWM 5.5.0.4 wszystko i sformatowane wszystko jest. Data, cache, system... Wszystko.

 

Wgrałem po raz drugi stockowy xeo - nic...

Zobaczę jeszcze Austriacki stock... Jak narazie więcej ROM'ów nie wgrywałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powinien.

 

Mam wrażenie, że masz uszkodzony bootloader.

I on powoduje takie anomalia. Nie powinno być takich problemów na stocku.

 

Ost. wgrywałem rom przyszłemu szwagrowi do Ace 3 i... np. telefon nadpisuje system, a przy android recovery <3e> przy dalvik-cache wyskakuje błąd.

I to jest też wina bootloadera. Winny na 99% jest tu brand operatora. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Stock pobierałem czystkę XEO... 
Przed chwilą instalowałem Austriacki... Instalacja niepowodzeniem... Dziwne... 

 

LINK - Austriacki soft

 

Dziwi mnie to, że po wgraniu Austriackiego Recovery <3e> wogóle chodzi jak jakieś przymulone... Jednak Wipe Cache Partition daje rade...

Posiadam telefon GT-S7560. Model w ustawieniach się zmienił na GT-S7560M...

 

Do tej pory myślałem, że GT-S7560 i GT-S7560M to ten sam model... Czyżby w tym był problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm wiesz może wgrałeś zły soft.

Wersja M jest dedykowana dla Hiszpanii i Portugalii. 

Patrz tu: http://samsung-updates.com/device/?id=GT-S7560M

 

Tu masz dla swojego modelu:
http://samsung-updates.com/device/?id=GT-S7560


Edit.

Bo ten rom co wgrałeś Austriacki jest dla wersji M

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nic nie da hmm.

Kolego inaczej.. znaczy jeszcze raz...

Zainstaluj najstarszy rom jaki jest na trenda.

Pierwszy jaki wyszedł. Tam będzie radio rom inny. Jeżeli problem nie zniknie to oddaj go do serwisu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-S7560
28 maj 2013 najmłodsze... Kilka... 

Który niby mam wybrać? :P

 

A gdyby to jednak bootloader robił mi takie kłopoty, to nie da rady sobie SAMEMU wgrać? Przecież to Odin i tam Odin, a ja nie chcę płacić nie wiadomo ile i nie wiadomo ile czekać na zwrócenie mi telefonu...

http://www.tsar3000.com/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=1121:how-to-update-samsung-galaxy-trend-gt-s7560-firmware-using-odin3-program-and-usb-cable&catid=57:how-to&Itemid=104 

To mi nie pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie masz gwarancji ?

 

Tam jest opis wgrywania firmware.

 

ten wgraj : http://samsung-updates.com/details/16715/Galaxy_Ace_IIx/GT-S7560/PHE/S7560XXBMK2.html

 

Mi chodzi abyś sprawdził inne kernele, które są zawarte w tych romach.

W ostateczności pobierz rom dla wersji M

 

No ja już nie mam pomysłów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zaistalowałem na Ruskim stocku Sadman Kernel V7 1,248mhz and 280mhz gpu. To samo. Wyłączyłem tel i zrobiłem wipe cache... Dalej się buguje...

 

Co mnie dziwi tak bardzo? Problem z Bluetooth, który był na CM11 i problem z Radiem FM - po prostu nie ma tych błędów.

A problem z Wi-Fi zaczął się po instalacji CM11 i niestety, ale dalej się buguje... Pisze włączanie i nie chce się włączyć... Suwaczek nie reaguje na mój dotyk.

 

Ten facet coś tłumaczy, ale nic nie rozumiem xD

Wyżej jakoś pomogłeś koledze, no ale mi całkowicie nic nie reaguje... W dodatku - usunął kernel? 

 

 

 

EDIT
A no właśnie! Pamiętam, jak jeszcze przed CM11 wgrywałem za jednym razem 3-y łatki.

W moim telefonie było instalowane wtedy:

 

stock XEO POLSKI

CWM 5.5.0.4

ROOT

ŁATKI

CM11 + GAPPS + CAMERA

 

BusyBox, Xposed itp nie instalowałem - mogło coś się zachować w Bootloaderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności