Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Xperia Z3 Dual SIM] Rootowanie


Download-er

Pytanie

Witam.

Potrzebuje zrootować Sony Xperia Z3 Dual SIM (d6633), lecz muszę przyznać że te tutoriale w dziale CM & ROMy & MODy są tak pokręcone że już sam nie wiem od czego zacząć, ponieważ jedena informacja wyklucza drugą.

 

Kilka przykładów:

  • W wątku [Xperia Z3] ROOT jest napisane że do zrotowania wymagany jest CWM Recovery i nie koniecznie musi być odblokowany bootloader, natomiast już w wątku CWM-Based Recovery 6.0.4.7 jest napisane że CWM Recovery wymaga odblokowanego bootloader-a. więc to jest jakiś paradoks.
  • Następnie w wątku [Xperia Z3] Odblokowanie bootloader-a jest napisane że "odblokowanie bootloadera spowoduje utratę danych i reset do ustawień fabrycznych, więc najlepiej by było abyście zrootowali urządzenie i zrobili kopię zapasową kluczy DRM", lecz w wątku [Xperia Z3] Kopia Zapasowa TA czyli Kluczy DRM jest napisane żeby robić to po zrootowaniu ale przecież bez odblokowanego bootloader-a root nie przejdzie. Totalny absurd!

Jestem pewien, iż wyżej wymienione przeze mnie przykłady to tylko namiastka błędów rzeczowych, które uniemożliwiają poprawne przeprowadzenie rootowania.

 

Proszę o pomoc!

 

Z góry dziękuje

Download-er

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A ja widzę solucje xD

forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/5203-sony-xperia-z3-dual-rootcwm/#entry36181

Tylko musisz mieć odblokowany bootloader co masz w tym dziale gdzie ten link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak odblokuję bootloadera to nie będę mieć kluczy DRM, a ja chcę mieć te klucze i roota, a nie odblokowany bootloader, chyba, że tak się nie da ale to dalej nie rozwiązuje z kopią kluczy

To da się roota bez odblokowanego bootloadera? Bo na xda widziałem ale z downgrade firmware co mi w ogóle nie odpowiada bo nikt nic nie pisze o kluczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jak uniwersalne do rootowania nie zadziałają to musisz odblokować bt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności