Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy SII I9100] nie działające MMS'y


Maddx

Pytanie

Witam!
Przeszukałem całe forum, lecz nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

 

Wczoraj późnym wieczorem zainstalowałem CM11 (przesiadłem się z KitKata 4.4.2) i jestem bardzo zadowolony.

Jednak zauważyłem, że nie mogę wysyłać MMSów, a te które przychodzą - lądują na stronie foto.plus.pl i nie mogę ich pobrać zdalnie na telefon. Co z tym można zrobić?

 

P.S Mógłby ktoś polecić jakiegoś dialera porządnego i darmowego? Stockowy z CM mnie irytuje....

P.S 2 Aby zwolnić miejsce przeniosłem wszystkie pliki video w formacie .mp4 na kartę SD i nie mogę ich odtworzyć. To wina formatu, romu czy tego, że są na karcie SD a nie na pamięci telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak, transmisja jest włączona (wcześniej na KitKacie wsio śmigało poprawnie).

Co to znaczy "odpowiednio skonfigurowany"?

Czy wersja jest stable.. nie wiem. Ściągnąłem apkę na telefon, installera na PCta i wszystko poszło samo. Korzystam dzisiaj z niego cały dzień i nie miałem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

90% osobom nie działa MMS w wersjach CM 11. A głównie wersjach snapshot, nightly i experimental.

 

Po prostu to bolączka CM.

Jedynie problem nie mają użytkownicy Playa- i to też nie zawsze.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wiesz co?

Pokombinuj jeszcze z pasami GSM w ustawieniach.

Może jest jakaś konfiguracja, która działa. 

 

Problem leży jak gdyby nawiązaniu połączenia do sieci z MMS.

Telefon nie może wysłać do sieci treści z MMS. Dlatego nie wysyła.

Zatem jak ktoś wyśle Ci mms-a to on nie dojdzie, bo telefon nie dostaje od sieci info o takiej wiadomości.

 

Tak to wygląda. Coś blokuje. Nie wiem czy to jakaś opcja w CM, czy po prostu błąd. Ale cyanogenmod.org nie bardzo rozwiązuje ten problem. Być może jest on bardzo wąskim gronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Zaistalowałem Textra , wywaliłem wszystkie APNy i wprowadziłem ręcznie te co mnie interesowały (T-mobile). Zrestartowałem Fona i w ustawieniach Textar włączyłem ręczną konfiguracje  APN. MMS zaczeły działać :)  . Mam tylko wrażenie że jak przełączę  fona tylko na 2G to nie wysyła a na 3G śmiga pięknie . Jak dla mnie super .Męczyłem się z tym od grudnia. Mam zaistalowany ostatni CM 11 nightly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności