Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy SII I9100] nie działające MMS'y


Maddx

Pytanie

Witam!
Przeszukałem całe forum, lecz nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

 

Wczoraj późnym wieczorem zainstalowałem CM11 (przesiadłem się z KitKata 4.4.2) i jestem bardzo zadowolony.

Jednak zauważyłem, że nie mogę wysyłać MMSów, a te które przychodzą - lądują na stronie foto.plus.pl i nie mogę ich pobrać zdalnie na telefon. Co z tym można zrobić?

 

P.S Mógłby ktoś polecić jakiegoś dialera porządnego i darmowego? Stockowy z CM mnie irytuje....

P.S 2 Aby zwolnić miejsce przeniosłem wszystkie pliki video w formacie .mp4 na kartę SD i nie mogę ich odtworzyć. To wina formatu, romu czy tego, że są na karcie SD a nie na pamięci telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam. Zaistalowałem Textra , wywaliłem wszystkie APNy i wprowadziłem ręcznie te co mnie interesowały (T-mobile). Zrestartowałem Fona i w ustawieniach Textar włączyłem ręczną konfiguracje  APN. MMS zaczeły działać :)  . Mam tylko wrażenie że jak przełączę  fona tylko na 2G to nie wysyła a na 3G śmiga pięknie . Jak dla mnie super .Męczyłem się z tym od grudnia. Mam zaistalowany ostatni CM 11 nightly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, transmisja jest włączona (wcześniej na KitKacie wsio śmigało poprawnie).

Co to znaczy "odpowiednio skonfigurowany"?

Czy wersja jest stable.. nie wiem. Ściągnąłem apkę na telefon, installera na PCta i wszystko poszło samo. Korzystam dzisiaj z niego cały dzień i nie miałem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

90% osobom nie działa MMS w wersjach CM 11. A głównie wersjach snapshot, nightly i experimental.

 

Po prostu to bolączka CM.

Jedynie problem nie mają użytkownicy Playa- i to też nie zawsze.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wiesz co?

Pokombinuj jeszcze z pasami GSM w ustawieniach.

Może jest jakaś konfiguracja, która działa. 

 

Problem leży jak gdyby nawiązaniu połączenia do sieci z MMS.

Telefon nie może wysłać do sieci treści z MMS. Dlatego nie wysyła.

Zatem jak ktoś wyśle Ci mms-a to on nie dojdzie, bo telefon nie dostaje od sieci info o takiej wiadomości.

 

Tak to wygląda. Coś blokuje. Nie wiem czy to jakaś opcja w CM, czy po prostu błąd. Ale cyanogenmod.org nie bardzo rozwiązuje ten problem. Być może jest on bardzo wąskim gronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności