Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia Z3 D6633 Dual Sim] Root, CWM - Co najpierw?


papcioxd

Pytanie

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów milo mi Paweł :) . Jestem nowym użytkownikiem androida po przesiadce z ios jestem troszkę zielony wiem już mniej więcej co daje i do czego służy root i odblokowany boot manager. Ale w przypadku mojej xperi z3 jest strasznie mało artykułów dotyczacych tego wiec zwracam się do was o pomoc. Wiem ze na forum już jest opis jak odblokowac tel tylko prozba do was co zrobić pierwsze bo nie chce czegoś spaprać a jak to mówią oto pyta nie bladzi :D Wiec roota odblokować boot managera czy zainstalować cwm? zależy mi na instalacji zmodowanego sklepu google play i modyfikacji zwiększającej głośność muzyki na słuchawkach i głośników narazie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam.

 

Kolego. Musisz zrobić tak:

  1. ROOT
  2. Kopia kluczy DRM
  3. Odblokować bootloader
  4. Znów root (gdyż odblokowanie bootloadera wykona reset do fabrycznych)
  5. Custom Recovery
  6. I w tedy możesz wgrywać modyfikacje.

TYLKO jest lekki problem z rootem przed odblokowaniem bootloadera.. nie bardzo jest metoda. Bo to nowy telefon w świecie andka.

 

Ale da się. .. Musisz pobrać custom recovery z cwm.. potem wgrać przez nie roota i tu wgrać kernel stock pod twój model telefonu. Oczywiście te operacje wykonujesz flashtoolem. 

 

ps. przenoszę temat do innego działu ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki bardzo i przepraszam za pytanie w zlym dziale. Napewno bym skopal tel bez tej wiedzy hehe a i pytanko czy wgranie innego softu moze wiazac sie z problemami bo w jednym z nich wspomniano o problemach np z aparatem a i czy wersja tego softu to jest najnowsza dostepna? Jak pozniej jest z aktualizjacjami czycmoge je pobierac automatycznie z telefonu czy za kazdym razem flaszowac i wgrywać nowy soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znaczy....

Jeżeli zrootujesz telefon, to będziesz miał problem z aktualizacjami OTA. W tedy program wykryje ci ingerencje w soft i przerwie operacje.

Możesz zawsze sam wgrać soft.
A co do... innych softów (custom romów) to możesz sam sobie wgrywać.

 

TYLKO ty masz wersje z dual sim. Nie wiem, czy metody na forum również zazębiają się z twoim modelem fona.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

na moje musisz mieć odblokowany bootloader.

Te metody na forum tyczą się również twojego modelu. Sprawdziłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności