Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[ZTE Blade III] NeverEnding "Waiting for Device"...


VoidLoop

Pytanie

Witam. Byłem szczęśliwym posiadaczem ZTE Blade III, do momentu w którym soft uznał, że przestanie współpracować i zaczął mnie raczyć ścinami, wyrzucaniem programów, a nawet samoistnymi restartami. Aktualnie jestem nieszczęśliwym posiadaczem ZTE Blade III z kilkoma sporymi rysami, będącymi następstwem braku współpracy ze strony smartphone-a. Chciałbym być ponownie szczęśliwym posiadaczem ZTE Blade III i choć wiem, że ran, które zadałem jego obudowie już nie cofnę, to chciałbym chociaż wyleczyć jego wnętrze, zmieniając je na Cyanogenmoda 11. Dlatego uzbrojony w dobre chęci i poradnik z Waszego forum (http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1101-zte-blade-iii-instalacja-clockworkmod-6044-root/) przystąpiłem do działania:

 

1. Zaznaczyłem na Blade tryb debugowania i zezwolenie na instalację aplikacji z zewnątrz.

2. Podłączyłem go do laptopa i zainstalowałem sterowniki (ZTE Handset USB Driver).

3. Wpisałem w konsoli "adb reboot bootloader", restartując tym podłączonego smartphone-a, który zaczął wyświetlać logo androida.

4. Zakląłem siarczyście, zaniepokojony dźwiękiem odłączenia urządzenia USB, zwiastującym wyrzucenie Blade-a z menedżera urządzeń i wykrycie nowego urządzenia, do którego mój Windows Vista nie potrafił znaleźć sterowników.

5. Wpisałem w konsoli "fastboot flash recovery recovery-cwm6027-atlas40.img", wywołując w ten sposób napis, który będzie mi się śnił przez następne pół roku, a mianowicie "Waiting for Devices". Na tym praktycznie kończą się moje podboje z instalacją Recovery, ponieważ napis nie zmienia się nawet po 15 minutach, a na smartphone-ie cały czas wyświetla się logo androida i przerwać to może tylko moja brutalna ingerencja, wyłączająca konsolę i restartująca przyciskiem smartphone-a.

 

Cóż w takim razie zrobiłem źle? Jest szansa, że będę ponownie szczęśliwym posiadaczem ZTE Blade III, czy może spirala przemocy i mojego niezrozumienia z ZTE będzie się toczyła dalej? Bardzo proszę o pomoc i z góry za nią dziękuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Rozwiązałem problem i jednocześnie przypomniałem sobie powody dla których zrezygnowałem z Windowsa na rzecz Linuksa. Okazało się, że wystarczyło wskazać głupim oknom, że ma użyć sterowników użytych przed restartem smartphone-a i olśniło Vistę, że przecież to jedno i to samo urządzenie. Teraz czas na walkę z instalacją samego CM11.  :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ładnie napisane, taka poezja... :D

A teraz konkrety...

Masz Windows Vista... Nie lepiej przeżucić się na 7? :P

Wygląda mi to tak, jakby sterowniki się nie zainstalowały poprawnie ;) Spróbuj ponownie zainstalować te stery podane w temacie, do którego link podałeś i jeszcze raz podłącz telefon pod USB, i zobacz, co się będzie działo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności