Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Smartfon do 500 zł


Artor

Pytanie

Cześć.

 

Chciałbym was poprosić o pomoc w wybraniu smartfona . Smartfon będzie mi służył do Grania w dość mocne gry typu Asphalt 8 , oglądania filmów ,  wgrywania custom romów , aparat zbytnio nie ma dla mnie znaczenia. Kwotą maksymalną którą mogę przeznaczyć na smartfona to 500 zł .

Takie moje minimum które musi być.

1. 2 rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 ghz,to jak na dzisiejsze czasy raczej minimum .

2. Wyświetlacz 4,5 cala z dobrą gamą kolorów jak i zarówno rozdzielczością.

3. 1 GB ram , chodzi o wielozadaniowość .

3. Preferuje telefon z czystym androidem.

4. Przynajmniej 1 dzień czuwania na baterii .

 

Przesiadam się z 1 rdzeniowego GT6500 NFC.

 

Szperając w necie znalazłem http://www.overmax.pl/pl/katalog-produktow,p8/smartfony,c2090/vertis-expi-1-2,c3340/

jedyna wada to nie jest zbyt popularny więc raczej na Cynanogenmod,a nie mam co liczyć :C .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja ze swojej strony nic Ci nie polecę niestety, ale od tego Overmaxa lepiej odejdź ;)

Jest wiele marek telefonów, których produkty dobrze się prezentują, ale zwykle jest to zwykła chińszczyzna, czyli smartfony składane przez małe żółte rączki :D

Kiedyś interesowałem się dość mocno Overmax Vertis 02+ (dlaczego o tym mówię? bo ten sam producent, żeby nie było ;) ) ale jednak zrezygnowałem... Szybko się tłukły, wyświetlacz słabej jakości, tj. biały kolor był lekko zabarwiony na niebiesko, więc... Nie wiem, jak jest z Expi, ale osobiście już tego producenta wykreśliłem z listy potencjalnych marek przyszłych urządzeń ;)

 

O ile wiem, to możesz sobie kupić w tej cenie Moto G, dość dobry telefon... A jeśli zależy Ci na bardzo dobrej jakości wyświetlacza i odwzorowania kolorów, to wydaje mi się, że Samsung i jego AMOLED`y są najlepsze ;)

 

Dzisiaj po lekcjach byłem z kumplami w RTV AGD i z ciekawości porównaliśmy odwzorowanie barw w Note 2, Z1, Z1C oraz Z2...Najlepiej wypadły Z2 i Note 2. Tutaj już trudno było gołym okiem znaleźc jakąś różnicę pomiędzy barwami, Note 2 miał możliwość większego niż w Z2 rozjaśnienia ekranu, więc zachęcam, aby się skupić na Samsungach, mimo tego, iż nie są najtańsze, czasem warto kilka miesięcy dłużej oszczędzać i kupić coś lepszego ;)

 

Przepraszam za poemat, ale jakoś samo tak wyszło :D

Edytowane przez BR4KUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No dokladnie, obszar poszukiwan by sie mocno powiekszyl :D

Szczegolnie, ze mozna zdobyc uzywany w bardzo dobrym stanie...

Wysłane z mojego Xperia Sola przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie czego by nie poszukać w używanych . Telefon kupuje w tym miesiącu  lub w listopadzie tego roku , chyba że opłaca się poczekać na premierę jakiegoś cuda :Dhttp://allegro.pl/motorola-moto-g-xt1032-8gb-ram1gb-wifi-gps-gw24wpl-i4669326722.html (Motorola Moto G) jest po 580 zł co wykracza prawie o 100 zł no nwm , kolega sobie chwali. A co do żółtych rączek , przecież samsunga tak samo składają chińczycy bo tam wychodzi o wiele taniej niż w innych krajach , taki już jest ten rynek i każdy fon to chińczyk bo tak wychodzi taniej a jak wiemy kasa musi się zgadzać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

za 500 PLN to już coś znajdziesz..

Poszukaj na olx w okolicy coś... coś czasem można wyhaczyć dobrego.

 

Ja już bym polował na Xperię SP, T
Galaxy S III można już złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dobry trop , dzięki Neo . Poczekam jeszcze na wypowiedź innych , zobaczymy co " Wyczarują " . Słyszałem że niektóre smartfony mają zainstalowanego CM jako stock , może tym tropem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

S3 niszczy wszystko w tej cenie, za 550 możesz szukać z gwarancją i folią. Generalnie można jeszcze wziąć Xperie SP z Adreno 320, jest ona wydajniejsza od S3, ale ma gorszy ekran, aparat, jakość audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

co do stocka CM.. to nie ma takich w tej cenie.

Masz tylko ONNO N1 ( z CM )

i teraz flagowy OnePlus One CM 11/ S

 

Inne modele mogą mieć google edition (HTC One, Xperia Z, Z1, i jeszcze kilka innych) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niby wszystko ok , ale zależy mi na smartfonie bez toutch wiza itp np.nexus czysty android , motorola też ma czysty system. Nie chce go root,ować w 1 dzień z tego co szukałem http://www.mgsm.pl/pl/katalog/htc/onex/ nawet nawet tegra 3 ;d .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ta Tegra to dno, już lepiej chociażby Xperie T, poza tym w nim masz Sense, a chcesz bez nakładek, możesz szukać Galaxy Nexusa, z tym że on nie jest wart więcej jak 400zł za model w idealnym stanie i na dzisiejsze czasy jest on słaby, dużo lepiej zrobisz jak dołożysz do Nexusa 4. Możesz też pomyśleć nad Moto G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

LG 4X HD miał tą tegrę i go miałem. Sam telefon zły nie był.. chociaż lepiej dział LG L9.... 

Ja bym inwestował w Xperię lub nowsze wersje LG.
Co do samsungów... Hmm Być może Note (pierwsze wydanie ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U xperi sp nie ten desing za bardzo kwadratowa.

Co do samsung,ów mam już kreskę postawioną za aktualizacje mini 2 do jb.

Lg jak dla mnie to telewizory ok , smartfon nie koniecznie .Może jestem wybredny ale nie kupie za 1/2 roku nowego smartfona , nie wiem czy mnie rozumiecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra polecacie same flagowce to może wyjaśnicie mi czego taki "Samsung Galaxy s 3" jest lepszy od "Overmax virtus exp 1.2" ?

Podkreślam nikogo w tym poście nie chcę urazić. Przecież samsung też był kiedyś "niemarkowy" każdy musi wyrobić sobie markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra polecacie same flagowce to może wyjaśnicie mi czego taki "Samsung Galaxy s 3" jest lepszy od "Overmax virtus exp 1.2" ?

Podkreślam nikogo w tym poście nie chcę urazić. Przecież samsung też był kiedyś "niemarkowy" każdy musi wyrobić sobie markę.

Duuużo lepsza jakość jest po stronie Samsunga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hm racje ma tylko NeoCM , może spytacie dlaczego ? Otóż takie "niemarkowe" smartfony nie są popularne i ciężko jest o custom rom,y  , a taki "chińczyk" jest składany w chinach jak s 3 , a no i s 3 ma reklame a jak wiadomo za reklamę się płaci , a na czym sobie odbiją koszty , oczywiście że na cenie smartfonu  ( ale w jednym jesteśmy zgodni Amoled,y samsunga dają czadu :D ) .Takto każdy fon jak wspomniałem wcześniej to chińczyk. Z waszych odpowiedzi rozważam Motorole Moto G , Xperie SP i Overmaxa virtus expi 1.2 ( po cichu HTC ONE , którego wspomniałem wcześniej ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja już mam kreskę na samsungu jak już wcześniej wspomniałem. GT 6500 NFC/D spełniał wszystkie wymagania dotyczące 4.2.2 jeely bean a jej nie dostał . Rozkmina jest , nadal trwa walka Motorolla Moto G VS Overmax virtus expi 1.2 (zredukowałem liczbę kandydatów) z opini użytkowników innego forum wynika że Moto G jest tak samo wydajna jak s 4 . Pozdrawiam :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli nowy to Galaxy S2 za 463zł kupiłem z Singapuru CM wgrał się bez problemowo. Wiadomo S3 o wiele lepszy używany powinien spełnić Twoje oczekiwania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra dokonałem wyboru - Motorola Moto G .

Spytacie dlaczego ?

1.Wyświetlacz lepszy jesli chdzi o rozdzielczość.

2.Wersję 16 GB.

3.Android 4.4.2/dobry suport od strony motoroli.

4.Andreo 305.

5.Czysty android.

6.Desing.

Ma kilka minusów:

1.Brak slota na micro sd.

2.Brak slota na areo2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności