Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Xperia T] CyanogenMod pomoc przy instalacji


Piospi

Pytanie

Witam

 

 

Posiadam Xperię T i chciałbym spróbować wgrać CM. Zanim to zrobię mam jednak kilka pytań:
 

1. Odblokowując bootloader traci się klucze DRM? Co to jest? Czy da się to ewentualnie przywrócić przed powrotem na oficjalnego softa?

2. Czy Cyanogenmod to jest goły Android? Czy w nim znajdują się podstawowe aplikacje jak gmail, mapy, walkman i track id?

3. Czy na cyanogenmodzie istnieją jakieś problemy z podstawowymi funkcjami? Czy instalacja CM wiąże się z rezygnacją z jakichś funkcji?

4. W dziale download na oficjalnej stronie CM jest sporo wersji dla Xperii T. Nie bardzo wiem którą zainstalować. Stable? Snapshot czy może Nightly?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1. Tego akurat nie wiem

2. CyanogenMod to ulepszona wersja androida. Zoptymalizowany i nastawiony na szybkość działania. Jedyny minus to szybko bateria schodzi.

3. Tak są problemy. Jeżeli chcesz mieć pełną wersje poszukaj stabilnych wydań.

4. Stable - to wersje stabilne, Nightly to codzienne wydania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do odpowiedzi:

 

1. Klucze DRM to inaczej informacje oi twoim urządzeniu IEMI, i wersje jąder itp.

Potem jak to zniknie to nie bardzo jest możliwość przywrócić te dane.

Ale to nie zdarza się często- lecz może wystąpić.

Ten backup robi się w 3 sekundy i to możesz zrobić w TWRP lub na kompie.

 

CO do wersje CM 11 na xperię T.

W każdym custom romie znajdą się jakieś błędy, ale nie są one jakieś poważne. Tym bardziej, jeżeli wychodzą od CM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam .Mam taki problem z cm11.Wgrywa się , instaluję gapsy,rom uruchamia się normalnie .Konfiguracja przebiega prawidłowo.I tak działa ok. 1-2 dni po czym telefon się wyłącza i nie można go w ogóle uruchomić.Nie pomaga hard reset,dioda się nie zapala nawet po podłączeniu ładowarki.Pomaga tylko rozkręcenie i odpięcie baterii na chwilę.Próbowałem już cyana 10,11,omni-zawsze to samo.Na stockowym androidzie jak i jego modyfikacjach typu PureXt czy Omega nic takiego się nie dzieje.Gzie tkwi problem?Czy może ja robię coś nie tak?Zawsze przed instalacją robię wszystkie wipy,bootloader odblokowany.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak CI pomóc w sumie. Bo to nie spotykane. Utrudnieniem jest to, iż twój telefon jest konstrukcji jednobryłowej. Musisz się namęczyć z wyciąganiem baterii. heh

Spróbuj niższych wersji romów ( tak jak napisałeś)

 

Daj znać, czy problem wraca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już się za to zabieram.Dam znać jak poszło.Pozdrawiam.


Zainstalowałem 10.2.0 i gappsy do tego bez problemu,telefon skonfigurowany.Zobaczymy jak długo.


Niestety nocy nie przeżył  :( Jakieś pomysły? A może wgranie innego kernela pomoże? Kernel wgrywać przez flashtool czy cwm z zipa?

Jaki kernel polecasz i skąd pobrać?

Znalazłem http://forum.xda-dev....php?t=2170580. Czy może być?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności