Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Jak zrobic root P1000


Stolarski88

Pytanie

Witam wszystkich mam problem cały dzień czytam i nie wiem jak się za to wszystko zabrać,czyli jak zrobić root??

model:gt-p1000

wer.sys 2.3.6

wer.modelu p1000xxjpz

wer jądra 2.6.35.7 root@dell140#2

numer kompilacji gingerbread.xwjq8

Z góry dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj, mam nadzieję że wiesz o co chodzi, bo nie chcę mi się rozpisywać krok po kroku jak to zrobić, jeśli będzie taka potrzeba to napiszę krok po kroku jak zrobić, a teraz w skrócie.

Używając programu ODIN wgrywasz androida 2.3.3 ROM JQ1 a potem dogrywasz plik CF-ROOT.

Wrzucamy go do Taba również przy pomocy Odina jako plik PDA. Nie przyciskamy już nic więcej oprócz Start. Oczywiście przedtem podłączcie Taba do kompa i wejdźcie w tryb Download.

Plik CF-ROOT dostępny na stronie Rafal_0 , szczegóły na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziekuje za pomoc mysle ze bym sobie poradzil bo na innych forach widziałem jak korzystać z odina ale jeżeli byś znalazł chwilke czasu to bardzo bym prosił o przedstawienie tego w najprostszy sposób ,pierwszy raz sie bawie z tym pomimo tego że korzystam z tabletu już 1.5 roku:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rafał to moze być twój pierwszy turek :lol:

Wytapane z Desire Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napisałem krótka i prostą instrukcję.

Instrukcja wgrywania Androida 2.3.3 na Samsunga Galaxy

Tab P1000, wraz z zrobieniem ROOTa

Dobrym powodem jest bateria. Na JQ1 Galaxy Tab pracuje dużo dłużej i nie jest to tylko moje postrzeżenie, jest to widoczne. JQ1 posiada wreszcie niezablokowany bootloader i spokojnie może przejść do zabawy z naszym tabem ale o tym potem. JQ1 jest roomem stabilnym, w miarę szybkim i bezproblemowym, ja na tym romie byłem około 8-9 miesięcy(2011.05-2012.03).

Nie działa nawigacja Navigon. Sam również nie używam, używam Google nawigacji. No i ostatni ból, ciągle świecą się przyciski pod ekranem i gasną dopiero w momencie wygaszania ekranu, zrobili jakąś modyfikację i coś trzeba wgrać aby gasły, mnie to nie przeszkadzało. Poczekamy zobaczymy a na razie możemy zainstalować z Marketu darmowy programik BlinkerTab za pomocą którego min możemy je całkiem wyłączyć. Jest to jakieś tymczasowe wyjście.

To jest, ROM JQ1, Gingerbread Android 2.3.3 dla Galaxy

Tab, wersja z booloaderem

Procedura Instalacji ( ODIN ): uruchamiamy na Windowsie program ODIN

- Pobierz i rozpakuj zip firmware

- Pobierz i rozpakuj załączony gt-p1000_mr_PIT.zip

- Pobierz i rozpakuj załączony dbdata.zip

Teraz będzie parę trudnych pojęć

Tryb download

Wyłączamy Taba. Chwile czekamy kiedy ekran zgaśnie aby się upewnić, że na pewno jest wyłączony.

Trzymając wciśnięty klawisz ciszej, wciskamy klawisz włącz.

Pojawi się żółty android coś tam grzebiący w ziemi i napis Download.

Tryb recovery

Wyłączamy Taba. Chwile czekamy kiedy ekran zgaśnie aby się upewnić, że na pewno jest wyłączony.

Trzymając wciśnięty klawisz głośniej, wciskamy klawisz włącz.

Pojawi się nowe menu w którym poruszamy się przy pomocy klawiszy głośności i włącz

- Uruchom Odina(na Windowsie), zamknij na komputerze program Samsung Kiess jeżeli masz pecha mieć go otwartego i najlepiej zamknij w procesach.

- Do Odina ładujemy jako PDA rozpakowany plik P1000XXJQ1_P1000XXJQ1_P1000XXJPZ_HOME.tar, zaznaczone repartition, odznaczone Auto Reboot,załadowany PIT

- Jako CSC ładujemy plik dbdata

- Wejdź w Download Mode na tabie i podłącz go do komputera. Upewnij się, że Odin widzi taba. / żółty

pasek, który się pojawia w pierwszym oknie Odina /

- Wciskamy Start i czekamy aż się wszystko załaduje, najlepiej bez błędów a Tab się nie zresetuje bo już prawie szczęśliwi uruchamiamy w trybie recovery

- Cache Wipe

- Wipe data / factory reset

Po prostu trzeba to kiedyś zrobić a najlepiej od razu po flashu, nie martwcie się jak za pierwszym razem nie wyjdzie.

Jeżeli po tych wszystkich zabiegach Twój tablet dalej żyje, powita Cię nową animacja i muzyka.

EDIT: Bootloader jest podpisany, ale nie jest zabezpieczony.

Pliki do pobrania : info na priv z skąd pobrać.

gt-p1000_mr_PIT.zip

dbdata.zip

Odin3 v1.7.zip

CF-Root-TAB7_XX_OXA_JQ1-v3.3-CWM3RFS.zip

Jeżeli ktoś obecnie ma zainstalowany kernel inny niż stock, proszę koniecznie wyłączyć lagfixa i wszelkie przyspieszacze

W razie jakichkolwiek problemów podczas wgrywania nowego romu ściągamy inną starszą wersję roomu, najlepiej taką samą jak mieliśmy do tej pory, ponownie wchodzimy w Download Mode i ją wgrywamy. Następnie powtórnie JQ1 jeżeli dalej mamy ochotę na zabawę.

Pamiętaj o wcześniejszym zrobieniu backupu swoich aplikacji oraz najlepiej dodatkowo backupu całego

starego roomu wraz z aplikacjami. W razie niepowodzenia zawsze wtedy można w ciągu kilku minut

wrócić do obecnego roomu i wszystkich ustawień.Pomimo tego, że produkty Samsunga ciężko jest zamienić w materiały budowlane, lub drogie podstawki do papieru, jest niewykluczone i wszelkie operacje na tym żywym organizmie przeprowadzacie na własne ryzyko.

CF-Root czyli ROOT urządzenia. Wrzucamy go do Taba również przy pomocy Odina jako plik PDA. Nie przyciskamy już nic więcej oprócz Start. Oczywiście najlepiej przedtem podłączcie Taba do kompa i wejdźcie w tryb Download.

Rom jest bardzo stabilny i bezproblemowy. Jest to oficjalny ROM Samsunga.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności