Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Xperia M] Problem z kernelem romami.


gogol13

Pytanie

cześć,

podjąłem się zamiany pamięci w mojej M-ce i wyszło mi więcej problemu z tego niż porzydku.

otóż, wszystko ładnie pięknie działało do momętu wgrywania kernera,

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1908-instalacja-custom-kernela-na-xperia-m/

korzystałem z tego tematu, i na końcu jest tam napisane,

"- jeśli po wgraniu kernela do KK wgrasz na JB, nie martw się - system tylko złapie bootlopa (nie uruchomi się). Wgranie prawidłowego kernela pomoże."

 

telefon mi się, tak jak by nie uruchamia, jest logo sony potem napis xperia, w i kółko powtarzająca się smuga różnych kolorków jak by się ładowała, zostawię ją na noc może coś da....

Tutaj moje pytanie co mam zrobić na tym etapie starania się rootowania xperi żeby wgl działała i dało się przerzucać aplikacje z wewnętrznej pamięci do pamięci zewnętrznej, jak już oczywiście zacznie działać...

 

Pomyślałem że sens by miało wrzucić  plik "kernela" który używałem do wgrywania, bo mam obawy że może to być coś trefnego ;/ a zostałem obecnie bez telefonu...

 

Proszę serdecznie o pomoc..

 

4.3-BOOT.img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Android nie jest windowsem 95, którego "zostawisz na noc, może mu się odmieni" 

 


z wewnętrznej pamięci do pamięci zewnętrznej, jak już oczywiście zacznie działać...

 

Są aplikacje w sklepie play do tego (link2SD) - wymagana jest jednak obsługa partycji EXT* w kernelu + taka partycja.

Żeby przywrócić telefon do stanu bez bootloopa wystarczy sflashować poprawy kernel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale co chciałeś dokładnie wykonać?

ROOT, CWM czy coś?

 

Xperie są bardzo "miękkie" pod tym, moja Xperia Z często padała.

Będziesz musiał wgrać Stocka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja chciałem go zrootować by dostać dostęp do CWS , moja mka jest od play więc co mógł bym zrobić by, odzyskać wgl telefon ^.^, albo wgrać czysty soft z rootem albo z łatwym dojściem do zamiany karty pamięci z wewnętrzną pamięcią, ze względu na chęć posiadania dużej ilości aplikacji.
 
w ogóle mam straszy problem ze zrozumieniem niektórych isntrukcji odnośnie tutoriali, do doprowadzenia do full root, i używaniem CWS, CWS to jakiś program zewnętrzny czy na telefonie jakaś aplikacja?

 

Android nie jest windowsem 95, którego "zostawisz na noc, może mu się odmieni"




Są aplikacje w sklepie play do tego (link2SD) - wymagana jest jednak obsługa partycji EXT* w kernelu + taka partycja.
Żeby przywrócić telefon do stanu bez bootloopa wystarczy sflashować poprawy kernel.


mógł byś udostępnić jakiś poprawny zestaw jaki trzeba wgrać na xperie M ?
po za tym miałem duży problem z rootowaniem dlatego właśnie znalazłem jakiś poradnik z tym bootem 4.3 który ponoć jakoś łatwo się rootowało, dlaczego potrzebowałem root? po to by właśnie móc użyć ten program link2sd

 

teraz jeszcze doszedłem do wniosku że przecież wtedy nie będę mógł posiadać większych aplikacji na telefon niż 2gb.



 

Ale co chciałeś dokładnie wykonać?
ROOT, CWM czy coś?

Xperie są bardzo "miękkie" pod tym, moja Xperia Z często padała.
Będziesz musiał wgrać Stocka.


ja ogólnie w telefonie posiadam jakąś wersje 0.5 nie wiem co to oznacza ale w tutorialu było podane że podczas fastboota właśnie jest po potrzebne powyżej wersji 0.3
a jeżeli mam właśnie teraz tego kernela 4.3 i wgram stock to będzie wszystko pięknie ładnie działać ?


biję się teraz w pierś bo znalazłem w twoim opisie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wydaje mi się, że będziesz musiał zrobić downgrade do systemi 4.1.2, a potem spróbować go zrootować.

 

Z nowszymi systemami na Sony jest bardzo ciężko rootować. Trzeba podmieniać kernele "na chwile". A potem nie ma pewności, iż on wstanie. A tym bardziej jak chcesz zmianę pamięci wykonać.

 

Do tego również musisz mieć odblokowany bootloader. 

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1947-xperia-m-pe%C5%82ny-root-w-43-na-zablokowany-bl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wydaje mi się, że będziesz musiał zrobić downgrade do systemi 4.1.2, a potem spróbować go zrootować.

 

Z nowszymi systemami na Sony jest bardzo ciężko rootować. Trzeba podmieniać kernele "na chwile". A potem nie ma pewności, iż on wstanie. A tym bardziej jak chcesz zmianę pamięci wykonać.

 

Do tego również musisz mieć odblokowany bootloader. 

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1947-xperia-m-pe%C5%82ny-root-w-43-na-zablokowany-bl/

 

 

Doszedłem do wniosku że chciał bym jednak mieć chyba oficjalny soft na telefon ;/  bo ciągle jakieś błędy mi wyskakują i nie potrafię chyba wszystkiego dokończyć by działało normalnie... nie mogę przez Sony pc companion zrobić aktualizacji lub naprawić telefon bo ciągle mam modyfikowaną wersję ;/

 

link2sd też nie działa tak jak powinien, bo wszystko i tak mi zostaje na tej emulowanej pamięci i nic się nie przenosi jak powinno ;/ Proszę o pomoc bo żyje na krawędzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

istnieje takie narzędzie jak flashtool kolego.

są odpowiednie tematy założone w działach.

Wystarczy spojrzeć i poczytać. 


PC commpanion nie będzie działał z costum romami... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności