Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S2 i9100] Problem z aktualizacją i GApps


Magdziar

Pytanie

Witam,

problem jak w tytule, przedstawiam szczegóły i proszę o pomoc.

Mam Galaxy S2. Od dłuższego czasu byłem szczęśliwym posiadaczem CM11 nightly. Co jakiś czas przeprowadzałem aktualizację do najnowszych wersji, lecz cały czas nie działało mi nic od Google (nawet po instalacji różnych gappsów). Do czasu mi to nie przeszkadzało, ale na dłuższą metę to męczące. Stwierdziłem, że wyczyszczę sobie wszystko. Zapodam mu stabilną wersję CM11 snapshot M8 (sm-11-20140708), którą pobrałem systemowo przez Aktualizację CM. Ściągnąłem odpowiednie gappsy z oficjalnej strony CM (gapps-kk-20140606). 

 

Zabrałem sie do aktualizacji. Zrestartowałem telefon przez CWM Recovery do trybu recovery. Wykonałem na początek backup systemu, a kolejno:
- Wipe data/Factory reset 

Format System 

Wipe Cache Partition

Wipe Dalvik Cache

- Zainstalowałem system

- GAppsy

-
później tylko Wipe data/Factory reset

- reboot i liczyłem na owocny finish...

Ku mojemu zdziwieniu od razu przy starcie i konfiguracji zaczęły pojawiać się komunikaty typu "Niestety, aplikacja Google Play została zatrzymana", "Niestety, proces com.google.process.gapps został zatrzymany" itp. System się uruchomił . Cała akcja nic nie wniosła poza dalszymi błędami. Na dodatek brak CWM recovery na czystym systemie, wiec nie mogę niczego cofnąć. Próbowałem go zainstalować po wcześniejszym pobraniu, system nie chce otwierać plików .apk ani zip...

Co zrobiłem źle? Co teraz mogę zrobić, aby wszystko śmigało jak należy?

Z góry dziękuję za wszelkie pomysły i porady, Magdziar 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Problem rozwiązany. Wszystko leżało w kwestii odpowiedniego dobrania GApps'ów.  gappsy kk-20140105-signed - Te są świetne, czyste, bez zbędnych googlowych aplikacji. Co do mojego problemu z "usuniętym" CWM to, faktycznie z poziomu Androida nie było go widać, ani nie chciał się uruchomić w trybie recovery przez kombinacje klawiszy. ALE... w opcjach programisty można było ustawić, aby uruchomił się ponownie przez recovery i dalej już wszystko sprawnie poszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności