Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Xperia E] Telefon się nie ładuje i nie włącza.


Nexer008

Pytanie

Witajcie.

Użytkownikiem CM10 byłem przez tydzień do dzisiaj..

telefon się całkiem rozładował, podłączyłem go do zasilania i jest taki schemat: Logo "Sony".. duża bateria dochodzi do dwóch kresek i telefon się wyłącza następnie włącza się i schemat się powtarza.

Później wyłączyłem telefon i włączyłem znowu (ciągle pod zasilaniem) i normalnie się telefon uruchomił ALE.. po 5 sekundach wyskakuje notka o słabej baterii i telefon się wyłącza.

 

Proszę o szybką pomoc, z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Podłącz telefon pod komputer i uruchom go w bootload lub fastboot - po ponad godzinie spróbuj wyłączyć go wyciągając baterie na 10s włóż i uruchom.

Kiedy zacznie się ładować system podłącz ładowarkę.

W ten sposób dowiem się czy to uszkodzenie programowe czy sprzętowe. Jeśli programowe to telefon powinien mieć minimalna ilość Energi by funkcjonowac, a co za tym idzie trzeba zmienić system choćby na ten sam, jeżeli sprzętowa to sam wiesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podłącz telefon pod komputer i uruchom go w bootload lub fastboot -
Podłączyłem do komputera trzymając volume+ i zawsze paliła się dioda na jakiś kolor a teraz miga na czerwono.

Oraz.. nadal się ciągle restartuje.


EDIT: Zrobiłem wszystko tak jak napisałeś, jest progress bo telefon wszedł normalnie do systemu miałem interfejs itd. ALE.. bateria nadal się nie ładowała, więc stwierdziłem że to jest bez sensu i odłączyłem ją od ładowania. Wszystko wróciło do pierwotnego stanu czyli nic się nie chce uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie miał nigdzie wchodzić tylko miał się ładować w trybie fastboot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No ale co jest na ekranie - nie jestem expertem od xperii, też z pamięci nie wiem ja się wchodzi do fastboot, ale ty masz komputer i wujka Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na stronie Sony pisze tak:

 

Sony Xperia™ E: Volume up

Czyli zrobiłem dobrze, ale wcześniej gdy używałem fastboot świeciła się dioda telefonu a teraz mryga i na ekranie wyświetla się schemat:


Logo "Sony".. duża bateria dochodzi do dwóch kresek i telefon się wyłącza następnie włącza się i schemat się powtarza.

+ Na PC było słychać co chwilę dźwięk podłączania i odłączania urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok wiec teraz wyłącz dźwięk na komputerze by nie irytował i po trzymaj tak telefon jakieś 10 min, jak po tym nie ruszy to niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podłączony telefon w trybie fastboot masz uruchomiony usb i podstawowe procesy I/O. W tym trybie bateria naładowała by się bardziej. Coś jest nie tak i tyle. Moje podejrzenia padają na układ zasilania, to może być błacha sprawa a może coś się spaliło ... jak bateria się na ładuje (o ile w ogóle) przeflashuj recovery i Rom (nie musi być fullwipe) i wtedy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wgrywałem to: http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1056-xperia-e-cyanogenmod-101-dla-wersji-single-i-dual-sim/

Teraz doczytałem ten kawałek:

 

ROM jest w fazie testów alpha, więc mogą być spore spadki baterii lub inne błędy podczas pracy

Myślisz że o to może chodzić?

 

A jaki ROM mógłbym wgrać inny na Xperie E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam się na xperiach jak juz pisałem, ale wersja alpha wszystko tłumaczy - ciesz się że nie wybuchł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

:( na razie potwierdzają się tylko moje przypuszczenia.

Możesz jeszcze iść do serwisu żeby naładowała ci baterię i jak dobrze pójdzie będziesz miał możliwość uratowania w ten sposób telefonu (o ile to problem softwareowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może szczęśliwego pójść do serwisu i za drobną opłatą naśladują ci baterię. Natomiast po naładowaniu baterii od razu zmieniaj Rom na jakiś stabilny. Kiedy bateria będzie miała poziom ok 60% podłącz ładowarkę jak będzie ładować to ok a jak nie to niestety moduł spalony :( oby zadziałało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności