Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

OnePlus One, Pogromca Smartfonów ! Nowe informacje na temat telefonu.


Veeon

Rekomendowane odpowiedzi

OnePlus One
nazywany także jako "Pogromca Flagowców", faktycznie ? Czy naprawdę wyróżnia się on od innych Smartfonów ?


Firma "OnePlus" zapowiedziała stworzenie „smartfona idealnego”... I stworzyli OnePlus One, czyli pogromca flagowców będący połączeniem high-endowych parametrów oraz niskiej ceny. Za oceanem kosztuje on 299$ za wersje 32GB, za wersje 64GB zapłacimy 349$, co i tak jest zaskakującą ceną za tak dobre parametry.

nexusae0_023.jpg

Urządzenie jest napędzane przez czterordzeniowy procesor Snapdragon 801 2,5 GHz i 3 GB RAM'u LP-DDR3. OnePlus One, będzie działał na systemie CyanogenMod 11S, jest to ulepszona wersja systemu CM 11. Zatem (jak na high-enda przystało) ląduje z KitKat'em 4.4. Różnice w stosunku do standardowej edycji "Cyanogena" to gesty przy wyłączonym ekranie oraz zmodyfikowany ekran blokady. Pod pozostałymi względami to ten sam system, wyposażony w rozbudowane funkcje kontroli prywatności, szyfrowanie SMS-ów oraz ogrom możliwości personalizacji.

overview-hardware.png

OnePlus One posiada aparat oparty na sensorze Sony Exmor IMX 214. Zastosowana w aparacie matryca ma rozdzielczości 13 Mpix. Nie zabrakło tutaj funkcji takich jak: nagrywanie w rozdzielczości 4K oraz trybu 720p/120 FPS. Z przodu znajdziemy kamerkę o rozdzielczości 5 Mpix, która wykonuje naprawdę bardzo dobre zdjęcia.

Ekran OnePlus One to Gorilla© Glass 3 który posiada 5,5 cala i rozdzielczość 1080p (FullHD). Grubość telefonu wynosi 8,9 mm.

Na liście krajów, w których 25 kwietnia zadebiutował OnePlus One nie było niestety Polski. Zresztą sama dostępność urządzenia jest ograniczona. Pierwsze 100 egzemplarzy będzie dostępne w ramach akcji „Smash the past”. Tzn. że będziemy musieli zniszczyć swój stary telefon i w zamian otrzymamy OnePlus One za... dolara, a także możliwość zapraszania znajomych do zakupu. Wygląda na to, że firma idzie drogą Xiaomi i starają się maksymalnie ograniczyć podaż, aby uczynić smartfon atrakcyjnym i pożądanym.

cm-camera.jpg

I jak Wam się podoba OnePlus One ? Czy naprawdę jest to (jak mówi firma) "smartfon idealny" ? Co by się dało zrobić lepiej w tym telefonie ? Jak dla Mnie OnePlus One to bradzo dobry i oryginalny telefon. To również znak dla dużych smartfonów, takich jak: Samsung czy LG. Kto wie, może ten telefon osiągnie sukces. Ja liczę na ten telefon. Możecie pisać opinie o tym telefonie.

Źródła:
- http://oneplus.net
- http://antyweb.pl
- http://www.dobreprogramy.pl
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje tylko ten launcher!

Czemu wstrzymali się z eksportem do Europy o tydzień.. Hmm

Nie mają jakiegoś certyfikatu i o... muszę czekać :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, mnie również ten launcher zainteresował.

Co do tego czy jest pogromcą flagowców. Jak najbardziej jest ale podzespołowo. Bo z aktualnym systemem sprzedaży raczej nie da rady wybić najnowszych flagowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest spory problem z serwisowaniem tego telefonu. Ponoć wymiana ekranu powoduje że trzeba rozebrać cały telefon.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aloisy Masz rację. Cały telefon jest "szczelnie" zamknięty, prawie jak iPhone :P
@Pawliniak Serwisów obecnie nie ma w Polsce, więc żeby naprawić telefon, lub coś w nim wymienić, będziesz zmuszony wysłać go do serwisów za granicą.... nie wiem gdzie są dokładnie. :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chinach.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenie musi wysłać Ci osoba, która już ma pewnie ten telefon.

Tak samo było w przypadku tworzenia Google + (pierw Ci ze zaproszeniami) Mi akurat kolega wysłał :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności