Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Xperia Sola] CyanogenMod


rafix095

Pytanie

Witam, od niedawna jestem posiadaczem xperii sola. Zastanawiam się nad wgraniem na telefon cyanogenmod'u, ale nie wiem jaką wersję wybrać, jakie są z tego korzyści i jakie minusy? Po za tym nie mam w ogóle zielonego pojęcia jak wgrać ten room, wiem tylko, że trzeba mieć telefon z możliwością odblokowania bootloadera i taki też posiadam, ale czy trzeba mieć najpierw roota? jak odblokować tego bootloadera itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj, Ostatnio sam instalowałem CyanogenModa na Sony Xperii Tipo i napisałem instrukcje na tym forum. Instrukcji szukaj w Sony Xperia Tipo (inne modele Sony)
CyanogenMod to świetna sprawa, CM miałem na Galaxy Tabie P1000 i teraz mam na Xperii Tipo.

Odblokowanie ekranu ma więcej funkcji, od wersji CM 10.2 są aktualizacje OTA, dużo jest opcji ustawień, wersje nieoficjalne mają zwykle problem z aparatem foto, i się czasem restartują.

Instaluj lepiej oficjalne wersje:  http://wiki.cyanogenmod.org/w/Main_Page dział "Devices" bo nieoficjalne mają jeszcze błędy.

 

Co potrzeba aby zainstalować CyanogenMod:

1. Root

  a. Kabel USB i komputer/Laptop z Windowsem

  b. sterowniki ADB, jeśli by coś poszło nie tak to dzięki ADB przez kabel USB możesz zrobić restart urządzenia, sprawdzić root, lub wgrać aplikację i wejść w tryb recovery.

2. Odblokowany bootloader

  a. Kabel USB i komputer/Laptop z Windowsem 

  b. po odblokowaniu bootloadera trzeba będzie jeszcze raz zrobić root'a

3. CWM ( Clock Word Mod )

4. Plik z CyanogenModem i Gapsami

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie trzeba mieć ROOT-a

Ale chodzi o kopię zapasową kluczy. Odblokowanie bootloadera lubi wykasować partycje z danymi.

Jest to rzadkie, ale się może zdarzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności