Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Instalacja CyanogenMod 7.2


eldolaso

Pytanie

Witam, przydała by się jakaś instrukcja krok po kroku zainstalowania moda i rootowania samsung galaxy S I9000. Bo wszystkie jakie znalazłem w google są nie aktualne i nie działają linki do plików ... Mam oryginalny gingerbread.xwjvx 2.3.6. PDA:i9000XWJVX , PHONE:I9000XXJVT, CSC:I9000PLSJV3, a chciał bym zainstalować CyanogenMod 7.2... Jak ktoś może mi podać łopatologicznie krok po kroku jak zrootować i co potem zainstalować wraz z linki do plików, to było by super

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam was wszystkich, od wczoraj jestem posiadaczem Galaxy S i chciałbym wgrać mu jakieś nowsze oprogramowanie z serii android 4. Muszę natomiast najpierw zrootować phona i tu pojawia się pytanie gdzie mogę znaleźć odpowiedni root pasujący do mojego obecnego oprogramowania którym jest wersja Gingerbread 2.3.6 I9000XWJW5

Podeślecie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W samsungu trzeba wgrac soft zrootowany albo kernel. Jednak dostepnosc tych softow jest ograniczona i pracochlonna. Bedziemy aktualizowac nasza baze ale to troche zajmie.

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W samsungu trzeba wgrac soft zrootowany albo kernel. Jednak dostepnosc tych softow jest ograniczona i pracochlonna. Bedziemy aktualizowac nasza baze ale to troche zajmie.

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proszę oto odpowiedni kernel do Twojej wersji Gingerbread 2.3.6 I9000XWJW5 - voodoo kernel 1.3 XWJW5, dzięki temu uzyskasz wiecej ramu- 364MB RAM.

W ogóle zauważyłeś jakąś różnice w swoim nowym ROM ? ja mam JVX ( plus, era ), ale właśnie zastanawiam się nad przejściem na najnowszy czyli Twój.

Edytowane przez Pawliniak
Zmiana linka - teraz na nasze forum :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dzięki, jutro zabiorę się za rootowanie:) dzis juz telefon pada wiec muszę go naładować :)

co do różnicy to nie zauważyłem nic szczególnego poza tym że po przejściu na ten rom tel już z 3-4 razy mi się zawiesił przy uruchomionych kilku aplikacjach i musiałem wyciągać baterię aby znów ruszył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmm czyli lipa, gdzieś już czytałem że w samsung najnowszy ROM nie znaczy najlepszy. Na moim stock jeszcze nigdy się nie zawiesił, a mam tele 2 lata. Czyli wszędzie odradzają ten JW5, w takim razie daruje sobie zmianę, poczekam może coś poprawią i stworzą nowy. Daj znać jak będzie bo wgraniu kernela, czy coś się zmieni z tym zawieszaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam pytanie, czytałem gdzieś że przed wgraniem romu lepiej jest usunąć z pliku rozszerzenie .md5 tak aby pozostało samo .tar

Czy to prawda czy nic nie usuwać i śmiało wgrywać plik taki jaki jest?

no i poszło jak po maśle :) Cyan 7.2 wgrany, chyba było warto bo teraz tel jednym słowem zap....la :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli wszedzie tak jest. U mnie tez nie moglem znaleźć innego słowa. A po podkręceniu procesora istny pocisk...

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja od lutego mam, juz nie wiem ktora bete systemu CM9. Nie dziala kamera w HD i kilka innych mniej istotnych funkcji. Jednak po przejsciu na CM7.2 byl ze mna 45min :) znow wrocilem do 9 a trwaja juz zaawansowane prace nad 10 - wiec wszystko idzie ku dobremu.

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Korzystam z cyanogenmod w wersji 7.2 ( z wyglądem ICS 4 ) już 9 dni, oprócz tego że jest wiele nowych opcji, umożliwiających praktycznie dowolną personalizacje całego systemu, zauważyłem pewne różnice w porównaniu do stock, które nie są opisane na stronie cyanogenmod.com otóż:

- telefon mniej się nagrzewa

- telefon uruchamia się w ok. 38 sekund, wcześniej były to aż 3minut…

- dużo wolnego RAM w czasie spoczynku, wcześniej było wolne ok. 75MB, teraz jest 215MB wolne !.

- olbrzymi wzrost szybkości działania zainstalowanych aplikacji, po prostu wszystko uruchamia się i działa znacznie szybciej (i to bez jakiegokolwiek podkręcania procesora).

- WiFi nie gubi pakietów, działa bez przerw, ale za to bardzo szybko rozładowuje telefon – nie cały dzień działania nonstop.

- bateria trzyma 3 dni a nie 2 dni, w czasie normalnego używania (przesył danych włączony 24/7, rozmowy telefoniczne, sms, mp3), dla mnie to duża różnica.

- bateria trzyma 1,5 dnia a nie 1 dzień, w czasie intensywnego użytkowania (gry, TV, nawigacja).

- odczuwalna poprawa jakości dźwięku rozmów, jest po prostu głośniej i wyraźniej.

- fps w grze „CS protable” wzrosło z 30FPS do 90 – 100FPS (działało dobrze, ale teraz to po prostu rewelacja !).

- dźwięki są głośniejsze na słuchawkach ( pomijając oczywiście wiele nowych możliwości ustawień w DSP )

Nie zauważyłem żadnych błędów przez te 9 dni, nagrywanie filmów w HD i robienie zdjęć działa bez problemów, zero zawieszeń, restartów itp. Telefon jest szybszy i do tego bardziej stabilny, nie wspominając o multum nowych ustawień i możliwości.

Nie rozumiem tylko czemu tak potężne firmy jak google i samsung od razu nie zrobiły systemu jak ten cm 7.2 … by androida musiała dopiero poprawić mała grupa programistów z cyanogenmod, by działał tak jak należy…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale samsung mial kiedys pomysl by wydac jeden model telefonu z cyanogenem i wpelni odblokowanym bootloaderem i rootem - co stalo sie z pomyslem, nie wiem. Co do zauwazonych roznic przez ciebie to sa na kazdym forum. Kazdy pisze niezaleznie od modelu telefonu, ze "moj telefon nareszcie zyje". Na stronie cjanogenmod, podane sa wszystkie informacje w pigulce, dlatego zdaza sie ze pomina jakis drobny szczegol.

Ps. Predkosc i obciazenie telefonu zalezy od lunchera, te w samsungach czy htc zajmuja nawet 200MB nic dziwnego ze zajmuja az tyle MB w pamieci ram. Dlatego telefon dziala szybciej i przede wszystkim (taki byl glowny cel) stabilniej.

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności