Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Instalacja CyanogenMod 7.2


eldolaso

Pytanie

Witam, przydała by się jakaś instrukcja krok po kroku zainstalowania moda i rootowania samsung galaxy S I9000. Bo wszystkie jakie znalazłem w google są nie aktualne i nie działają linki do plików ... Mam oryginalny gingerbread.xwjvx 2.3.6. PDA:i9000XWJVX , PHONE:I9000XXJVT, CSC:I9000PLSJV3, a chciał bym zainstalować CyanogenMod 7.2... Jak ktoś może mi podać łopatologicznie krok po kroku jak zrootować i co potem zainstalować wraz z linki do plików, to było by super

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Postaram się coś dzisiaj udostępnić ale nic nie zagwarantuje.

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Super, bo naprawdę trochę już mnie zaczęło irytować gdy zabieram się za różne tutoriale ale linki do plików już nie działają, w jednych mówią by rootować w innych że nie trzeba, się pogubić można :P. Znalazłem na stronie cyanogenmod.com taki tutorial http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/Samsung_Galaxy_S:_Full_Update_Guide, ale nie wiem czy będzie to działać na moim nie zrootwanym telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pociesze cie i powiem że mialem już przyjemność rootować twój model telefonu jak i wgrałem cm 7 jak i 9. Cała operacja jest mało skomplikowana. Upewnij się że masz nowego Odina.

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam odin 4.43, teraz nie wiem jaki rom mam ściągnąć by zrootwać tele, jeżeli w telefonie jest oryginalny gingerbread.xwjvx 2.3.6. PDA:i9000XWJVX, PHONE:I9000XXJVT, CSC:I9000PLSJV3, to jaki rom mam zainstalować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wieczorkiem wszystko postaram sie opisac. Teraz nie mam dostepu do komputera.

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co widzę to >>TU<< jest twój rom (era i plus).

>>TU<< masz całą instrukcję wraz z plikami (jak linki nie działają to daj znać), więc do dzieła.

Po poprawnym zrootowaniu należy wyczyścić telefon, wgrać CMa, wyczyścić, wgrać CMa i znów wyczyścić - mnie tylko w taki sposób poszł bez problemów.

Daj znać co i jak - w razie problemów pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm ale tak dla ścisłości, to jak to jest z tymi ROMami, czyli muszę wgrać rom taki jak mam już w tele by zrootować? czy moge dać jakiś najnowszy np. "Kwiecień 2012 I9000XWJW5 2.3.6 (wersja 1 plikowa)" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wpierw robiłem wszystko zgodnie z podaną instrukcja, ale nie ma cfroot do mojego romu, oraz najnowszy odin nie wykrywa tele ( stary 1.85 wykrywa tele).Hmm czy zamiast cfroot moge zainstalować to http://www.ipmart-forum.pl/showpost.php?p=747899&postcount=34 ??? czy ten voodoo-kernel-XWJVX-v1.2-odin.zip, zrootuje mi telefon i będzie ok ?.... Potem zacząłem robić zgodnie z instrukcja ze strony cyanogenmod.com, ale program heimdall wykrywa ze brakuje jakiegoś firmware.xml w hardcore karnel i nie mogę instalować... porażka :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co ja sie orietuje to tak. Nie mam pojecia czym sie rożnią ale ma to znaczenie.

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ponoć podmiana kernela daje roota. Ja nigdy tego nie testowalem. Jak bede przed ekranem komputera to postaram sie odrobic lekcje :rolleyes:

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

robiłem wszystko zgodnie z instrukcją i wyszło mi w odin fail.... teraz nie mogę uruchomić tele widzę tylko ikonkę telefon znaczek wykrzyknika i komputer.................. co teraz ??????????????????????

OK, wystarczyło przywrócić stary ROM XWJVX i tele znowu działa, ale odechciało mi się rootowania i cyanogenmod'a :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy zrobiles backup??

Wyciagnij baterie i odcekaj 5s. Jak nie ruszy:

Sprobuj raz jeszcze przeflashowac.

No i nie panikuj, zepsuc telefon z androidem to trzeba miec zyciowego pecha :P

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Robiłem tylko backup w kies, bo inne backupy potrzebują roota, a ja go jeszcze nie mam :P. Próbowałem parę razy flashować i ciągle FAIL, podczas wgrywania brandowego ROMu też był za pierwszym razem FAIL, ale za drugim ruszyło i tele znowu działa, nic się nawet nie skasowało :P. Teraz rozważam flash z voodoo, ale trochę się już boje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sciagnij program rootcheck czy jakos tak i powiedz co pokazal - prawdopodobnie masz roota :)

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok bede na kompie to cos podumam

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
UWAGA: Przed rozpoczęciem flashowania należ stwierdzić czy nasz telefon posiada zablokowany tryb download uruchamiany za pomocą kombinacji klawiszy (nowe egzemplarze nie mają tej blokady, jest to dość krótki i nie smaczny epizod z życia sgs)(ciszej+home+power cmd)

Czy tryb recowery masz dostępny :?:

telefon musi być być podłączony z włączonym trybem debugowania, aby włączyć debugowanie należy wykonać następujące kroki: Ustawienia -> Aplikacje -> Opracowywanie -> i zaznaczamy opcję "Debugowanie USB"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak mam recowery, podłączałem w trybie debugowania bo bez tego odin nie wykrywał telefonu. hmm nie wiem czemu się zrobił ten black screen of death :/ ,chyba dam sobie spokój z rootowaniem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

chyba dam sobie spokój z rootowaniem :/

No chyba sobie ja ja robisz :D

Ja swojego HTCka 2 tygodnie łamałem i ... złamałem. ale u mnie jest trudniej bo HTC stosuje jeszcze drugie zabezpieczenie.

stary 1.85 wykrywa tele

To zostaw go i jest ok.

Teraz jak brandowany jest twój telefon :?: era/plus?

ZNANE PROBLEMY:

Czasem się zdarza iż wgrywanie ROMu stanie i nic się nie dzieje, w 90% przypadków można spokojnie odczepić telefon i rozpocząć proces od nowa.

UWAGI:

Pamiętaj że ten telefon naprawdę ciężko ubić i dopóki działa tryb download dotąd można spokojnie flashować msn-wink.gif a że odin podczas normalnej zmiany ROMu nie narusza bootloadera, tak więc nawet podczas zaniku prądu podczas wgrywania lub innego czynniku który przerwie proces flashowania tryb download powinien działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra to podsumujmy cały proces instalacji dla galaxy s I9000, z tego co zrozumiałem to root uzyskuje się przez Superuser który jest w karnel np. CFroot albo inne np. voodoo (różni się od CFroot tym że oprócz root ma jeszcze inne bajery np. lagfix itp.)

ROOT

1. ustawiamy w telefonie tryb debugowania USB

2. uruchamiamy Odin 1.85 ( LINK )

3. wyłączamy telefon i uruchamiamy go w trybie downlad (down,home,power)

4. odin wykrywa tele

5. dodajemy karnel w miescu PDA w Odin (karnel musi być dopasowany do ROM, jeśli mam ROM JVX to karnel też musi być JVX np. voodoo karnel 1.3 JVX )

6. nie wybieramy żadnych pitów i nie zaznaczamy żadnych innych opcji

7. klikamy Start

8. gdy telefon uruchomi się ponownie to mamy już uprawnienia roota na telefonie

CyanogenMod

1. ściągamy najnowszy mod 7.2 LINK

2. rozpakować i wrzucić na wewnętrzna pamięć telefonu

3. uruchomić telefon w trybie ClockworkMod Recovery (up, home, power)

4. klawiszami up/down wybieramy "Wipe data/factory reset." potwierdzamy klawiszem home

5. po czym wybieramy klawiszami up/down "Wipe cache partition" potwierdzamy klawiszem home

6. kolejno wybieramy klawiszami up/down "Install zip from sdcard." potwierdzamy klawiszem home

7. analogicznie do powyższych wybieramy "Choose zip from sdcard"

8. wybieramy "CyanogenMod update.zip" ( potem powtażamy punkt od 6 do 8 dla "Google Apps update.zip"

9. gdy zakończy się instalacja wybieramy "+++++Go Back+++++" , potem "Reboot system now"

10. otwieramy zimne piwo i cieszymy się cyanogenmod na telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i lekcje odobione :o - wielki brat jest w pozytywnym szoku :D

Teraz dla pewności napiszę ja to zrobić by było raz a porządnie.

Wszystko ładnie do punktu 8 (8. wybieramy "CyanogenMod update.zip") następnie wykonujesz wszystko od punktu 4 ponownie (z flashowaniem cyana włącznie) - wierz mi nie pożałujesz. Oraz wsystko pownownie od punktu 4 do końca - tym razem flashoujesz gaaps a nie cyanogenmoda.

Następnie juz tylko pozostaje:

10. otwieramy zimne piwo i cieszymy się cyanogenmod na telefonie.

Po pierwszym flashowaniu miałem "BootLoop" czyli telefon włączał się nieskończenie długi czas - nigdy by się nie włączył. :wacko:

Mam wrażenie że powoli musimu myśleć o strefie download...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli powinno być tak ?:

CyanogenMod

1. ściągamy najnowszy mod 7.2 LINK

2. rozpakować i wrzucić na wewnętrzna pamięć telefonu

3. uruchomić telefon w trybie ClockworkMod Recovery (up, home, power)

4. klawiszami up/down wybieramy "Wipe data/factory reset." potwierdzamy klawiszem home

5. po czym wybieramy klawiszami up/down "Wipe cache partition" potwierdzamy klawiszem home

6. kolejno wybieramy klawiszami up/down "Install zip from sdcard." potwierdzamy klawiszem home

7. analogicznie do powyższych wybieramy "Choose zip from sdcard"

8. wybieramy "CyanogenMod update.zip"

9. klawiszami up/down wybieramy "Wipe data/factory reset." potwierdzamy klawiszem home

10. po czym wybieramy klawiszami up/down "Wipe cache partition" potwierdzamy klawiszem home

11. kolejno wybieramy klawiszami up/down "Install zip from sdcard." potwierdzamy klawiszem home

12. analogicznie do powyższych wybieramy "Choose zip from sdcard"

13. wybieramy "CyanogenMod update.zip" ( potem powtażamy punkt od 9 do 13 dla "Google Apps update.zip" )

14. gdy zakończy się instalacja wybieramy "+++++Go Back+++++" , potem "Reboot system now"

15. otwieramy zimne piwo i cieszymy się cyanogenmod na telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

13. Zaczynamy od punktu 9 a nie 6 - gaaps 2x flaszowac nie trzeba :)

Ale najpierw root

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK to ostatecznie jest tak:

ROOT (dla ROM'u JVX, poprzez karnel voodoo 1.3 JVX)

1. ustawiamy w telefonie tryb debugowania USB

2. uruchamiamy Odin 1.85 ( LINK )

3. wyłączamy telefon i uruchamiamy go w trybie downlad (down,home,power)

4. odin wykrywa tele

5. dodajemy karnel w miescu PDA w Odin (karnel musi być dopasowany do ROM, jeśli mam ROM JVX to karnel też musi być JVX np. voodoo karnel 1.3 JVX )

6. nie wybieramy żadnych pitów i nie zaznaczamy żadnych innych opcji

7. klikamy Start

8. gdy telefon uruchomi się ponownie to mamy już uprawnienia roota na telefonie

Instalacja CyanogenMod na zrootowany telefon

1. ściągamy najnowszy mod 7.2 LINK

2. rozpakować i wrzucić na wewnętrzna pamięć telefonu

3. uruchomić telefon w trybie ClockworkMod Recovery (up, home, power)

4. klawiszami up/down wybieramy "Wipe data/factory reset." potwierdzamy klawiszem home

5. po czym wybieramy klawiszami up/down "Wipe cache partition" potwierdzamy klawiszem home

6. kolejno wybieramy klawiszami up/down "Install zip from sdcard." potwierdzamy klawiszem home

7. analogicznie do powyższych wybieramy "Choose zip from sdcard"

8. wybieramy "CyanogenMod update.zip"

9. klawiszami up/down wybieramy "Wipe data/factory reset." potwierdzamy klawiszem home

10. po czym wybieramy klawiszami up/down "Wipe cache partition" potwierdzamy klawiszem home

11. kolejno wybieramy klawiszami up/down "Install zip from sdcard." potwierdzamy klawiszem home

12. analogicznie do powyższych wybieramy "Choose zip from sdcard"

13. wybieramy "CyanogenMod update.zip" ( potem powtażamy punkt od 9 do 13 dla "Google Apps update.zip" )

14. gdy zakończy się instalacja wybieramy "+++++Go Back+++++" , potem "Reboot system now"

15. otwieramy zimne piwo i cieszymy się cyanogenmod na telefonie

P.S.

Myślę że przydał by się dział, tutorial/instalacja, gdzie do konkretnego modelu tele był by konkretny (sprawdzony) tutorial po polsku i angielsku ze świeżymi linkami do najnowszych karneli, cyanogenmod i odin. Oraz dział FAQ z wyjaśnieniem czym jest karnel,rom,wipe,flashowanie itp, bo jak czytałem inne tutoriale to nie miałem zielonego pojęcia o czym oni piszą "zrobić wipe" -ale oco chodzi ? itp :P. Myślę że takie tutoriale przyciągną więcej użytkowników forum, sam wchodziłem na inne fora właśnie po to ale żaden nie był aktualny, nawet na stronie cyanogenmod.com tutoriale są nieaktualne więc taki aktualny sprawdzony tutorial po polsku/angielsku z działającymi linkami, może przyciągnąć sporo ludzi poprzez google.

P.S.

Znalazłem jeszcze taką metodę na ROOT (un)root your SGS I9000 the easy way (keep all your data), hmm wygląda na łatwiznę, ciekawe czy to działa bo post z 2010r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem na komorce - postaram sie cos wyskrobac (chyba ze ty tutka wyskrobiesz i go przykleje czy przeniose) a co do plikow to z adminem pogadam na temat dzialu download.

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności