Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Wielki Poradnik o HTC One V - O telefonie, ROMach, co polecam, oficjalne informacje


Saddev

Rekomendowane odpowiedzi

Wielki Poradnik o HTC One V

 

O telefonie

One V to najniższy model z serii One. Jako jedyny ma pełne gniazdo SIM, złącze microSDHC oraz jedno rdzeniowy procesor i 512MB RAMu.

Sense 4+ i Android 4.1.1 JB nie dla One V. Dlaczego?

Jak większość pewnie wie One V jest jedynym urządzeniem z 2012 roku które nie dostało OTA'y do nowego Sense. Wszystko to wina oczywiście procesora i RAMu. Co możemy na to zrobić? Niestety nic. Możemy mieć nadzieje że ktoś dokona odkrycia i nam to sportuje.

Overclocking na One V. Bezpieczny czy nie?

Według mnie One V wytrzyma sporo w OC. Bezpieczne wartości to te co nie przekroczą 1497Mhz. Ta wartość jest normalną wartością tego procesora. Ten procesor został zastosowany w HTC Sensation XE with Beats Audio który posiadał taktowanie 1497Mhz bez OC. HTC po prostu zablokowało takie możliwości w One V, by nie mógł się zbliżyć do Sensation. Teraz pogadajmy o 2016Mhz. Ci którzy kręcą One V w ten sposób czym prędzej czym później zepsują procesor lub baterię. Przez jakiś czas można tak się bawić(No nie powiem fajnie) ale trwała zabawa tego typu zepsuje nasz telefon i stanie się on Expensive Brick :D Dlatego nikt się tak nie bawi(no chyba że nam już naprawdę tego potrzeba).

ROMy... Jakie wybrać?

Podzielmy to na kategorie. Konkretnie AOSP i inne bazowane na nim i Sense UI

UWAGA:PODAŁEM TU TYLKO BAZY ROMÓW

  1. Sense UI
  • 4.0A

- Ignorance V4 - bardzo szybki i lekki ROM. Bateria trzyma spokojnie przy normalnym użyciu 3 dni)

- MoDaCo.one - jedyny oficjalny ROM na One V. Posiada parę funkcji dostępnych tylko w pełnych wersjach Sense. Bateria to tu wielki plus. Ale używanie innego kernela niż danego tu(kernel HTC) powoduje wolne działanie ROMu i lagi na UI.

- x3reme Sense V5 - kolejny fajny ROM. Dużo funkcji z Sense 4.1. Jedyny ma sportowaną nową klawiaturę

  • 4.1 Full&Lite

- HTCdroid 2.4 FINAL - Świetny ROM, bazuje na oryginalnym ROMie Desire X. Bateria b. dobra. Jest szybszy nawet niż Ignorance V4(bazuje na lepszym systemie)

- MySENSEv RC3.5 - Jedyny aktualnie ROM z pełnym Sense 4.1. Na plus są oczywiście wszystkie funkcje z Sense 4.1. Jest on szybki ale bateria leży. Jest on też stylizowany na Sense 5. Więc ikony, wigety wyglądają na Sense 5 ehhh

- MyONEv RC9 - podobnie jak mySENSEv. Tyle że nie ma full Sense

    2.   AOSP i inne

- Shpongle - Jedyny z Androidem 4.2.2 dla One V. Jak na to... chodzi nawet szybko ale bateria jest słaba

- CM10 - Wszyscy go chyba znają. Niczym się nie wyróżnia.

- HTC SlimBean 3.10 - Najszybszy i najmniej awaryjny 4.1 dla One V. Bazuje na CMce ale ma dużo więcej możliwości

- MIUI 3.2.27 by MIUI Porting Team - Fajny, podobny do IPhone'a system szybki(MM) radzę zajrzeć do tematu MIUI. Polecam

Podsumujmy. Co w końcu polecasz?

Wszystkie ROMy po trochu ale jeżeli chcecie moją opinię to z Sense wziąłbym MoDaCo.one(nie pytać dlaczego) a z pozostałych MIUI, Slima i Shpongle. Proszę pytać tu o cokolwiek lub jeżeli chcecie bym na coś odpowiedział. Jestem do waszej dyspozycji ;D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczne wartości to te co nie przekroczą 1497Mhz. Ta wartość jest normalną wartością tego procesora. Ten procesor został zastosowany w HTC Sensation XL with Beats Audio który posiadał taktowanie 1497Mhz bez OC. HTC po prostu zablokowało takie możliwości w One V, by nie mógł się zbliżyć do Sensation. Teraz pogadajmy o 2016Mhz. Ci którzy kręcą One V w ten sposób czym prędzej czym później zepsują procesor lub baterię.

To prywatna opinia, ja natomiast jechałem na HTC Desire Z 800MHz@1200MHz - i nie chciał paść.

 

Prawdziwą odpowiedzią dlaczego procesor taktowany jest niżej to to że w obudowie nie ma wystarczającego chłodzenia (stosunek wielkości i ciężkości), co za tym idzie będzie można się oparzyć. Ja osobiście używałem OC z pełną świadomością + SWAP, dzięki temu ten telefon żył i bardzo trudno było mi się z nim rozstawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności